Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=мовна поведінка<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Данилевська, Оксана.
    Гендерна лінгвістика й мовна освіта школярів: чому дітям варто знати про гендерні упередження та стереотипи, закріплені в мові [Текст] / О. Данилевська // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 4. - С. 16-23. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Урок
   Мовознавство--Загальне--Гендерна лінгвістика

Кл.слова (ненормовані):
урок гендерної грамотності -- мовна поведінка -- гендерна нерівність -- гендерна проблематикка на уроці мови
Анотація: В статті висвітлюється гендеролінгвістична проблематика, запропоновано розробку уроків мови. В основі запропонованих уроків лежать завдання, які спонукають учнів до спостереження за мовною реальністю і які легко трансформуються в учнівські проекти.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

2.


    Данилевська, О.
    Гендерний компонент у мовній освіті: чому українські школяри не знають, що таке мовний сексизм : матеріали до уроків гендерної грамотності [Текст] / О. Данилевська // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 11. - С. 16-24. - Бібліогр.: 4 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Соціологія--Соціологія статі
   Суспільні науки--Комплексні проблеми суспільних наук--Гендерне питання

   Українська мова--Загальні питання--Гендерна лінгвістика

Кл.слова (ненормовані):
гендерна проблематика -- програма для ЗНЗ "Українська мова. 5-12 класи" -- мовна особистість -- мовна поведінка -- сексизм у мові
Анотація: В завдання цієї публікації входить ознайомлення з проблемою гендерної рівності в українській мовній освіті. Аналізуючи чинну програму для загальноосвітніх навчальних заходів "Українська мова. 5-12 класи", автор засвідчує відсутність жодних гендерних компонентів і пропонує варіанти залучення їх на рівні змісту навчання. Додано розробку двох уроків("Як в одній мові співіснують два світи - чоловічий та жіночий" та "Чому є президенти, але немає президенток"), мета яких - навчити уникати сексизмів у мові та досягти "мовної коректності".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Селігей, Пилип.
    Мовна свідомість - шанобливе ставлення до мови / П. Селігей // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах) : науково-методичний журнал. - 2012. - № 7. - С. 40-44
Рубрики: Свідомість--Мовна--Визначення поняття
Кл.слова (ненормовані):
індивідуальна мовна свідомість -- суспільна мовна свідомість -- мовна поведінка -- мовна норма
Анотація: Запропоновано визначення й окреслено поняття "мовна свідомість". З'ясовано її роль як чинника мовної поведінки, запоруки мовної стійкості та мовного порядку в державі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Брага
    "Клуб бойового суржику", або Українсько-російський суржик у соціальній мережіfacebook [Текст] / Брага // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - № 5. - С. 32-34
Рубрики: Койне--Соціальні мережі--facebook
Кл.слова (ненормовані):
facebook -- українсько-російський суржик -- мовна поведінка -- вибір мовного коду
Анотація: Проаналізовано особливості використання українсько-російського суржику у соціальній мережіfacebook (на прикладі одного життєпису) за такими аспектами: функціональне навантаження українсько-російського суржику у facebook-життєписі, основні засоби відтворення і ступінь варіативності окремих його одиниць, ставлення до суржику та його носія.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Брага, Ірина.
    "Клуб бойового суржику", або Українсько-російський суржик у соціальній мережі Facebook [Текст] / Ірина Брага // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах) : науково-методичний журнал. - 2015. - № 6. - С. 35-38. - Бібліогр. 13 назв
Рубрики: Койне--Соціальні мережі--Facebook
Кл.слова (ненормовані):
мовна поведінка -- вибір мовного коду -- ставлення до мови
Анотація: Проаналізовано особливості використання українсько-російського суржику у соціальній мережі Facebook (на прикладі одного життєпису) за такими аспектами: функціональне навантаження українсько-російського суржику у Facebook-життєписі, основні засоби відтворення і ступінь варіативності окремих його одиниць, ставлення до суржику та його носія.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Матвеєва, Наталя.
    Двомовність у світлі психолінгвістичних досліджень / Наталя Матвеєва // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2018. - № 11. - С. 42-44. - Бібліогр. 14 назв
Рубрики: Білінгвізм--Психолінгвістичні аспекти
Кл.слова (ненормовані):
мовна особистість -- мовна система -- мовна компетентність -- мовна поведінка -- перемикання кодів
Анотація: Висвітлено психолінгвістичні аспекти білінгвізму. Розглянуто різні теорії двомовності та результати впливу білінгвізму на когнітивні можливості індивідів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Масенко, Лариса.
    Мовна ситуація України з погляду соціолінгвістів / Лариса Масенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах) : науково-методичний журнал. - 2020. - № 10. - С. 24-26. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Державна мова--Мовна ситуація--Білінгвізм--Соціологічні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
соціологічні дослідження -- державна мова -- мовна поведінка
Анотація: Проаналізовано мовну ситуацію в Україні, розкрито білінгвальну специфіку українського мовного простору, наведено дані соціологічних досліджень, що пояснюють суть мовних процесів у сучасних реаліях.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)