Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=правова держава<.>
Загальна кількість знайдених документів : 25
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-25 
1.


    Бистрик, Г.
    Поняття правових форм діяльності держави: теоретико-методологічні аспекти аналізу [Текст] / Г. Бистрик // Юридична Україна. - 2009. - 11/12. - С. 142-149
Рубрики: Теорія держави і права
Кл.слова (ненормовані):
правова держава
Анотація: Обгрунтовується роль правових форм діяльності держави в процесі становлення України як правової держави, вивчаються способи класифікації правових форм діяльності держави, виявляються їх внутрішні структурні зв'язки.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

2.


    Машевська, Л.
    Перспективи вдосконалення джерел аграрного права [] / Л. Машевська // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 9. - С. 30-33. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Аграрне право--Джерела і система джерел--Нормативно-правові акти
Кл.слова (ненормовані):
правова держава
Анотація: У статті на основі прикладів проаналізовані існуючі проблеми вдосконалення джерел аграрного права та запропоновані можливі шляхи їх вирішення.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

3.


    Гнасевич, Н.
    Формовияви української ментальності в контексті становлення правової держави / Н. Гнасевич, І. Гнасевич, В. Паучок // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 14-21. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Суспільствознавча освіта--Зміст, форми, методи
Кл.слова (ненормовані):
УКРАЇНА -- ментальність -- правова держава -- політична культура -- нація -- громадянське суспільство
Анотація: У статті розглядаються формовияви української ментальності в контексті сьогоденних проблем державотворення. Увага зосереджується на пошуку дієвих загальнотеоретичних та медологічних способів і механізмів впливу національної ментальності на розвиток правової держави. проаналізовано діалектичну взаємодію менталітету і політичної культури нації, аргументована геополітична та психокультурна "межовість" України, виявлено домінантні риси української душі, які сприяють розбудові громадянського суспільства, і які негативно впливають на цивілізаційний поступ країни у світове співтовариство.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Дод.точки доступу:
Гнасевич, І.; Паучок, В.
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)

Знайти схожі

4.


    Минькович-Слободяник, Олена Василівна.
    Правова політика як чинник функціонування правової держави [Текст] / О. В. Минькович-Слободяник // Держава і право. - 2012. - Вип. 57. - С. 53-57. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Правова держава --Громадянське суспільство--Україна
   Громадянське суспільство--Правова держава

Кл.слова (ненормовані):
правова політика -- правова держава -- громадянське суспільство -- легітимна влада -- права людини
Анотація: Розглянуто можливості впливу правової політики на формування правової держави в Україні.


Знайти схожі

5.


    Волинець, Віталій.
    Охорона прав і свобод людини і громадянина як функція сучасної демократичної держави [Текст] / Віталій Волинець // Юридична Україна. - 2013. - № 4. - С. 9-15. - Бібліогр. в примітках: с. 14-15
Рубрики: Права людини--Охорона--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Конституція України -- гарантії прав -- правове регулювання -- правова держава -- демократія
Анотація: Досліджується функція охорони прав і свобод людини і громадянина як одна з базисних для сучасної демократичної і правової держави. Автор аналізує специфіку реалізації цієї функції, досліджує гарантії прав і свобод людини і громадянина, визначає перспективи розвитку системи правового регулювання в частині охорони і захисту прав людини в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Краснощоков, В. П.
    Правова держава не може існувати без правової культури / В.П. Краснощоков // Безпека життєдіяльності. - 2013. - № 3. - С. 9
Рубрики: Цивільний захист
Кл.слова (ненормовані):
правова держава
Анотація: Дана стаття про правову державу, яка не може існувати без правової культури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Волинець , Віталій Валентинович.
    Забезпечення верховенства права як умова функціонування сучасної правової держави [Текст] / В. В. Волинець // Держава і право. - 2013. - Вип. 60. - С. 28-35. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Права людини--Правова держава--Україна
   Держава і право

Кл.слова (ненормовані):
функції держави -- правова держава -- верховенство права -- законність
Анотація: Досліджується роль принципу верховенства права у функціонуванні сучасної правової держави та утвердженні конституціоналізму.


Знайти схожі

8.


    Карманюк, Олена Петрівна.
    Обов’язки держави в теоретичних концепціях минулого і сучасності [Текст] / О. П. Карманюк // Держава і право. - 2013. - Вип. 61. - С. 44-51. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Правова держава--Правова система
   Держава і право

Кл.слова (ненормовані):
обов’язки держави -- влада -- позитивна відповідальність -- правова держава -- права людини і громадянина
Анотація: Завдання статті полягають у приверненні уваги до обов’язків держави, їх змісту в зарубіжній та українській політико-правовій думці, виокремленні основних підходів до їх розуміння.


Знайти схожі

9.


    Скрипинюк, Валентина.
    Діяльність політичних партій в контексті правового забезпечення принципу поділу влади [Текст] / Валентина Скрипинюк // Юридична Україна. - 2013. - № 12. - С. 16-21. - Бібліогр. в примітках: с. 20-21
Рубрики: Політичні партії--Діяльність--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
конституційна модернізація -- демократія -- правова держава -- громадянське суспільство -- форма правління
Анотація: У статті досліджується роль інституту політичних партій у формуванні та функціонуванні сучасної демократичної держави. Особлива увага приділяється аналізу діяльності політичних партій у контексті теорії поділу влади. Автор визначає перспективи розвитку партійної системи в Україні з погляду процесів конституційної модернізації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Соляр, С.
    Громадянське суспільство: загальнотеоретичні підходи до визначення [Текст] / С. Соляр // Вісник Академії правових наук України. - 2013. - № 1. - С. 271-279. - Бібліогр.: 20 назв.
Рубрики: Громадянське суспільство--Суспільні відносини--Демократія
Кл.слова (ненормовані):
правова держава -- інтерес
Анотація: У статті узагальнюються наведені в науці підходи до розкриття природи і сутнісних ознак громадянського суспільства в сучасних умовах. Автор обгрунтовує точку зору згідно з якою найбільш повне уявлення про громадянське суспільство сьогодні надає підхід що розкриває його як сферу вільної комунікації учасників суспільних відносин, в основі якої - не родинні зв’язки, а мета реалізувати певні спільні інтереси (політичного, соціального, економічного, культурного та іншого характеру) поза інститутами публічної влади.


Знайти схожі

11.


    Скрипнюк, Валентина.
    Праволюдинна парадигма в діяльності органів виконачої влади сучасної України [Текст] / Валентина Скрипнюк // Юридична Україна. - 2014. - № 2. - С. 13-18. - Бібліогр. в примітках: с. 17-18
Рубрики: Органи державної влади--Діяльність--Права людини--Забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правова держава -- національне законодавство -- Конституція України
Анотація: Досліджується процес утвердження і забезпечення парадигми <прав людини> в діяльності органів виконавчої влади сучасної Української держави. Автор аналізує вплив закріплених у Конституції України та національному законодавстві України прав і <свобод людини і громадянина> на діяльність органів виконавчої влади. Зазначені трансформації в діяльності органів виконавчої влади досліджуються з погляду практичного забезпечення принципу <верховенства права>, а також перспектив побудови в Україні сучасної правової держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Толстенко, Володимир.
    Поєднання правових і політичних форм держави в сучасній державотворчій практиці [Текст] / Володимир Толстенко // Юридична Україна. - 2014. - № 4. - С. 21-28. - Бібліогр. в примітках: с. 27-28
Рубрики: Держава--Форми держави--Теоретико-методологічні засади
Кл.слова (ненормовані):
теорія держави і права -- інституалізація -- правова держава -- соціальна держава -- ліберальна держава -- функції держави -- національне законодавство
Анотація: У статті досліджено специфіку сполучення правових і політичних форм, держави в сучасній державотворчій практиці в Україні та інших країнах. Автор аналізує теоретичні моделі сполучення цих форм держави на основі теорій правової держави, соціальної держави та ліберальної держави, а також практику їх забезпечення у сучасному світі. Особлива увага надається обґрунтуванню ролі системи національного законодавства в процесі інституціоналізації цих форм держави, а також визначенню перспектив їх удосконалення в сучасній Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Мукомела, і.
    Інформаційне суспільство та його ознаки: теоретико-правовий аспект [Текст] / і. Мукомела // Вісник Національної академії правових наук України. - 2015. - № 2. - С. 130-137. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Інформаційне суспільство--Теоретико-правовий аспект
Кл.слова (ненормовані):
права і свободи -- громадянське суспільство -- Інтернет -- правова держава -- демократія -- соціальна держава
Анотація: У статті висвітлено фундаментальні ознаки інформаційного суспільства з теоретико-правової точки зору. Обгрунтовано взаємозв’язок інформаційного суспільства з громадянським суспільством, правовою, демократичною, соціальною державою, де спільною базовою основою є примат прав людини.

Є примірники у відділах:
(12.10.2015р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

14.


    Андрушко, Олександр.
    Сучасні завдання правового виховання майбутніх офіцерів-прикордонників / О. Андрушко, Н. Логінова // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2016. - № 1. - С. 16-25. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Військово-морська
Кл.слова (ненормовані):
прикордонник -- правове виховання -- правосвідомість -- правовий простір -- права -- свободи -- правова держава
Анотація: У статті розглядаються сучасні завдання правового виховання майбутніх офіцерів-прикордонників та його значення в сучасному суспільстві. Автори вважають, що концепція правового виховання у підготовці майбутніх офіцерів-прикордонників об’єктивно потребує нових теоретичних розробок, історичного дослідження цієї проблеми, а також нового наукового пошуку, заснованого на спільній творчості вчених філософів, соціологів, культурологів та правознавців.


Дод.точки доступу:
Логінова, Наталія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

15.


    Яковлєв, Андрій.
    Актуальні проблеми забезпечення верховенства права і конституційний процес в Україні [Текст] / Андрій Яковлєв // Юридична Україна : Правовий часопис. - 2016. - № 3/4. - С. 32-38. - Бібліогр. в примітках: с. 37-38
Рубрики: Конституція України--Модернізація--Верховенство права
Кл.слова (ненормовані):
правова держава -- права і свободи людини і громадянина
Анотація: Досліджено актуальні проблеми забезпечення верховенства права в Україні в контексті процесу конституційної модернізації. Автор визначає роль принципу верховенства права як необхідної умови реалізації в Україні конституційних цілей побудови правової держави. Обґрунтовуються пропозиції удосконалення системи конституційних гарантій верховенства права як фундаменту утвердження конституціоналізму.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

16.


    Гончаренко, Олена.
    Види саморегулювання господарської діяльності [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 11. - С. 68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
громадянське суспільство -- правова держава -- господарська система -- взаємодія -- носії публічних інтересів -- делегування -- носії приватних інтересів -- регулювання
Анотація: Стаття присвячена аналізу правових механізмів взаємодії господарських систем в умовах громадянського суспільства та правової держави. У статті розкриваються ознаки громадянського суспільства, які дають змогу виявити правові механізми вищенаведеної взаємодії. Висвітлені різні форми співпраці носіїв публічних та приватних інтересів, які залежать від виду та рівня сучасної господарської системи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

17.


    Ковальський, Віктор.
    25 річний ювілей Української незалежності: теоретико-правовий сенс подій [Текст] / Віктор Ковальський, Олена Орлюк // Юридична Україна. - 2016. - № 9/10. - С. 80-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Незалежність України--Теоретико-правовий аналіз
Кл.слова (ненормовані):
правова держава -- модель правової держави -- громадянске суспільство -- модель громадянського суспільства
Анотація: Розглядаються питання єдності історичного та логічного трактування Української незалежності, правовий сенс цієї події; аналізуються поняття «правова держава», «модель правової держави», «громадянське суспільство», «модель громадянського суспільтва», «конституційність правових реформ». Робиться висновок про відхилення від моделі правової держави, про нелінійність розвитку подій. Сенс події визначається як рух до справжньої незалежності.


Дод.точки доступу:
Орлюк, Олена
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

18.


    Говоруха, Ольга.
    Моніторинг судових рішень прокурором при здійсненні представницької діяльності як важливий компонент ефективності правосуддя [Текст] / Ольга Говоруха // Вісник прокуратури. - 2017. - № 4. - С. 56-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судові рішення--Моніторинг прокурором
Кл.слова (ненормовані):
доступність та відкритість правосуддя; -- представницька діяльність -- правова держава
Анотація: Обґрунтовано думку, що проведення прокурором моніторингу судових рішень при здійсненні представницької діяльності є важливим чинником, який сприятиме ефективності та дієвості правосуддя, його відповідності принципу законності та сучасним вимогам розвитку правової держави. Регулярне оцінювання стану правосуддя з урахуванням інформації, отриманої в процесі систематичного моніторингу судових рішень, допоможе глибокому осмисленню, аналізу можливих наслідків та досягненню позитивного ставлення до прокуратури у суспільстві.


Знайти схожі

19.


    Кузнєцова, Наталія Семенівна.
    Роль правової ініціативи у становленні громадянського суспільства [Текст] / Н. С. Кузнєцова, Наталія Миколаївна Оніщенко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 1. - С. 120-133. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Громадянське суспільство--Правова держава--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
міжнародне право -- громадська вихованість -- юридична відповідальність -- правова держава -- суспільні відносини
Анотація: Стаття присвячена маловивченою проблеми формування та реалізації правової ініціативи. Зростання соціальної активності, участь суб'єктів громадянського суспільства в політичних процесах, а також підвищення ролі правових засобів у регулюванні суспільних відносин значно актуалізують цю проблематику. Основна мета роботи полягає у визначенні ролі правової ініціативи в становленні громадянського суспільства. Спираючись на результати досліджень правових аспектів формування і становлення громадянського суспільства, автори статті акцентують увагу на необхідності глибокого аналізу структури громадянського суспільства, формування механізмів його контролю за державними інститутами, а також реалізацій прав громадян на відповідне управління. Встановлено, що правова ініціатива повинна підтримуватися не тільки на рівні державних органів влади, а й визначати можливість становлення і формування попередньої експертизи запропонованих рішень з урахуванням громадськості. Авторами розглянуто можливість структурування запропонованої ініціативи державних органів влади, а також можливість розвитку ініціативи з боку фізичної особи в міжнародному контексті.


Дод.точки доступу:
Оніщенко, Наталія Миколаївна

Знайти схожі

20.


    Нелін, Олександр.
    Правові аспекти забезпечення прав людини в сучасному геополітичному просторі та в Україні [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2019. - № 7. - С. 48-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Забезпечення, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
правова держава -- порушення прав людини -- Європейський суд з прав людини
Анотація: У статті проаналізовано ситуацію щодо забезпечення прав людини в сучасному геополітичному просторі та в Україні, яка залишається складною. Зазначається, що нині як в Україні, так і в геополітичному просторі спостерігається серйозне розходження декларативних прав і реальної ситуації з їх забезпечення, що більшість скарг громадян України до ЄСПЛ стосуються тривалого невиконання рішень національних судів і надмірної тривалості судового розгляду. Відзначається, що в Україні прослідковується чітка тенденція збільшення використання практики ЄСПЛ. Стверджується, що для забезпечення прав фізичних і юридичних осіб в Україні необхідно мати налагоджений конституційно-правовий механізм захисту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-20    21-25 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)