Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=соціальний діалог<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Рішняк, М.
    До питання визначення правосуб’єктності Національної служби посередництва і примирення [Текст] / М. Рішняк // Вісник Національної академії правових наук України. - 2013. - № 3. - С. 179-186. - Бібліогр.:18 назв.
Рубрики: Трудове право--Трудові спори--Засоби вирішення
   Трудові правовідносини--Трудові спори

Кл.слова (ненормовані):
загальносоціальні функції НСПП -- колективний трудовий спір -- соціальний діалог -- соціальна політика -- страйк
Анотація: У статті досліджуються питання функцій та компетенції Національної служби посередництва і примирення, законодавчого забезпечення її діяльності та ролі як суб’єкта трудового права.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Ярошенко, О.
    Щодо центрального місця соціальної держави в системі суб’єктів трудового права України [Текст] / О. Ярошенко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2014. - № 2. - С. 72-80. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Трудове право--Суб'єкти
   Соціальна держава

Кл.слова (ненормовані):
соціальна держава -- соціальне партнерство -- соціальний діалог
Анотація: У статті розглянуто центральне місце соціальної держави в системі суб’єктів трудового права України. Зроблено висновок, що для соціальної держави характерним є постійний діалог людини з державою у сфері політики, економіки, культури, основою матеріального забезпечення якого є інноваційний розвиток інформаційних технологій, що виникли в результаті науково-технічного прогресу і є засобами подальшого розвитку останнього. Інноваційний розвиток збагачує свідомість населення, його соціальні та політичні інтереси й вимоги, що сприяє зміні функціонування інститутів держави в різноманітних сферах.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Гостюк, Олена.
    Концепція гідної праці як елемент правової політики держави [Текст] / Олена Гостюк // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 6. - С. 90-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Державна політика--Концепції
Кл.слова (ненормовані):
працівники -- роботодавці -- баланс інтересів -- соціальний діалог
Анотація: У статті висвітлюється концепція гідної праці як елементу правової політики держави. Акцентується увага, що програма гідної праці стоїть на порядку денному всієї міжнародної спільноти і покликана забезпечити міжнародний діалог серед урядів, роботодавців, найманих працівників і всього суспільства. Робиться висновок, що гідна праця є багатогранним поняттям, що охоплює собою політичні, економічні, соціальні та культурні явища, які є передумовою для ефективної і продуктивної праці та сприяють досягненню суспільного, культурного і технічного прогресу з метою соціального захисту працівників, роботодавців та розкриття творчого і професійного потенціалу кожного з них. Держава як суб’єкт, що наділений соціальної владою, займає провідне місце в регулюванні відносин, що виникають у сфері праці, є гарантом реалізації концепції гідної праці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Шишкіна, О. О.
    Значення соціального партнерства у забезпеченні гідної праці в Україні [Текст] / О. О. Шишкіна // Регіональна економіка. - 2017. - № 1. - С. 106-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальне партнерство--Створення та розвиток--Реформування трудового законодавства--Правовий механізм регулювання--Україна
   Трудові відносини--Соціальне партнерство--Перспективи розвитку--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Соціальний діалог -- Профспілки -- Організації роботодавців
Анотація: Отримано висновки про недостатність розбудови інституцій роботодавців, що зумовлено їх низькою мотивацією до партнерських трудових відносин, і низьку якість діяльності профспілкових організацій.


Знайти схожі

5.


    Сорочишин, Михайло.
    Правове регулювання діяльності виробничих рад у Німеччині: досвід для України [Текст] / Михайло Сорочишин // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 3. - С. 98-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальне партнерство--Правове регулювання--Німеччина
Кл.слова (ненормовані):
соціальний діалог -- представники працівників -- виробничі ради
Анотація: У статті досліджується правове регулювання діяльності виробничих рад у Німеччині. Вивчаються особливості подвійної системи представництва працівників на локальному рівні соціального діалогу в Німеччині, порядок розподілу повноважень щодо представництва працівників між професійними спілками та виробничими радами, порядок створення й діяльності виробничих рад, гарантії членам виробничих рад. Визначаються переваги та недоліки цієї системи представництва працівників порівняно з вітчизняною системою, можливі напрями вдосконалення трудового законодавства України з урахуванням зарубіжного досвіду.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Бонтлаб, Василь.
    Нормативно-правове забезпечення вирішення колективних трудових спорів (конфліктів): науково-теоретичний аспект [Текст] / Василь Бонтлаб // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 11. - С. 50-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові спори--Врегулювання--Нормативно правове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
нормативне забезпечення -- соціальне партнерство -- соціальний діалог -- колективні трудові спори -- примирна комісія -- трудовий процесуальний кодекс -- трудовий кодекс -- трудовий арбітраж
Анотація: У цій статті досліджуються ключові питання щодо нормативно-правового забезпечення колективних трудових спорів конфліктів). Наголошено на застарілому та недосконалому законодавстві про працю. Акцентовано увагу на проблемах чинної моделі соціального партнерства, у тому числі соціального діалогу. Розкрито основні передумови зростання чисельності колективних трудових спорів (конфліктів). Проаналізовано норми актів законодавства з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). Досліджено їх особливості, проблеми. Зроблено висновки та пропозиції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Мельник, Костянтин Юрійович.
    Сучасний стан та тенденції правового регулювання діяльності професійних спілок в Україні [Текст] / Костянтин Юрійович Мельник // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 2. - С. 141-157. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Професійні спілки в Україні--Трудові правовідносини
Кл.слова (ненормовані):
соціальний діалог -- трудові права -- працівник -- роботодавець -- трудові правовідносини
Анотація: У статті здійснюється наукове опрацювання актуальної проблеми як для науки трудового права, так і для нормотворчої діяльності щодо сучасного стану та тенденцій правового регулювання діяльності професійних спілок в Україні. Актуальність дослідження обумовлене значенням соціального діалогу як в сфері праці, так і в інших сферах життєдіяльності українського суспільства для сталого розвитку національної економіки та держави у сучасних умовах. Мета статті полягає у наданні науково обґрунтованих висновків та пропозицій із удосконалення правового регулювання діяльності професійних спілок в Україні.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

8.


    Рачинська, О. А..
    Соціально-комунікативний дівлог як форма дискурсивної взаємодії у сфері публічного управління [Текст] / Рачинська // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2020. - N 2. - С. 67-75. - Біблогр. в кінці ст.
Рубрики: Комунікативний діалог--Соціальний двалог--Громадянський компроміс
Кл.слова (ненормовані):
Комунікативний діалог -- Соціальний діалог -- Громадянський компроміс
Анотація: У статті досліджено процесс соціально-комунікативного діалогу як форми дискурсивної взаємодії у сфері публічного управління.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)