Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=юридична аргументація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Оніщук, М. В.
    Пряма дія Конституції та імплементація її положень в адміністративному судочинстві [Текст] / М. В. Оніщук // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 419-426. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Верховенство права--Конституційні принципи
   Адміністративне судочинство--Конституційність

Кл.слова (ненормовані):
верховенство конституції -- перегляд судових рішень -- права людини -- пряма дія конституції -- рішення конституційної юстиції -- юридична аргументація
Анотація: Метою статті є розкриття прямої дії Конституції України при здійсненні адміністративного правосуддя шляхом імплементації її положень у судових рішеннях. Розкрито найвищу юридичну силу Конституції крізь призму компонентів аргументації судових рішень. Проаналізовано пряму дію як компонент нормативності Конституції, зокрема через обов’язок захисту та застосування засад пропорційності, а також співвідношення юридичної сили Конституції та актів Конституційного Суду. Розкрито імплементацію рішень Конституційного Суду в діяльності адміністративних судів. Виходячи з цілісного розуміння Конституції, зроблено висновок, що обов’язок захисту державою виникає з моменту порушення її агентом (себто органом) людського права і головним обов’язком суду є поновлення такого права в повному обсязі.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Луць, Людмила.
    Аргументація у правотворчій діяльності [Текст] / Людмила Луць // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 168-173. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія права--Правотворчість
Кл.слова (ненормовані):
правотворчі акти -- джерела права -- правова аргументація -- юридична аргументація
Анотація: У статті висвітлюються питання правотворчості як діяльності уповноважених суб’єктів, що спрямована на створення, об’єктивацію, зміну, припинення чи систематизацію нормативно-правових приписів, а також питання правотворчих актів, тобто правових актів, що створюються компетентними суб’єктами, містять нормативно-правові приписи та спрямовані на досягнення правових наслідків. Такі правотворчі акти розглядаються як результати правотворчої діяльності, а за їхніми функціями виокремлюються регулятивні (ті, що безпосередньо спрямовані на регулювання суспільних відносин), зокрема джерела права, та обслуговуючі (ті, що забезпечують належне функціонування джерел права). Констатується, що створення джерел права можливе лише за умов їх належного аргументування.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)