Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=психотип<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Жайворонок, В. В.
    Український психотип у мовотворчості Тараса Шевченка [Текст] / В. В. Жайворонок // Мовознавство. - 2009. - № 3-4. - С. 104-111
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Мовознавство--ХУДОЖНІЙ ТЕКСТ--Мовотворчість Т.Шевченка

Анотація: У статті йдеться про деякі звичаєві й поведінкові реакції українського психотипу в їх проекції на мовотворчість Кобзаря.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Подлєсна, Ганна Володимирівна.
    Психологічні чинники адаптації студентів до навчання у ВНЗ / Г. В. Подлєсна // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2012. - № 3. - С. 119-122. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1810-2131
Рубрики: Психологія вищої школи
Кл.слова (ненормовані):
студент-першокурсник -- ВНЗ -- адаптація -- навчальний процес -- форми адаптації -- види особистісної адаптованості -- психотип особистості
Анотація: Проаналізовано феномен адаптації студентів-першокурсників до навчання; виокремлені та охарактеризовані психологічні типи за критерієм адаптованості; визначено перспективи та напрямки подальших досліджень перебігу адаптації особистості, що зумовлені змістом, умовами та особливостями професійного навчання у ВНЗ.

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)

Знайти схожі

3.


    Сулятицький, М.
    Психотип вундеркінда, або як "дівчинка на кулі" здатна розширити своїм поглядом наш духовний обрій [Текст] : (Слоньовська О. В. Дівчинка на кулі : роман / Ольга Слоньовська. - Харків : Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2012. - 400 с.) / Микола Сулятицький, Емілія Турковська // Українська мова й література у сучасній школі. - 2013. - № 11. - С. 54-55.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Слоньовська Ольга Володимирівна (р.н. 1960)
Кл.слова (ненормовані):
рецензія на твір -- сюжет і герої роману -- країна дитинства
Анотація: Запропоновано розгорнуту рецензію на роман Ольги Слоньовської "Дівчинка на кулі" (Харків, 2012), відзначений головною премією конкурсу "Коронація слова". Розкрито образи головної героїні та інших персонажів, проаналізовано сюжет роману, який треба прочитати, щоб "зрозуміти душу дитини". Твір письменниці надзвичайно корисний для педагогів, психологів, батьків.


Дод.точки доступу:
Турковська, Е.; Слоньовська, Ольга Володимирівна (український прозаїк, поетеса, літературознавець ; 1960) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Соловій, Христина.
    Психотип німфетки у творчості Віктора Петрова та Володимира Набокова [Текст] / Христина Соловій // Слово і час. - 2015. - № 4. - С. 70-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Українська література--Проза--Роман

   Письменники Росії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
ентомологія -- міфологія -- головний герой
Анотація: У статті стверджено, що задовго до публікації роману "Лоліта" В. Набокова аналогічне явище траплялось у прозі В. Петрова (Домонтовича). Психотип "німфетки" досліджено на матеріалі романів "Дівчина з ведмедиком" та "Доктор Серафікус".


Дод.точки доступу:
Петров, Віктор Платонович (укр. письм., філософ, соціал. антрополог, літ. критик, археолог, історик і культуролог; д-р іст. та філол. наук ; 1894-1969) \про твір\; Набоков, Володимир Володимирович (рос. та амер. письм., пер. ; 1899-1977) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Бондаренко, Юрій
    Вивчення образів-персонажів літературних творів за рівнями структури особистості [Текст] / Юрій Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 4. - С. 33-38. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ DNPB-VDPU
Рубрики: Українська література--Вивчення образів-персонажів
Кл.слова (ненормовані):
образ-персонаж -- психотип -- рівні структури особистості
Анотація: Автор статті пропонує використання психологічної інформації у процесі вивчення образів-персонажів художніх творів. Він демонструє систему діяльності, яка забезпечує цілісний підхід до осмислення учнями феномену літературного героя. В основі цього підходу лежить розроблена структура людської особистості, поділена психологами на рівні та відповідні їм компоненти психофізичної організації індивіда.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Яструбецька, Галина.
    Експресіоністичний месидж Тараса Шевченка [Текст] / Галина Яструбецька // Слово і час. - 2015. - № 11. - С. 13-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство
   Письменники України, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
експресіонізм -- феноменологія -- психотип -- стиль -- автобіографізм
Анотація: Стаття присвячена виявленню горизонту сподівань стильової системи Т. Шевченка. Запропоновано погляд на творчість Кобзаря крізь призму концепії позачасовості естетики, що вмотивовується природою геніальності. Психологічний експресіоніст Т. Шевченко продемонстрував типологізм співвідношень з інваріантними ознаками експресіонізму, як вони будуть ідентифіковані на початку ХХ століття. Для аргументації, крім поетичного дискурсу Т. Шевченка, використано живописний компонент творчого тексту митця, зокрема автопортретні месиджі.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

7.


    Бондаренко, Юрій
    Вивчення образів-персонажів літературних творів за рівнями структури особистості [Текст] / Юрій Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 5/6. - С. 26-31. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Теми
Кл.слова (ненормовані):
образ-персонаж -- рівні структури особистості -- психотип
Анотація: Автор пропонує поглиблене використання психологічної інформації у процесі вивчення образів-персонажів художніх творів. Він демонструє систему діяльності, яка забезпечує цілісний підхід до осмислення учнями феномена літературного героя. В основі цього підходу лежить розроблена структура людської особистості, поділена психологами на рівні (сфери) та відповідні їм компоненти психофізичної організації індивіда.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Скупейко, Лукаш.
    Мотив свободи-через-страждання у творчості Лесі Українки (психотипологія образів Прометея й Ісуса Христа) [Текст] / Лукаш Скупейко // Слово і час. - 2017. - № 12. - С. 16-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Прометей, Ісус Христос, свобода-через-страждання, психотип особистості, богоборство, богорівність, неоромантичний ідеал, "суверенна" особистість
Анотація: У сприйнятті Лесі Українки постаті Прометея й Ісуса Христа уособлюють дві моделі свободи-через-страждання, що репрезентують різні вектори людської культури і свідомості та психоповедінкові типи особистості. Поняття свободи письменниця переносить із площини моральної (мотив богоборства) у площину екзистенційну (мотив богорівності), і ця зміна акцентів корелює в її творчості з неоромантичним ідеалом "суверенної" особистості.


Дод.точки доступу:
Леся Українка (укр. письм., пер., культур. діяч ; 1871-1913) \про неї\

Знайти схожі

9.


    Жебрівський, Павло.
    Хто такі українці? [Текст] : [уривки з кн. "Жити по-людськи] / Павло Жебрівський // Гетьман. - 2018. - № 5-6. - С. 22-25. - Зміст: Окреслюючи психотип нації ; Духовний і матеріальний світ українця ; Приватне проти колективного ; Український характер. Гордий і справедливий
Рубрики: Українці--Національна ідентичність


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)