Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=методологічні підходи<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Горяна, Лариса.
    Робота з підручником у процесі навчання біології [Текст] / Л. Горяна // Біологія і хімія в школі. - 2006. - № 4. - С. 24-25.
Рубрики: Методика викладання--Біологія
   Пізнавальна діяльність--Проективні методичні прийоми

Кл.слова (ненормовані):
Методика -- Методологічні підходи -- Учні -- Підручники
Анотація: В статті розглядається методика організації пізнавальної діяльності учнів. Вибираючи технології керування навчально-пізнавальним процесом з біології, це все стратегічно переломлювали їх на співпроективну взаємодію двох суб'єктів навчання - вчителя та учня, де проміжною ланкою є шкільний підручник.


Знайти схожі

2.


    Рудь, Н. Т.
    Інноваційний потенціал регіону: нові підходи до оцінки [Текст] / Н. Т. Рудь // Регіональна економіка. - 2011. - № 4. - С. 140-150. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Інноваційна політика
   Економічна наука--Інновації--Інтелект

   Регіональна політика України--Інновації

Кл.слова (ненормовані):
Інноваційний процес -- Оцінка -- Методологічні підходи
Анотація: Розроблена методика оцінки інноваційного потенціалу регіону, який включає ресурсну і результативні складові, що дозволить формувати обгрунтовану науково-інноваційну політику розвитку регіону. Інноваційний процес запропоновано розглядати за стадіями: генерації, передачі, освоєння та використання знань.


Знайти схожі

3.


    Горин, Г. В.
    Систематизація методологічних підходів до визначення сутності поняття "рекреаційно-туристичний потенціал регіону" [Текст] / Г. В. Горин // Регіональна економіка. - 2014. - № 2. - С. 187-199 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рекреаційне господарство--Регіональний рівень
   Туристична індустрія--Рекреаційний потенціал

Кл.слова (ненормовані):
потенціал -- методологічні підходи -- рекреаційна сфера -- еволюція
Анотація: Досліджено трактування терміна "потенціал" у різних сферах науки. Висвітлено різноманітні підходи щодо теоретико-методологічних основ вивчення поняття "рекреаційно-туристичний потенціал регіону". Викладено прикладні аспекти формування різних підходів до визначення сутності дефініції "рекреаційно-туристичний потенціал регіону".


Знайти схожі

4.


    Малік, М. Й.
    Досліджень з питань формування стратегії економічного розвитку агропромислового виробництва [Текст] : рецензия / М. Й. Малік // Економіка АПК. - 2015. - № 4. - С. 110-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Попрозман Н. В. Формування стратегії економічного розвитку агропромислового виробництва: теорія, методологія, практика / Н. В. Попрозман. - К. : ННЦ ІАЕ, 2015. - 320 с.

Рубрики: Аграрний сектор--Виробничий потенціал
   Агропромисловий комплекс--Менеджмент

Кл.слова (ненормовані):
економічний розвиток -- методологічні підходи -- стратегічне управління
Анотація: Висвітлено підхід до процесу формування стратегії економічного розвитку агропромислового виробництва, обґрунтовано стратегію розвитку агропромислового виробництва.


Знайти схожі

5.


    Кір'янова, О.
    Радянська історіографія другої половини ХХ ст. про внесок учительства у формуванні засад національної школи 1920-1930-х рр.: методичні та концептуальні підходи [Текст] / О. Кір'янова // Мандрівець. - 2016. - № 2. - С. 39-43. - Бібліогр.: 33 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Історія України--Історіографія
Кл.слова (ненормовані):
радянська історіографія 1950-1980-х рр. -- засади національної школи -- "стара інтеліґенція" -- учительство 1920-1930-х рр. -- методологічні підходи
Анотація: Простежено вплив політичного курсу радянського режиму другої половини ХХ ст. на зміни в історичній науці загалом і на методологічні та концептуальні підходи щодо проблеми про внесок учительства у формування національних засад середньої школи періоду 1920-1930-х рр. зокрема.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Корольова, Юлія.
    Формування методологічної основи наукового пізнання джерел права [Текст] / Юлія Корольова // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 10. - С. 115-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правознавство--Джерела права--Наукове пізнання
Кл.слова (ненормовані):
принципи наукового пізнання -- методологічні підходи -- методи дослідження -- методологічний фанатизм -- методологічний нігілізм
Анотація: У статті аналізується процес формування методологічної основи наукового дослідження джерел права, а також їх застосування на основі доктринальних підходів до характеристики методології наукового пізнання. Структуровано методологічну основу наукового пізнання, виділено окремі елементи (рівні), які реалізуються на засадах методологічного реалізму, а саме: принципи наукового пізнання, методологічні підходи та методи наукового пізнання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Верменич, Я. В.
    Соціокультурна динаміка регіонального розвитку України: методологічні підходи дослідження [Текст] / Я. В. Верменич // Народна творчість та етнологія. - 2021. - N 1(січень-березень). - С. 16-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональний розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
історична регіоналістика -- соціокультурні трансформації -- регіональна аналітика -- методологічні підходи -- регіональний розвиток
Анотація: Один із головних напрямів новітнього методологічного синтезу полягає в поєднанні світ-системного й цивіліза-ційного підходів у дослідженні процесів регіоналізації. Ідеться про новий рівень соціального аналізу: регіоналізація розглядається як зворотний бік процесів глобалізації в контексті формування регіонально-цивілізаційних об'єднань, що перебувають у процесі динамічної взаємодії. У зв'язку з актуалізацією і швидким розвитком міждисциплінарних регіональних досліджень у статті висвітлюються методологічні підходи до аналізу соціокультурних трансформацій просторового розвитку України в історичній ретроспективі. Нове бачення регіону як суб'єкта політики спричинило істотне переосмислення всієї системи регіоналізації і зосередження уваги на створенні комплексних інтегральних методологічних підходів, що перебувають "на стику" природничих і соціогуманітарних дисциплін.
Акцентовано на методології дослідження територіальних процесів, які в ході історичного розвитку відбувалися в просторі між локальним і глобальним рівнями організації суспільних систем, на проміжному між мікро- й макро-рівнями просторі, за яким уже міцно закріпилася дефініція мезорівня. для України проблема мезосфер подвійно актуальна тому, що майже вісім століть її історії вмістилися у своєрідному мезопросторі периферій різних держав, які належали до різних цивілізаційних систем. Специфіка регіональних підходів дає змогу осмислити весь комплекс соціокультурної динаміки: цивілізаційні й культурні особливості розвитку окремих регіонів як системоутворюючих цілісностей; з'ясування складних взаємозалежностей між глобальними, регіональними, локальними вимірами; між центрами та периферіями. У фокусі уваги авторки - історія колонізаційних процесів, міграцій, ретроспективні дослідження територіальної організації, функції кордонів, особливості життя в зонах погранич, символи ментальності та культурної пам'яті на місцях.
Доведено, що без застосування всієї сукупності дослідницьких методів, орієнтованих на вивчення регіонів різних рівнів, закономірностей їх формування й функціонування з урахуванням історичних, демографічних, етнонаціональних, релігійних, екологічних, природно-ресурсних, політико-правових особливостей, говорити про утвердження системи регіональної аналітики, побудованої на нових концептуальних засадах компаративних досліджень регіонів, буде проблематично. Усталення наукової парадигми дослідження територіальної специфічності та просторової взаємодії в широкому часовому діапазоні, відповідної соціокультурної динаміки з процесами формування регіональної самосвідомості забезпечить перехід регіональних студій до нового рівня узагальнень на ґрунті становлення нових політологічних і культурологічних моделей суспільного розвитку.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)