Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Бідність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Солдатенко, М.
    Стратегія подолання бідності [Текст] / М. Солдатенко // Урядовий кур'єр. - 2003. - 28 лют. (№ 39). - С. 4
Рубрики: Бідність


Знайти схожі

2.


    Огай, М. Ю.
    Оцінювання регіонального рівня бідності за методом множинної регресії [Текст] / М.Ю. Огай // Статистика України. - 2004. - № 2. - С. 74-78
Рубрики: Бідність


Знайти схожі

3.


    Латік, О.
    17 жовтня - Міжнародний день боротьби з бідністю [Текст] / О. Латік // Праця і зарплата. - 2004. - жовт. (№ 38). - С. 3
Рубрики: Бідність


Знайти схожі

4.


    Шевченко, О. О.
    Заходи державного регулювання збільшення споживання продовольства населенням [Текст] / О. О. Шевченко // Економіка та держава. - 2008. - № 4. - С. 87-89. - Бібліогр. с. 89 (8 назв.)
Рубрики: Продовольчі товари--Державне регулювання
   Продовольча безпека

   Бідність

Анотація: Проаналізовано методики визначення бідності. Визначено систему заходів, що сприяє підвищенню продовольчої безпеки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Дроздова, Л.
    Шляхи подолання абсолютної бідності в Україні [Текст] / Л. Дроздова // Україна: аспекти праці. - 2010. - № 8. - С. 3-7. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Бідність
Анотація: У статті розглянуто поняття бідності, досліджено основні заходи боротьби з нею, проаналізовано можливість застосування національної програми подолання бідності. Розкривається значення соціально-економічної політики для підвищення рівня населення України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Вітер, В.
    Перспективи подолання бідності та зростання добробуту населення України [Текст] / В. Вітер // Україна: аспекти праці. - 2011. - № 6. - С. 18-26. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Бідність
   Рівень життя населення

Анотація: В статті досліджено поняття бідності, причини її виникнення та поширення, критерії оцінки і вимірювання її негативного впливу на людський розвиток. Визначено перспективи подолання бідності та зростання добробуту населення шляхом покращення соціально-економічної політики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Шевчук, О.
    Справедливість розподілу доходів та порочне коло бідності [Текст] / О. Шевчук // Україна: аспекти праці. - 2012. - № 7. - С. 13-16. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Бідність
   Соціальна політика

Анотація: Становлення ринкової економіки супроводжуються стрімким розшаруванням суспільства за матеріальним та соціальним статусом. Вирішення проблем, пов'язаних із функціонуванням соціальної сфери як сталій, так і в трансформованій економіці, є прерогативою держави. У статті розглянуто проблеми аналізу та оцінки рівня життя населення, а також формування соціальної політики держави в умовах трансформації економіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Гаркавенко, Н.
    Роль держави у соціально-економічному розвитку суспільства та вирішенні проблеми бідності [Текст] / Н. Гаркавенко, В. Вітер // Україна: аспекти праці. - 2016. - № 3/4. - С. 30-37. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Бідність
   Соціальна держава

   Соціально-економічний розвиток

Анотація: В статті досліджено роль держави у соціально-економічному розвитку суспільства та вирішенні проблеми бідності. Проаналізовано причини виникнення та поширення бідності, критерії її вимірювання та негативного впливу на людський розвиток. Доведено, що держава відіграє ключову роль у соціально-економічному розвитку та вирішенні проблеми бідності.


Дод.точки доступу:
Вітер, В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Міщук, Г. Ю.
    Соціальне виключення: проблеми визначення та оцінювання масштабів в Україні [Текст] / Г. Ю. Міщук, Г. М. Юрчик // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 166-181. - Бібліогр. с. 179-181 (21 назва)
Рубрики: Бідність
Анотація: За результатами дослідження соціального виключення уточнено його сутність і визначено відмінності в системі суміжних соціально-економічних категорій: бідність (як фактор та індикатор ризику соціального виключення); депривація (один із різновидів соціального виключення, що передбачає обмежену соціальну співучасть у певній сфері суспільного життя внаслідок наявних позбавлень, в основі яких лежать набуті статуси, соціальні умови та обставини); дискримінація (фактор соціального виключення, що обумовлений порушенням принципу рівності); маргіналізація та люмпенізація (граничні прояви соціального виключення, що обумовлюють формування «соціального дна»). На основі вивчення статистичних даних доведено обмежені можливості для прямого оцінювання масштабів соціального виключення в Україні. В ході оцінки факторів соціального виключення досліджено тенденції та масштаби бідності населення в Україні, в результаті чого доведено вищу об’єктивність та аналітичну цінність показників бідності, визначених на основі фактичного прожиткового мінімуму: 34,9 % його забезпеченості у 2017 році є істотним проявом збереження ризику низької якості життя та ймовірності соціального виключення для понад третини українського суспільства. Оцінювати масштаби соціального виключення можна на основі показників депривації. Позбавлення за одною ознакою зумовлює соціальне виключення населення лише з певної сфери суспільного життя. Найбільший рівень позбавлень населення в Україні має місце щодо охорони здоров’я, можливостей відпочинку та дозвілля, придбання непродовольчих товарів. В основі повного соціального виключення населення з суспільного життя лежить множинність соціальних позбавлень. Тому задля об’єктивнішого оцінювання масштабів та ризиків соціального виключення запропоновано підхід на основі аналізу депривації за кількома ознаками. Апробація запропонованого підходу з визначенням частки населення, що мають позбавлення за трьома та чотирма ознаками, дає змогу здійснювати коректніші об’єктивні порівняння сукупності передумов формування соціального виключення, а не лише деяких його проявів, що можуть відображати суб’єктивну вищу їх значущість за різними підходами аналітиків та цілями досліджень. Порівняння депривації населення України і відповідними характеристиками європейських країн доводить утримання суттєво вищого рівня матеріальної депривації за кількома ознаками, що провокує загрозу повного соціального виключення груп населення з суспільного життя.


Дод.точки доступу:
Юрчик, Г.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)