Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=соціальна нерівність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Сірий, Є.
    Підприємницький феномен у класово-стратифікаційному розвитку суспільства: формування концепту та історико-соціологічний аналіз [Текст] / Є. Сірий // Психологія і суспільство. - 2009. - № 2. - С. 84-92. - Бібліограф.: 14 назв.
Рубрики: Соціологія економіки
Кл.слова (ненормовані):
класова структура -- теорії стратифікації -- соціальна нерівність -- багатство -- досягення -- підприємництво
Анотація: В статті визначено місце підприємництва у розвитку соціальної стуктури суспільства та її похідних - стратифікації і мобільності, що є спробою обгрунтувати методологічний підхід до дихотомічного (емпірія - теорія) вивчення даного чинника розвитку соціально-стратифікаційної системи.


Знайти схожі

2.


    Жуков, Віктор.
    Шляхи формування сучасних соціально-трудових відносин в Україні [Текст] / Віктор Жуков // Соціальна психологія. - 2009. - № 4. - С. 126-131. - Бібліогр.:10 назв.
Рубрики: Соціально-трудові відносини--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна нерівність -- соціальна стратифікація

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Балакірєва, О. М.
    Взаємозв’язок економічної нерівності, соціального відторгнення та соціальної мобільності [Текст] / О. М. Балакірєва, А. М. Ноур // Економіка України. - 2012. - № 8. - С. 86-96. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Населення України--Соціально-економічне становище--Аналіз
Кл.слова (ненормовані):
економічна нерівність -- соціальне відторгнення -- соціальна нерівність
Анотація: Розглянуто поділ економічно активного населення України за рівнем матеріального становища. Визначено особливості взаємодії економічної нерівності, соціального відторгнення та соціальної мобільності різних професійно-статусних груп українців.


Дод.точки доступу:
Ноур, А. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Голич, Наталія
    Герой як жертва соціальних обставин у поемі Т. Шевченка "Сова" [Текст] / Наталія Голич // Українська мова і література в школі. - 2014. - № 2. - С. 50-53. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Шевченко Т. Г.
Кл.слова (ненормовані):
романтизм -- реалізм -- жінка-мати -- рекрутський набір -- подушне -- соціальна трагедія -- вдова-наймичка -- соціально-побутові явища -- соціальна нерівність -- фольклорні образи -- сарказм
Анотація: У статті досліджується тема жінки-матері у творчості Тараса Шевченка, конфлікт між призначенням жінки на землі й тяжкою дійсністю, котра нівечить материнство. Головна увага приділена розкриттю героя як жертви обставин.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Симончук, Олена.
    Концепт "клас" у сучасній соціології: класифікація значень [Текст] / Олена Симончук // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 3. - С. 21-38. - Бібліогр.: с. 36-38
Рубрики: Соціальна стратифікація--Теорія класів
Кл.слова (ненормовані):
соціальний клас -- класові концепції -- класовий аналіз -- соціальна нерівність -- соціальна структура
Анотація: Досліджується багатомірність поняття "клас" і класові концепції у сучасній соціології. Подається огляд узагальнюючих класифікацій цих понять, створених упродовж 2000–2013 рр. авторитетними класовими аналітиками.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Колот, Анатолій.
    Соціальна нерівність доходів: глобальний вимір [Текст] / А. Колот, О. Герасименко // Економічна теорія. - 2017. - № 4. - С. 76-107
Рубрики: Міжнародна економіка
   Глобальна економіка--Соціально-економічні відносини--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
соціальна нерівність -- нерівність за доходами -- нерівність і економічний розвиток
Анотація: Подано наукове обґрунтування явища соціальної нерівності. Розкрито сутність дефініції "соціальна нерівність", окреслено спектр виявів соціальної нерівності, серед яких ключовою виокремлено нерівність у доходах. Досліджено тенденції соціальної нерівності доходів, доведено її вплив на провідні соціально-економічні процеси – економічний розвиток, соціальне буття, трансформації стану середнього класу. Окреслено тренди розвитку глобальної нерівності доходів в майбутньому. Здійснено оцінку сучасного стану глобальної нерівності доходів з акцентуванням уваги на її складових. Обґрунтовано феномен концентрації доходів і статків у верхніх сегментах в умовах глобалізації світової та зростання відкритості національних економік. Підкреслюється, що концентрація доходів і статків у верхніх сегментах є нічим іншим, як складовою провалів глобальної економіки. Досліджено вплив нерівності на провідні соціально-економічні явища.


Дод.точки доступу:
Герасименко, Оксана

Знайти схожі

7.


    Коваліско, Наталія.
    Добробут і нерівність у порівняльній перспективі: випадок Польщі та України / Наталія Коваліско, Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 1. - С. 32-55 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Порівняльний аналіз--Україна--Польща
Кл.слова (ненормовані):
добробут нації -- добробут громадян -- дохід -- домогосподарство -- соціальна нерівність
Анотація: Соціально-економічні траєкторії руху Польщі та України істотно розходилися з останнього десятиліття минулого століття і досі розходяться. Перша стабільно розвивається, надолужує відставання в якості життя людей від країн Західної Європи. В Україні ж рецесія 1990-х рр. змінилася нестійким зростанням економіки, що переривалося у другій половині 2000-х і в 2010-х рр. Порівняння даних офіційної статистики, обстежень домогосподарств та опитувань населення дає підстави констатувати, що поступальний і стійкий, як у Польщі, перехід від централізованої економіки до ринкової супроводжується помірним поглибленням економічної нерівності. Абнормальний (що відхиляється від “правила Польщі”) перехід призводить до надлишкової концентрації доходів і відтворення корупції як механізму їх перерозподілу між різними категоріями населення, а звідси – до виразнішого розшарування щодо можливостей задоволення вітальних і екзистенційних потреб. Існування масштабної тіньової економічної діяльності та недекларованої роботи підтримує дешевизну українських працівників на внутрішньому і зовнішніх ринках праці й формує стійку субкультуру ухилення від сплати податків.


Дод.точки доступу:
Макеєв, Сергій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Малиш, Ліна.
    Рух у соціальній ієрархії в добу трансформації: сприйняття з боку населення посткомуністичних країн / Ліна Малиш // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 23-42 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна стратифікація--Соціальна ієрархія--Посткомуністичні країни
Кл.слова (ненормовані):
соціальна нерівність -- суб’єктивна соціальна мобільність
Анотація: У статті аналізується, як люди оцінюють зміну свого становища в соціальній ієрархії. Дослідницьку увагу закцентовано на посткомуністичних країнах, які презентують яскравий приклад переходу від одного соціального ладу до іншого. До списку цих посткомуністичних країн було включено Болгарію, Естонію, Латвію, Литву, Польщу, Росію, Словаччину, Словенію, Угорщину, Україну, Хорватію, Чехію.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)