Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=суфізм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Мариновська, О.
    Інтерпретація художнього твору суфійського типу: просвітительський контекст [Текст] / О. Мариновська // Зарубіжна література в навчальних закладах. - 2004. - № 5. - С. 17-21. - Бібліогр.: 28 назв.
Рубрики: Іслам--Релігійні течії--Суфізм
   Напрямки і стилі в зарубіжній літературі--Суфізм



Знайти схожі

2.


    Мариновська, О.
    Інтерпретація художнього твору суфійського типу: просвітительський контекст [Текст] / О. Мариновська // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2009. - № 9. - С. 21-25. - Бібліогр.: 28 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література світова--Давній Схід
Кл.слова (ненормовані):
суфізм -- містичний напрям
Анотація: Досліджується філософська концепція суфізму як філософсько-релігійного вчення, історія становлення, розвиток, течії. Розповідається про деякі твори суфійського типу та їх авторів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Гордієнко, О.
    Феномен творчості у рубаях Дмитра Павличка / О. Гордієнко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2012. - № 1. - С. 38-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Літературна критика, 20-21 ст.
   Поезія українська--Літературна критика, 20-21 ст.

   Письменники українські--Персоналії, 20 ст.

   Літературна критика--Українська література, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
суфізм -- рубаї -- бейт -- творчість -- митець
Анотація: У статті розглядається поняття "рубаї", його основні особливості і яким чином реалізується сутність творчості, її філософське бачення поетом у нетрадиційній для української літератури формі.


Дод.точки доступу:
Павличко, Дмитро Васильович (укр. поет, письм., пер., літ. критик, громад.-політ. діяч ; 1929-2023) \про твори\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Резван, Ю. А.
    Коран як символ верховної влади : до історії "Самаркандського куфічнго Корану" / Ю. А. Резван ; пер. з рос. С. В. Маховська // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 4. - С. 57-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Коран--Історія
   Суфізм

Кл.слова (ненормовані):
Коран Усмана -- Самаркандський куфічний Коран -- Братство накшбандіййа -- Братство ішкіййа
Анотація: Стаття присвячена історії двох найдавніших рукописів Корану, які протягом століть були символами верховної влади. Обидва рукописи шанувалися як "Корани Усмана" - першосписки Священного тексту. Дванадцятивікова доля названих рукописів - це дивовижна історія, нерозривно пов'язана з долями династій і держав, міст і людей, з долями ісламської цивілізації від її виникнення в Аравії VII ст. до торжества ісламу, що пережив комунізм на теренах мусульманських республік колишнього СРСР.


Дод.точки доступу:
Маховська, Світлана Вікторівна (канд. філол. наук, викладач каф. укр. мови та літ. Хмельниц. гуманіт.-пед. акад.) \пер. з рос.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Пелешенко, Юрій.
    Григорій Сковорода і Махтумкулі Фрагі (історико-типологічне зіставлення) [Текст] / Юрій Пелешенко // Слово і час. - 2014. - № 12. - С. 66-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Туркменістану, 18 ст.
   Письменники України, 18 ст.

Кл.слова (ненормовані):
ісихазм -- суфізм -- Бароко -- містицизм -- алегорія
Анотація: У статті здійснюється історико-типологічне зіставлення творчості Григорія Сковороди і Махтумкулі Фрагі. Звернено увагу спільність джерел світогляду обох мислителів, на роль кожного з них у розвитку української та туркменської культури.


Дод.точки доступу:
Махтумкулі, Фраґі (туркменський поет ; 1733-1793) \про нього\; Сковорода, Григорій Савич (укр. просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог ; 1722-1794) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Стріха, Максим.
    Про одну репліку пізньої римської поезії в Англії та у Криму в XVII столітті [Текст] / Максим Стріха, Сабріє Трош // Слово і час. - 2016. - № 10. - С. 85-92 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Компаративні дослідження
   Англійська література, 17 ст.

   Кримськотатарська література--Поезія, 17 ст.

Кл.слова (ненормовані):
епітафія -- порівняльний аналіз -- суфізм -- іслам -- християнство
Анотація: Проведено порівняльний аналіз двох написаних у 1616 році віршів-епітафій, присвячених померлим дочці й синові англійського поета Бена Джонсона, і написаній у середині XVII століття епітафії померлій у 12-річному віці Ферах Султан, дочці кримського хана Іслама Герая ІІІ. Показано, що, попри неминучі відмінності, аналізовані англійські і кримськотатарський вірші багато в чому подібні і продовжують традицію пізньої римської епітафії.


Дод.точки доступу:
Трош, Сабріє

Знайти схожі

7.


    Лановик, Мар'яна.
    “Східні поеми” П. Куліша на перехресті азіатського містицизму і європейського романтизму [Текст] / Мар'яна Лановик, Зоряна Лановик // Слово і час. - 2019. - № 8. - С. 56-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Романтизм в літературі
Кл.слова (ненормовані):
Іслам -- Суфізм -- Містицизм -- Кордоцентризм -- Філософія -- Поетика
Анотація: У статті проаналізовано поеми П. Куліша “Маруся Богуславка”, “Байда, князь Вишневецький”, “Магомет і Хадиза” з погляду їх орієнтального підґрунтя. Основними джерелами “Східних поем” є релігійні містичні системи (іслам, суфізм), твори європейського романтизму (Дж. Байрона, П. Б. Шеллі) та філософія Спінози. Найяскравіше це втілилося в кордоцентричній доктрині. Найбільше концепція Серця репрезентована в образі Жінки (категорія вічної жіночності). Східний ракурс увиразнюється на тематичному рівні (концепти Істини, Любові, Вічності). Особливості поетики виявляються в містичному мисленні. Мова поем алегорична, загадкова, таємнича, що провокує подвійний сенс чи багатозначність інтерпретації, спонукає до розкодування авторської образності та притчевості. Орієнтальний ракурс відкриває нові шляхи для розуміння Кулішевих поем, його філософської доктрини й особистої життєвої позиції.


Дод.точки доступу:
Лановик, Зоряна; Куліш, Пантелеймон Олександрович (укр. письм., фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець, філософ історії ; 1819-1897) \про твір\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)