Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=європейська ідентичність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Киридон, Алла.
    Європейська ідентичність: суть і механізми формування / А. Киридон // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2017. - № 10. - С. 2-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історична освіта в школі--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
європейська ідентичність -- Європейський Союз
Анотація: Мета статті обумовлена необхідністю комплексного аналізу підходів до феномену європейської ідентичності, визначення базових характеристик останньої та вибудовування концептуального каркасу понятійного дискурсу. При цьому "європейська ідентичність" розглядається радше не як явище, а як умовний конструкт.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Коржов, Геннадій.
    Теоретичні контроверзи в інтерпретації подвійної ідентичності та шляхи їх емпіричної верифікації [Текст] / Геннадій Коржов // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 3. - С. 74-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна ідентичність--Сучасні інтерпретації--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
європейська ідентичність -- множинна ідентифікація -- Я-ідентичність -- Ми-ідентичність -- соціальна інтеграція -- комунікація
Анотація: Наростання кризових явищ в Європейському Союзі, зниження рівня його леґінтимності, підйом націоналістичних проявів в політичному житті країн-членів з особливою гостротою поставили питання спільної європейської ідентичності та її співвідношення з національною ідентифікацією. Стаття присвячена виявленню можливих зразків і механізмів поєднання цих двох типів ідентичності в умовах, з одного боку, безпрецедентної міжкультурної та міжнаціональної взаємодії, а з іншого, тих викликів, загроз та розчарувань, в яких опинилися протягом останнього десятиліття народи європейської спільноти. На основі критичного розгляду теоретичних підходів чотирьох провідних мислителів сучасної соціологічної думки — Б. Андерсона, Н. Еліаса, К. Дойча та Р. Інґлгарта автор формулює низку пояснювальних гіпотез, емпірична верифікація яких може надати можливість краще зрозуміти складні моделі подвійної ідентифікації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Киридон, Алла.
    Європейська ідентичність у форматі концепції "космополітичної Європи" Ульріха Бека / А. Киридон // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2019. - № 9. - С. 26-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Всесвітня історія--XXI ст.
Кл.слова (ненормовані):
Європа -- Європейський Союз -- європейська інтеграція -- європейська ідентичність
Анотація: Сучасні інтеграційні процеси в Європі поставили на порядок денний питання про формування європейської ідентичності. Воно поділило наукову спільноту на єврооптимістів (висловлюються на користь існування європейської ідентичності) та євроскептиків (заперечують її існування). Ульріх Бек як один із можливих варіантів процесу творення спільного європейського соціокультурного простору запропонував концепцію космополітичної Європи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Загребельна, Ірина.
    Визначення «європейської» країни в умовах географічного критерію членства в ЄС [Текст] / Ірина Зан плюс мо // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 348-351. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Союз--Членство--Критерії
Кл.слова (ненормовані):
географічний критерій -- європейська ідентичність
Анотація: Тенденція розширення ЄС актуалізує саме проблему формування європейської ідентичності, поняття якої відображає вплив розширення на розвиток відчуття єдності та солідарності в межах ЄС. Питання «європейської» країни в межах Європи є також питанням про те, чи є це складником європейської ідентичності, що об’єднує держави і які трансформаційні зміни відбуваються в процесі вступу нових країн до ЄС.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)