Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=культура харчування<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Шматько, О. О.
    Ми обираємо здоров'я. Година спілкування [Текст] / О.О. Шматько // Виховна робота в школі. - 2010. - № 2. - С. 37-41.
Рубрики: Виховні заходи--Здоровий спосіб життя
Кл.слова (ненормовані):
культура харчування -- шкідливі звички
Анотація: Захід розроблений з метою навчати дітей науці здоров'я, формувати в них уміння та навички здорового способу життя, ознайомити з основними принципами валеологічного харчування, сприяти розумінню взаємозв'язку між сьогоднішнім ставленням до свого здоров'я і майбутнім здоров'ям нації в цілому.


Знайти схожі

2.


    Литвиненко, Ірина
    Якщо дитина не хоче їсти... [Текст] / Ірина Литвиненко // Дошкільне виховання. - 2012. - № 6. - С. 16-19 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне виховання--Валеологічне
Кл.слова (ненормовані):
смак -- апетит -- культура харчування
Анотація: В статті йдеться про те, як урахувати індивідуальні психофізіологічні особливості дитини при її годуванні, як обходитися без примусу при цьому.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Щербань, О. В.
    Глиняний посуд у традиційній культурі харчування українців через призму наукового дослідження Варвари Щелоковської [Текст] / О. В. Щербань // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 5(вересень-жовтень). - С. 28-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Харчування--Культура українська
   Посуд--Традиційні культура--Українці

   Традиційні культура--Харчування--Українці

Кл.слова (ненормовані):
Глиняний посуд -- Культура харчування
Анотація: Уперше в українській етнології проаналізовано працю Варвари Щелоковської (В. Щ.) у площині дослідження традиційної культури харчування українців. Досліджено внесок її авторки у вивчення порушеної теми. Виокремлено аспекти й питання, що потребують належної уваги сучасних етнографів з урахуванням потреб і рівня розвитку сучасної етнології, історії, культурології, мистецтвознавства та керамології. Зроблено висновок про високий рівень інформативності та наукової ретельності аналізованої праці Варвари Щелоковської.


Дод.точки доступу:
Щелоковская, Варвара \про твір\

Знайти схожі

4.


    Грицай, Л.
    Незмінювані іменики [Текст] : українська мова : 6 клас / Любов Грицай // Українська мова і література в школах України. - 2016. - № 1. - С. 25-29. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Українська мова--Морфологія--Іменник--Методика
   Українська мова--Урок

Кл.слова (ненормовані):
категорія роду іменників -- рід незмінних іменників -- правопис слів іншомовного походження -- культура харчування
Анотація: Подано розробку уроку, який має на меті наступне: поглибити знання учнів про категорію роду іменників, удосконалювати навички визначення роду незмінюваних іменників; повторити правопис слів іншомовного походження; закріпити вміння узгоджувати незмінювані іменники з іншими словами у реченні; виховувати в шестикласників культуру харчування.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Горпинич, Т.
    Урок з основ здоров'я, 2 клас [Текст] / Тетяна Горпинич // Початкова школа. - 2016. - № 4. - С. 37-39.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Основи здоров'я--Урок
Кл.слова (ненормовані):
урок з основ здоров'я -- культура харчування -- правила поведінки за столом
Анотація: План-конспект уроку з основ здоров'я за темою "Культура харчування. Правила поведінки за столом", мета якого - ознайомити учнів з режимом харчування, правилами культурної поведінки застолом, формувати здоров'язберігаючу компетентність.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Щербань, О. В.
    Сьогодення у призмі традиційної культури харчування мешканців Наддніпрянської України в кінці XIX - на початку XX століття [Текст] / О. В. Щербань // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 1(січень-березень). - С. 42-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Харчування--Культура українська--Наддніпрянщина
Кл.слова (ненормовані):
Культура харчування -- Вариста піч -- Глиняний посуд
Анотація: У статті розглянуто особливості традиційної культури харчування мешканців Наддніпрянщини. Акцентовано увагу на денному меню селянина-середняка в скоромний будень і свято та в пісний будень і пісне свято. Зроблено висновки, що сформований упродовж не одного тисячоліття харчовий раціон складався з натуральних продуктів місцевого виробництва, які готувалися в глиняному посуді в печі, переважно шляхом варіння та тушкування, і був досить поживним і водночас не спричиняв ожиріння.


Знайти схожі

7.


    Осколок, Людмила.
    Подорож до "Країни правильного харчування" [Текст] / Людмила Осколок // Початкова школа. - 2020. - № 2. - С. 57-60.
Рубрики: Основи здоров'я--Позакласна робота
Кл.слова (ненормовані):
здоровий спосіб життя -- сценарій заходу -- правильне харчування -- ставлення до здоров’я -- культура харчування -- здоров’язбережувальні заходи -- початкова школа
Анотація: У статті представлено сценарій проведення виховного здоров’язбережувального заходу, який спрямований на виховання свідомого ставлення до власного здоров’я, на культуру харчування в учнів початкової школи.


Знайти схожі

8.


    Дзюба, О. М.
    Посуд як складова культури харчування козацької старшини XVIII століття [Текст] / О. Дзюба // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 3(травень-червень). - С. 63-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Посуд--Козацтво, 18 ст.
   Харчування--Козацтво, 18 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Козацька старшина -- Культура харчування
Анотація: Посуд як складова культури харчування козацької еліти ХVІІІ ст. демонструє спосіб життя, матеріальні можливості цього соціуму. Козацька старшина все більше відгалужувалася від козацького середовища, усвідомлювала себе шляхетством і відповідно облаштовувала власний побут, що, зокрема, простежується в асортименті посуду, його якості й вартості. Це різні за формою, матеріалом і призначенням вироби: миски і полумиски, тарілки, великі й малі ложки, ножі, виделки, ковші, ковшики, кубки, чаші, келихи, дзбани, пляшки, чайники, кавники, цукорниці, таці тощо. У повсякденному побуті козацької старшини не зник дерев’яний і глиняний посуд, традиційний для всіх суспільств тих часів. Але всебічного поширення набуває характерний загалом для європейської культури харчування мідний, циновий (олов’яний), срібний, а також порцеляновий та кришталевий посуд. Він мав неабияку цінність, вносився у реєстри посагу, заповіти, весільні дарунки. Купівля, вартість і вага його фіксувалися в щоденниках, зокрема П. Апостола, Я. Марковича, М. Ханенка, у приватних листах.
На основі вказаних документальних джерел представлено різні вироби для пиття, приготування та вживання їжі. Мідний, циновий і срібний посуд купувався в Москві та Петербурзі, його виготовляли й місцеві майстри. Відомими осередками золотарства в Гетьманщині були Київ, Чернігів, Стародуб, Ніжин, де козацька старшина замовляла різноманітний посуд у місцевих та іноземних майстрів. Привозився він також з німецьких земель, зокрема з Гданська і Вроцлава (нині – польські міста), з якими підтримувалися торговельні зв’язки. Посуд зі срібла відзначався високою художньою якістю та вартістю. Асортимент розширювався і козацька старшина не відставала від моди, купувала «ново манерні» вироби.
Поширюване вживання кави й чаю вимагало відповідного посуду та аксесуарів. Старшина купувала порцелянові чашки, чайники, кавники, цукорниці, млинки, декорувала стіл серветами та скатертинами. Поряд зі скляним цінувався і кришталевий посуд, призначений для пиття різних напоїв.
Отже, упродовж ХVІІІ ст. відбувався активний процес аристократизації козацької старшини, що простежується на прикладі використання різного за якістю та вартістю посуду.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)