Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=національне законодавство<.>
Загальна кількість знайдених документів : 21
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-21 
1.


    Раскалєй, Марина.
    Імплементація як засіб узгодження норм міжнародного та внутрішньодержавного права України [Текст] / Марина Раскалєй // Віче. - 2010. - № 24. - С. 12-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право України--Норми міжнародного права
   Міжнародне право--Міжнародні договори--Імплементація

Кл.слова (ненормовані):
договірне право -- інкорпорація -- рецепція -- відсилка -- національне законодавство
Анотація: Автор розглядає проблему правового регулювання в Україні та особливості імплементації норм міжнародного права у внутрішній правопорядок.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Діковська, Ірина.
    Деякі питання визначення застосовуваного права до зобов'язань із міжнародних перевезень / І. Діковська // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 12. - С. 76-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародні перевезення--Колізійні норми--Визначення застосовуваного права--Окремі аспекти зобов'язань
Кл.слова (ненормовані):
національне законодавство -- міжнародне приватне право
Анотація: У статті досліджуються способи визначення застосовуваного права до зобов'язань із міжнародних перевезень у внутрішньому законодавстві окремих держав.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Бондарева, Катерина.
    Правова інституціоналізація демократичних політичних режимів [Текст] / Катерина Бондарева // Юридична Україна. - 2012. - № 8. - С. 28-34. - Бібліогр. в примітках: с. 33-34
Рубрики: Політичні режими--Демократія--Правові інститути
Кл.слова (ненормовані):
народний суверенітет -- політичний плюралізм -- національне законодавство
Анотація: У статті досліджується специфіка правової інституціоналізації демократичних політичних режимів. Автор визначає основні правові інститути демократії, що пов’язані з системою методів та способів реалізації політичної влади. Особлива увага надається аналізу головних проблем, що постали перед сучасною Україною в аспекті забезпечення правової інституціоналізації демократичного політичного режиму.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


Колесниченко, В. В.

    Додін, Є. В.
    Від автора [Текст] / Є. В. Додін // Митна справа. - 2012. - № 2. - С. 100-102.
Рубрики: Митний кодекс України--Товарна контрабанда
   Міжнародні митні правопорушення

   Митні органи

Кл.слова (ненормовані):
Митні делікти -- Національне законодавство
Анотація: У статті ананлізується спецкурс "Організація боротьби з митною злочинністю та митними деліктами в Україні", а також навчально-методичний посібник з однойменною назвою. Автор намагається ознайомити читача з проектами нормативних актів, що стосуються або безпосередньо організаційно-правових питань протидії митним злочинам та митним правопорушенням, або тих, що змінюють існуючі загальні підстави кримінальної та адміністративної відповідальності, та порядок застосування кримінальних і адміністративних санкцій.


Знайти схожі

5.


    Колесніченко, В. В.
    До питання формування концепції адміністративно-правового захисту права інтелектуальної власності [Текст] / В. В. Колесніченко // Митна справа. - 2012. - № 4. - С. 9-13. - Библиогр.: с. 13 (15 назв.)
Рубрики: Інтелектуальна власність--Державна служба--Правова охорона
   Національна та економічна безпека--Україна

   Адміністративне право--Публічно-сервісна складова

Кл.слова (ненормовані):
Цивільно-правовий захист -- Національне законодавство -- Мжнародне законодавство
Анотація: Стаття присвячена обгрунтуванню необхідності формування Концепціїї адміністративно-правового захисту права інтелектуальної власності. Доведено доцільність врахування наступних напрямків захисту права інтелектуальної власності: нормотворчий, правоохоронний і правозахисний, інформаційний, організаційний.


Знайти схожі

6.


    Скрипнюк, Валентина.
    Праволюдинна парадигма в діяльності органів виконачої влади сучасної України [Текст] / Валентина Скрипнюк // Юридична Україна. - 2014. - № 2. - С. 13-18. - Бібліогр. в примітках: с. 17-18
Рубрики: Органи державної влади--Діяльність--Права людини--Забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правова держава -- національне законодавство -- Конституція України
Анотація: Досліджується процес утвердження і забезпечення парадигми <прав людини> в діяльності органів виконавчої влади сучасної Української держави. Автор аналізує вплив закріплених у Конституції України та національному законодавстві України прав і <свобод людини і громадянина> на діяльність органів виконавчої влади. Зазначені трансформації в діяльності органів виконавчої влади досліджуються з погляду практичного забезпечення принципу <верховенства права>, а також перспектив побудови в Україні сучасної правової держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Толстенко, Володимир.
    Поєднання правових і політичних форм держави в сучасній державотворчій практиці [Текст] / Володимир Толстенко // Юридична Україна. - 2014. - № 4. - С. 21-28. - Бібліогр. в примітках: с. 27-28
Рубрики: Держава--Форми держави--Теоретико-методологічні засади
Кл.слова (ненормовані):
теорія держави і права -- інституалізація -- правова держава -- соціальна держава -- ліберальна держава -- функції держави -- національне законодавство
Анотація: У статті досліджено специфіку сполучення правових і політичних форм, держави в сучасній державотворчій практиці в Україні та інших країнах. Автор аналізує теоретичні моделі сполучення цих форм держави на основі теорій правової держави, соціальної держави та ліберальної держави, а також практику їх забезпечення у сучасному світі. Особлива увага надається обґрунтуванню ролі системи національного законодавства в процесі інституціоналізації цих форм держави, а також визначенню перспектив їх удосконалення в сучасній Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Голуб, Віталій.
    Процесуальне керівництво прокурором досудовим розслідуванням: у контексті євроінтеграції [Текст] / Віталій Голуб // Вісник прокуратури. - 2015. - № 4. - С. 32-42. - Бібліогр. 15 назв
Рубрики: Досудове слідство--Процесуальне керівництво
Кл.слова (ненормовані):
процесуальне керівництво -- досудове розслідування -- зарубіжний досвід -- національне законодавство -- євроінтеграція
Анотація: Розглядаються питання виокремлення ключових аспектів процесуального керівництва прокурором досудовим розслідуванням. На основі аналізу зарубіжного досвіду виділено напрями вдосконалення вітчизняного процесуального керівництва в контексті євроінтеграції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Майданевич, Анатолій.
    Поняття й основні ознаки адміністративно-правової охорони прав інтелектуальної власності [Текст] / Анатолій Майданевич // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 10. - С. 28-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Адміністративно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
захист -- правопорушення -- національне законодавство -- майнові права -- немайнові права
Анотація: У статті досліджуються поняття й основні ознаки адміністративно-правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Новосельська, Ірина.
    Гармонізація як спосіб адаптації законодавства України до законодавства ЄС [Текст] / Ірина Новосельська, Дарина Кузмінська // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 12. - С. 9-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законодавство--Гармонізація--Україна--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
Європейське Співтовариство -- національне законодавство
Анотація: У статті аналізуються поняття "гармонізація" й "адаптація", досліджується необхідність гармонізації юридичної термінології, що вживається в міжнародній та європейській ситемах.


Дод.точки доступу:
Кузмінська, Дарина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Кисельова, Олена.
    Основні тенденції правового регулювання творів, створених у процесі виконання трудових обов’язків науково-педагогічним працівником, в Україні та у світі [Текст] / Олена Кисельова, Оксана Рисенко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 1. - С. 30-35. - Бібліогр. 11 назв
Рубрики: Науково-педагогічна діяльність--Інтелектуальна власність--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
національне законодавство -- службовий твір -- майнові права -- роботодавець -- авторське право
Анотація: Статтю присвячено аналізу деяких аспектів правового регулювання відносин, що виникають у процесі створення службового твору під час виконання трудової діяльності науково-педагогічним працівником, та основних договірних механізмів розподілу майнових прав на створені в процесі трудової діяльності службові твори, а також формулюванню висновків і пропозицій, спрямованих на вдосконалення національного законодавства з огляду на іноземний досвід.


Дод.точки доступу:
Рисенко, Оксана
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Свиридюк, Наталія.
    Щодо питань криміналізації діянь у сфері професійної діяльності на фондовому ринку України [Текст] / Наталія Свиридюк // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 1. - С. 198-202. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фондовий ринок--Кримінально-правова охорона--Міжнародні рекомендації--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фінансові інструменти -- економіка -- професійні учасники фондового ринку -- національне законодавство
Анотація: У статті розглянуто особливості кримінально-правової охорони національного фондового ринку, які запроваджуються з урахуванням відповідних рекомендацій міжнародних організацій. Особливу увагу приділено питанням криміналізації діянь, які пов’язані з професійною діяльністю на фондовому ринку, а також розглянуто думки вітчизняних учених щодо зазначеної проблематики. Акцентується увага на нормах національного законодавства, які внесено відповідно до міжнародних актів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Новосельська, Ірина.
    Основне значення міжнародних соціальних стандартів у законодавстві України [Текст] / Ірина Новосельська, Віктор Котул // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 3. - С. 95-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальне забезпечення--Міжнародні стандарти--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Рада Європи -- Європейський Союз -- національне законодавство
Анотація: Стаття присвячена правовому аналізу сучасного значення міжнародних соціальних стандартів. Досліджено питання необхідності приведення національного законодавства до міжнародних стандартів у галузі соціального забезпечення населення, насамперед через гармонізацію юридичної термінології, вживаної в міжнародній та європейській системах.


Дод.точки доступу:
Котул, Віктор
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


    Бахуринська, Марія.
    Порівняльний аналіз правового регулювання процедури вибору приватного партнера на умовах ДПП на прикладі Польщі [Текст] / Марія Бахуринська // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 5. - С. 81-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державно-приватне партнерство--Правове регулювання--Порівняльний аналіз--Україна--Польща
Кл.слова (ненормовані):
правове регулювання -- землекористування -- національне законодавство
Анотація: У статті досліджуються особливості правового регулювання державно-приватного партнерства в країнах Європейського Союзу на прикладі Польщі. Проводиться порівняльний аналіз процедури вибору приватного партнера та передачі йому об’єктів публічної власності на умовах державно-приватного партнерства. На основі позитивного досвіду розвитку державно-приватного партнерства в Польщі розробляються пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у сфері державно-приватного партнерства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

15.


    Моісеєнко, Олег.
    Дотримуємось чи порушуємо конвенції? [Текст] / Олег Моісеєнко // Охорона праці. - 2018. - № 1. - С. 6-8
Рубрики: Економічна діяльність--Господарська діяльність--Безпека праці--Україна
   Охорона праці--Безпека праці--Україна

   Підприємства--Виробництво--Охорона праці--Безпека праці

Кл.слова (ненормовані):
міжнародні договори -- національне законодавство -- державний нагляд -- господарська діяльність
Анотація: Чи дійсно норми конвенцій МОП є частиною національного працеохоронного законодавства?


Знайти схожі

16.


    Фандєєв, Олександр.
    Крізь негатив - до директив [Текст] / Олександр Фандєєв // Охорона праці. - 2018. - № 1. - С. 9. - Бібліогр. у підрядк. прим.
Рубрики: Підприємства--Виробництво--Охорона праці--Безпека праці--Україна
   Міжнародні організації--Міжнародна організація праці

   Охорона праці--Безпека праці--Україна

Кл.слова (ненормовані):
національне законодавство -- стандарти ЄС
Анотація: Важливим етапом впровадження в Україні європейських стандартів у сфері охорони праці є імплентація у вітчизняне законодавство директив Європейського парламенту та Ради ЄС з безпеки та гігієни праці. Це передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.


Знайти схожі

17.


    Кузьменко, Олександр.
    Імплементація міжнародних стандартів у сфері реалізації права громадян на мирні зібрання в Україні [Текст] / Олександр Кузьменко, Яна Григоренко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 10. - С. 166-170. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Міжнародні стандарти--Імплементація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
конституційні права -- політичні права -- колективні права -- обмеження прав -- національне законодавство
Анотація: Стаття присвячена міжнародно-правовому регулюванню права громадян на мирні зібрання та регламентації зазначеного права чинним національним законодавством. Звертається увага на законні обмеження реалізації цього права на національному рівні, що зумовлюється міжнародними стандартами.


Дод.точки доступу:
Григоренко, Яна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

18.


    Кропивна, К. О.
    Про віднесення справ з примусового стягнення коштів за робоче місце, призначене для інвалідів до господарської юрисдикції [Текст] / К. О. Кропивна // Юридична Україна. - 2019. - № 9. - С. 29-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Адміністративно-господарські санкції--Юрисдикція
Кл.слова (ненормовані):
інваліди -- адміністративна юрисдикція -- виконавче провадження -- національне законодавство
Анотація: Розглянуто питання щодо теоретичного обґрунтування об'єктивної належності відповідному виду юрисдикції розгляду справ стягнення в примусовому порядку коштів як адміністративно-господарських санкцій, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю. Визначені критерії розмежування юрисдикції щодо розгляду таких справ. Доводиться правомірність переданая зазначених справ до юрисдикції господарських судів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

19.


    Банчук-Петросова, Олена.
    Проблеми регулювання міжнародних авіаційних перевезень пасажирів та шляхи удосконалення законодавства [Текст] / Олена Банчук-Петросова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 351-355. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільна авіація--Пасажирські перевезення--Міжнародно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
повітряні судка -- безпека -- національне законодавство
Анотація: У статті досліджено проблеми регулювання міжнародних авіаційних перевезень пасажирів та шляхи удосконалення законодавства. Зокрема, встановлено, що нині негайного розгляду і вирішення потребують проблеми недосконалості нормативно-правового регулювання механізму забезпечення безпеки польотів, а також невідповідності інформаційного забезпечення безпеки польотів сучасним умовам, що ускладнює своєчасне прийняття рішень для запобігання надзвичайним ситуаціям.


Знайти схожі

20.


    Чишко, Катерина.
    Зарубіжний досвід адміністративно-правової кваліфікації правопорушень [Текст] / Катерина Чишко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 185-191. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правопорушення--Адміністративно-правова кваліфікація--Зарубіжний досвід--Україна
Кл.слова (ненормовані):
порівняльно-правове дослідження -- співучасть у вчиненні правопорушення -- національне законодавство
Анотація: У статті узагальнено позитивний зарубіжний досвід адміністративно-правової кваліфікації правопорушень таких республік, як Білорусь, Молдова, Казахстан, Таджикистан, адміністративно-юрисдикційна діяльність яких має спільні правові риси та характеристики для аналогічної діяльності на теренах України. У результаті окреслено конкретні шляхи імплементації зарубіжного досвіду в Україні, реалізація яких забезпечить удосконалення адміністративно-правової кваліфікації правопорушень.


Знайти схожі

 1-20    21-21 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)