Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=кіберпростір<.>
Загальна кількість знайдених документів : 24
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-24 
1.


    Сердюк, Л.
    Кіберпростір і дія закону про кримінальну відповідальність у просторі [Текст] / Л. Сердюк // Підприємництво, господарство і право. - 2003. - № 5. - С. 101-103. - Бібліогр.:12 назв
Рубрики: Інформаційний простір--Захист інформації--Правовий
   Кримінальне право--Інтернет



Знайти схожі

2.


    Наден, О.
    Проблеми законодавчого регулювання суспільних відносин у мережі Інтернет у контексті її протиправного використання терористичними організаціями [Текст] / О. Наден // Юридична Україна. - 2006. - № 7. - С. 90-96. - Бібліогр.: 18 назв
Рубрики: Інтернет--ВИКОРИСТАННЯ ТЕРОРИСТАМИ
Кл.слова (ненормовані):
КІБЕРПРОСТІР -- СПОСІБ
Анотація: В статті розглядаються проблеми законодавчого регулювання суспільних відносин у мережі Інтернет у контексті її протиправного використання терористичними організаціями, способи використання Інтернету терористами, визначаються загальні підходи до правового регулювання відносин у кіберпросторі.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

3.


    Москаль, Ю.
    Проблеми отримання інформації, накопичення та обміну знаннями в епоху інтернет-глобалізації [Текст] / Ю. Москаль // Психологія і суспільство. - 2009. - № 2. - С. 128-135. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Вища освіта--Болонський процес
Кл.слова (ненормовані):
інформаційні технології -- комунікаційні технології -- кіберпростір -- кіберетика -- комп'ютерна етика -- біоетика -- он-лайнове навчання -- периферійні держави -- сайт (Інтернет-сторінка) -- Інтернет-провайдер -- глобалізація
Анотація: Стаття присвячена висвітленню каналів і засобів отримання електронної інформації і знань, які можуть задіяти ВНЗ. Доводиться, що свобода знання в інтернет-епоху пов'язана з проблемами інтелектуальної власності і володіння каналами розповсюдження. Охарактеризовано історію інтелектуальної власності з погляду вищої освіти у провідних західних і периферійних країнах, визначено актуальні тенденції розвитку інформаційних технологій у системі вищої освіти; обгрунтовано перспективи утвердження нового руху емансипації в кіберпросторі, який сприятиме забезпеченню якісної і доступної освіти всім охочим.


Знайти схожі

4.


    Кудашкіна, О. З.
    Кіберсоціалізація як новий вид соціалізації у віртуальному середовищі / О. З. Кудашкіна // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2011. - № 1. - С. 12-18. - бібліогр.: с. 17-18 15 назв
Рубрики: Соціалізація особистості
Кл.слова (ненормовані):
кіберсоціалізація -- соціалізація особистості -- віртуальна реальність -- кіберпростір -- інтернет-спільноти -- інформаційне суспільство
Анотація: У статті розкрито сутність та зміст процесу кіберсоціалізації особистості. Під час аналізу віртуального соціалізуючого середовища та процесу кіберсоціалізації зроблено акцент на його етапах, які регулюють відносини в кіберпросторі.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : ВФ (1)
Вільні: ВФ (1)

Знайти схожі

5.


    Сопілко, І.
    Щодо необхідності визначення поняття державної інформаційної політики [Текст] / І. Сопілко // Юридичний вісник. - 2014. - № 3. - С. 68-73. - Бібліогр.: 46 назв.
Рубрики: Інформаційна політика України--Інформаційна безпека
Кл.слова (ненормовані):
кібербезпека -- кіберпростір -- кібервійна -- кіберполітика -- кібербезпекова політика -- кіберсуспільство
Анотація: Досліджено сучасні тренди кібербезпекової політики, виявлено передумови та сформульовано засади формування цієї політики в Україні.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


    Зернецька, О.
    Еволюція стратегій кібербезпеки США [Текст] / О. Зернецька // Зовнішні справи. - 2015. - № 5. - С. 16-19. - Бібліограф.: 11 назв.
Рубрики: США--Кіберпростір--Кібербезпека--Дослідження
Анотація: У центрі статті - одне з найбільш актуальних питань глобального розвитку - створення і формування кіберпростору та еволюція стратегій кібербезпеки. Розглянуто проблеми і подальші трансформації стратегій кібербезпеки США за президентства Д. Буша та Б. Обами. Проаналізовано частини фінансових законопроектів бюджетних комітетів Палати представників і Сенату США (Стосовно Міністерства оборони на 2015 фіскальний рік), які стосуються, зокрема, досліджень у галузі кібербезпеки.


Знайти схожі

7.


    Новосельська, Ірина.
    Теоретико-правові питання охорони авторського права в мережі Інтернет [Текст] / Ірина Новосельська, Антон Бобровник // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 6. - С. 7-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Охорона--Інтернет--Теоретичний аспект
Кл.слова (ненормовані):
суміжні права -- інформаційний простір -- інтелектуальна власність -- комп'ютерні технології -- кіберпростір -- плагіат -- інформатизація суспільства
Анотація: Досліджуються технологічні особливості розміщення інформації в Інтернеті, відповідальність за порушення авторських прав у мережі Інтернет, нормативно-правовий аспект охорони таких прав в мережі Інтернет і ставлення суспільства до необхідності захисту авторського права в інформаційному просторі.


Дод.точки доступу:
Бобровник, Антон
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Ткачук, Наталія.
    Кібербезпека у контексті актуальних змін до стратегічних документів у сфері національної безпеки та оборони України [Текст] / Наталія Ткачук // Вісник прокуратури. - 2016. - № 3. - С. 56-64. - Бібліогр. 19 назв
Рубрики: Державна безпека--Кібербезпека--Законодавчий аспект
Кл.слова (ненормовані):
кіберпростір -- кіберзагрози -- національна система кібербезпеки
Анотація: Досліджено трансформацію ролі та місця кібербезпеки в системі національної безпеки держави у контексті зміни національного законодавства щодо сфери безпеки. Визначено взаємовідношення та взаємозв'язок кібербезпеки з іншими сферами національної безпеки, визначено особливості сучасних загроз національній безпеці, що надходять з кіберпростору, розглянуто сутність поняття "національна система кібербезпеки".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Головко, Ольга.
    Міждисциплінарні підходи до визначення дефініції «медіапростір» [Текст] / Ольга Головко // Юридична Україна. - 2016. - № 9/10. - С. 87-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Масова інформація--Міждисциплінарні дослідження--Дефініції
Кл.слова (ненормовані):
інформаційний простір -- медіапростір -- мас-медіа -- медіа середовище -- медіа сфера -- кіберпростір -- медіа комунікація -- масові комунікації
Анотація: У статті аналізуються наявні дефініції медіапростору з точки зору міждисциплінарного підходу. Виокремлено галузі знань та дотичні категорії, котрі паралельно аналізуються в статті задля встановлення точнішої картини медіапростору як віртуального простору. Особливу увагу приділено «новим медіа» як якісно новому медіаджерелу, котре потребує деталізації та окремих досліджень не тільки в соціології та журналістиці, ай у юриспруденції з метою врегулювання суспільних відносин, що виникають. Аргументовано потребу законодавчого закріплення та визначення медіапросто­ру у сучасних умовах становлення інформаційного суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Діордіца, Ігор.
    Поняття і зміст кіберзагроз на сучасному етапі [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 4. - С. 99-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційне право--Кібернетична безпека
Кл.слова (ненормовані):
інформаційна інтервенція -- хактивісти -- кіберагресія -- інформація -- кіберпростір
Анотація: У статті досліджено поняття і зміст кіберзагроз на сучасному етапі. Акцентовано увагу на тому, що на міжнародному й національному рівнях відсутнє визначення поняття «кіберзагрози», і це має негативні наслідки. Запропоновано авторське розуміння терміна: «кіберзагрози» – протиправні карні дії суб’єктів інформаційних правовідносин, які створюють небезпеку життєво важливим інтересам людини, суспільства та держави загалом, реалізація яких залежить від належного функціонування інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем, а також відносинам щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації. Зазначено, що сутність кіберзагроз становлять їх суб’єкти, тобто суб’єкти інформаційних правовідносин, а об’єктом є безпосередньо інформація. Інформаційні інтервенції становлять суттєву загрозу кібернетичній безпеці. Зауважено, що загрози можуть бути як внутрішні, так і зовнішні. Для розроблення дієвого механізму протидії кіберзагрозам Україні запропоновано взяти за приклад наявну практику зарубіжних країн і міжнародної спільноти, привести її у відповідність до українських реалій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Діордіца, Ігор.
    Система забезпечення кібербезпеки: сутність та призначення [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 7. - С. 109-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Комп'ютерна безпека--Структура--Забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
кібернетична загроза -- кіберпростір -- кібератака
Анотація: У статті запропоновано авторське розуміння поняття «система забезпечення кібернетичної безпеки». У вузькому сенсі система забезпечення кібербезпеки – сукупність суб’єктів, які здійснюють свою діяльність у кіберпросторі. Зазначено, що система забезпечення кібербезпеки є цілісною системою, елементи якої тісно пов’язані між собою. Основними елементами даної системи є її суб’єкти та об’єкти. Резюмовано, що основним призначенням системи забезпечення кібербезпеки є сприяння у досягненні цілей кібернетичної безпеки, а тому основною функцією даної системи можна визначити забезпечення збалансованого існування інтересів особи, суспільства і держави шляхом здійснення перевірок, діагностування; виявлення та ідентифікацію, запобігання та припинення, мінімізацію та нейтралізацію дії внутрішніх і зовнішніх загроз і небезпек.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Діордіца, Ігор.
    Класифікація кіберзагроз та їх легітимація у нормативно-правових актах України [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 10. - С. 206-211. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Комп'ютерне право--Кібернетичні загрози--Класифікація
Кл.слова (ненормовані):
кіберзлочинність -- кібертероризм -- кібершпигунство -- кіберпростір
Анотація: У статті автором досліджено класифікації кіберзагроз та їх легітимацію у НПА. Зауважено, що захист критичної інфраструктури від кібернетичних загроз повинен бути складником загальнодержавної системи кібернетичної безпеки, а для протидії сучасним загрозам у кіберпросторі система захисту повинна мати змогу швидко адаптуватися до змін. Акцентовано увагу на тому, що в наявних нормативно-правових актах відсутня дефініція «кіберзагроза». Запропоновано авторське розуміння терміна «легітимація кіберзагроз» та «загрози кібербезпеці або кіберзагрози». Зазначено, що за відсутності єдиного уніфікованого визначення кіберзагроз, актуальним є перегляд чинних нормативно-правових актів та їх доповнення. Нині існує низка НПА, в яких вживається термін «кіберзагроза», але не дається його тлумачення, що може призвести до його неправильного застосування, помилок у притягненні до відповідальності та інших негативних наслідків. Основними видами кіберзагроз є: кіберзлочинність; кібертероризм та кібершпигунство; кібервійна.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Діордіца, Ігор.
    Гіперболічна теорія розвитку кіберпростору як складова методології дослідження кібербезпекової політики / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 160-163. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кібербезпекова політика--Кіберпростір--Дослідженння--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- кібернетична безпека -- кібернетична функція держави
Анотація: Стаття присвячена методології дослідження кібербезпекової політики в умовах трансформації людства та переходу до кіберсвіту. Проаналізовано проблеми формування кіберпростору як окремого виду існування та розвитку людини, виявлено компоненти кіберглобалізації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


    Гула, Руслан.
    Інтернет-спільнота як феномен глобального кіберпростору [Текст] / Р. Гула, І. Передерій // Вісник Книжкової палати. - 2018. - № 10. - С. 16-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційний простір--Захист інформації--Інтернет-спільноти--Кіберпростір
Анотація: Розглянуто проблему ролі та місця мережі Інтернет у глобальному інформаційному просторі. Досліджено зміст поняття "кіберпростір" та запропоновано авторське бачення розкриття його сутності за допомогою низки сучасних наукових підходів. Проаналізовано значення терміна "інтернет-спільнота", з'ясовано їхні види, виокремлено специфічні ознаки, а також особливості функціонування у структурі блогосфери крізь призму соціокомунікаційних технологій.


Дод.точки доступу:
Передерій, Ірина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

15.


   
    Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) в Україні провела пілотне дослідження "Попередження проявів насильства щодо жінок в онлайн ресурсах під час виборів в Україні. Соціальні медіа та розширення політичних можливостей: аналіз ставлення до жінок в онлайн ресурсах" [Текст] // Маркетинг в Українi. - 2018. - № 6. - С. 25-32 : фот.
Рубрики: Гендерна політика --Жінки--Вибори--Україна
Кл.слова (ненормовані):
програмне забезпечення -- соціальні мережі -- кіберпростір -- політична діяльність
Анотація: Дослідження факторів насильства щодо жінок в процесі виборів (VAWE), проводиться в різних країнах світу, зокрема у США, Зімбабве, Шрі-Ланці, Україні, Афганістані та Лівії, та є невід'ємною частиною діяльності IFES, яка спрямована на розширення прав та можливостей жінок щодо участі у політичних та виборчих процесах. У статті наведено результати дослідження , які були презентовані громадськості з метою привернення уваги до проблеми онлайн насильства під час виборів та необхідності вживання заходів щодо зменшення рівня ґендерно зумовленого насильства в інтернет просторі України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)

Знайти схожі

16.


    Зозульов, Олександр.
    Розроблення стратегії просування компанії у кіберпросторі [Текст] / Олександр Зозульов, Катерина Афанасьева // Маркетинг в Українi. - 2018. - № 6. - С. 52-65 : рис. - Бібліогр.: с. 65
Рубрики: Інтернет-маркетинг--Кіберпростір--Стратегії
Кл.слова (ненормовані):
медіа планування -- сегментування -- стратегія збуту -- сайт-візитівка
Анотація: У даній статті визначено поняття кіберпростір та мережа Інтернет. Визначені їхні схожі риси та розбіжності у визначенні. Представлений спеціально створений загальний хід розрогляді структурно-логічної схеми, яка складається з окремих блоків: характеристика компанії, стратегія збуту, вибір простору існування компанії, спосіб присутності компанії у мережі Інтернет, стратегія комунікації. Розроблена в результаті дослілдення схема є науковою новизною, яка формує специфічну послідовність дій, характерну для розроблення стратегії просування компанії у кіберпросторі.


Дод.точки доступу:
Афанасьева, Катерина

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)

Знайти схожі

17.


    Еннан, Руслан.
    Правовий режим "віртуальної власності": поняття, ознаки, сутність і правова природа [Текст] / Руслан Еннан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2019. - № 3. - С. 123-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Віртуальна власність--Кіберпростір--Правовий режим
Анотація: У статті розглянуто сутність і правову природу "віртуальної власності" в умовах формування кіберпростору. Видається необхідним залучити кіберпростір до сфери поточного правового регулювання, не протиставляючи реальний і віртуальний світи, а розуміючи, що вони існують спільно, і те, що відбувається в одному, може мати серйозні наслідки в іншому.


Знайти схожі

18.


    Савчук, Михайло Миколайович.
    Захист інформаційних технологій та кібербезпека [Текст] : стенограма наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 25 вересня 2019 року / Михайло Миколайович Савчук // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 11. - С. 23-28
Рубрики: Кіберпростір--Кібербезпека
   Інформаційні технології--Інформаційна безпека

Анотація: У доповіді висвітлено низку найважливіших досліджень з розроблення методів захисту інформації, інформаційних технологій, математичного апарату криптографії та криптоаналізу, стеганографії, а також технічних засобів та правових засад кібернетичної безпеки. Підкреслено необхідність подальшого розвитку цього напряму в Україні та актуальність підготовки висококваліфікованих кадрів у сфері захисту інформації та безпеки кіберпростору.


Знайти схожі

19.


    Бакалінська, Ольга.
    Правове забезпечення кібербезпеки в Україні [Текст] / Ольга Бакалінська, Олександр Бакалинський // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 9. - С. 100-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кібербезпека--Правове забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
безпека інформації -- інформаційна безпека -- кіберпростір
Анотація: У статті досліджені передумови і особливості формування законодавства України у сфері кібербезпеки, визначені проблеми та перспективи його подальшого розвитку з точки зору оцінки наявних небезпек та загроз. Визначені напрями адаптації чинного законодавства про кібербезпеку до стандартів ЄС у межах реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


Дод.точки доступу:
Бакалинський, Олександр
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Гула, Р.
    Концептуальні засади воєнної політики у кіберпросторі провідних держав світу та воєнно-політичних інституцій [Текст] / Р. Гула, І. Передерій, О. Вітринська // Вісник Книжкової палати. - 2020. - № 4. - С. 22-26. - Бібліогр.: 18 назв
Рубрики: Міжнародна політика--Інформаційна політика--Інформаційна безпека--Інформаційні війни
   Військова справа--Воєнна політика--Приховані війни--Кібервійни -- Кібервійська

Кл.слова (ненормовані):
кіберпростір
Анотація: У статті здійснено аналіз головних тенденцій воєнної політики провідних держав світу та воєнно-політичних інституцій у кіберсфері щодо побудови ефективної системи протидії кіберзагрозам у глобальному інформаційному просторі та створення засобів ведення кібервійни. Зроблено спробу розкрити зміст і сутність кіберпростору як полігону для випробування новітніх технологій в умовах ведення інформаційної війни.


Дод.точки доступу:
Передерій, І.; Вітринська, О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-20    21-24 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)