Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=корпоративні права<.>
Загальна кількість знайдених документів : 15
Показані документи с 1 за 15
1.


    Григоренко, Є.
    Держмайном не можна управляти у "ручному режимі" [Текст] / Є. Григоренко // Дніпро. - 2003. - № 11-12. - С. 120-123
Рубрики: Фонд державного майна України--Діяльність
Кл.слова (ненормовані):
корпоративні права


Знайти схожі

2.


    Волощенко, Тетяна Миколаївна.
    Система спеціально-правових гарантій реалізації корпоративнних прав акціонера [Текст] / Т. М. Волощенко // Держава і право. - 2011. - Вип. 52. - С. 36-42. - Бібліогр. наприкінці робіт
Рубрики: Корпорації--Корпоративні права--Цивільні права
   Господарське право

Кл.слова (ненормовані):
гарантії -- принципи -- корпоративні права -- акціонер -- захист права -- законні інтереси
Анотація: Аналізується сучасне українське законодавство, що регулює діяльність акціонерного товариства у сфері створення надійного механізму для забезпечення реальної можливості захисту інтересів акціонера.


Знайти схожі

3.


    Ватаманюк-Зелінська, Уляна.
    Застосування депозитарних розписок як ефективного способу публічного розміщення акцій промислових підприємств корпоративного сектора [Текст] / Уляна Ватаманюк-Зелінська // Економіст. - 2014. - № 3. - С. 33-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промислові підприємства--Цінні папери--Розміщення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
міжнародні фондові ринки -- інвестори -- корпоративні права
Анотація: У дослідженні висвітлено механізм випуску та обігу па міжнародних фондових ринках похідних цінних паперів у вигляді депозитарних розписок українських емітентів. Зважаючи на те, що інтеграція в європейський та світовий фондові ринки передбачає сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів, запропоновано способи залучення фінансових інвестицій в економік нашої держави через депозитарні розписки на акції вітчизняних суб'єктів господарської діяльності. Обґрунтовано, що випуск депозитарних розписок є альтернативою прямого лістингу акцій на зарубіжних фондових ринках і впровадження обігу депозитарних розписок іноземнім: емітентів на українському фондовому ринку також створює додаткові можливості для формування попиту в українських інвесторів на іноземні цінні папери. Розроблені заходи дозволять забезпечити обслуговування операцій з цінними паперами в умовах інтеграції та глобалізації ринків цінних паперів як на національному, так і на міжнародному рівні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Гарагонич, Олександр.
    Характер відносин між засновниками до державної реєстрації акціонерного товариства [Текст] / Олександр Гарагонич // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 12. - С. 3-8. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акціонерні товариства--Засновники--Правові відносини
Кл.слова (ненормовані):
акції -- корпоративні права -- господарські відносини -- корпоративні відносини
Анотація: У статті досліджується характер відносин між засновниками акціонерного товариства до державної реєстрації, визначається місце таких відносин у системі правовідносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Цікало, Володимир.
    Види прав учасників господарських товариств [Текст] / Володимир Цікало // Підприємництво, господарство і право. - К., 2017. - № 1. - С. 50-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські товариства--Учасники--Види прав--Україна
Кл.слова (ненормовані):
корпоративні права -- виникнення -- здійснення
Анотація: Стаття присвячена правовому аналізу прав учасників господарських товариств, встановлених Цивільним кодексом України та Законом України «Про акціонерні товариства». Особливості виникнення та здійснення цих прав дали підставу зробити висновок про те, що «права учасників господарських товариств» і «корпоративні права» не тотожні поняття. Вони співвідносяться як «загальне» та «окреме»; іншими словами, права учасників господарських товариств за змістом є ширшим поняттям, ніж корпоративні права, які охоплені попереднім терміном. Корпоративними можна вважати лише ту частину прав учасників господарських товариств, виникнення або здійснення яких залежить від розміру частки учасника у статутному капіталі товариства. Права учасників господарських товариств, виникнення або здійснення яких не обумовлені розміром частки учасника у статутному капіталі товариства, не можна вважати корпоративними.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Шумейко, Іван.
    Суб’єкти, причини і чинники порушення корпоративних прав як об’єкта адміністративно-правової протидії [Текст] / Іван Шумейко // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 6. - С. 148-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпоративні права--Адміністративно-правовий захист
Кл.слова (ненормовані):
господарське товариство -- корпоративні права
Анотація: Статтю присвячено порушенням корпоративних прав як об’єкту адміністративно-правової протидії. На основі аналізу судової практики з’ясовано, хто саме найчастіше є порушниками корпоративних прав, якими є причини таких порушень та які чинники сприяють порушенням. З’ясовано, що одним із важливих чинників порушення є недосконалість адміністративного законодавства, вади в діяльності суб’єктів публічної влади. Запропоновано класифікацію суб’єктів, причин і чинників порушення корпоративних прав.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Колосов, Руслан.
    Поняття та зміст корпоративних правовідносин: теоретико-правовий аспект [Текст] / Руслан Колосов // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 8. - С. 35-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпоративне право--Правовідносини--Поняття та зміст
Кл.слова (ненормовані):
корпоративні права -- цивільне право -- господарське законодавство
Анотація: Стаття присвячена аналізу поняття та змісту корпоративних правовідносин в праві України. У дослідженні робиться спроба з’ясувати місце корпоративних відносин у правовій системі України, розглядається питання моменту й підстав виникнення корпоративних відносин, досліджується їх об’єкт, зміст та визначаються ознаки корпоративних відносин. У кінці наводяться висновки і пропозиції, спрямовані на вдосконалення корпоративного законодавства, які можуть бути підґрунтям для подальших наукових досліджень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Сіщук, Ліліана.
    Новели законодавства щодо корпоративного договору [Текст] / Сіщук // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 10. - С. 49-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпоративне право--Договори і угоди--Законодавство
Кл.слова (ненормовані):
корпоративні права -- учасник -- товариство з обмеженою відповідальністю
Анотація: У статті розглянуто наукові погляди на поняття і правову природу корпоративного договору, окреслено предмет корпоративного договору, що укладається між учасниками юридичної особи корпоративного типу, а також проаналізовано новели законодавства щодо визначення поняття, предмета та змісту корпоративного договору, що укладається між учасниками товариства з обмеженою відповідальністю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Смірнов, Георгій.
    Арбітрабельність корпоративних спорів: особливості правового регулювання в Україні та іноземних державах [Текст] / Георгій Смірнов // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 10. - С. 78-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпоративні спори--Арбітраж--Зарубіжний досвід--Україна
Кл.слова (ненормовані):
міжнародний комерційний арбітраж -- арбітражна угода -- корпоративні права -- корпоративний договір
Анотація: Стаття присвячена аналізу понять арбітрабельності, корпоративного спору; аналізу положень законодавства України, законодавств інших держав щодо умов передачі таких спорів на розгляд до третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу). Автором виділено два види корпоративних спорів: внутрішній корпоративний спір та корпоративний спір, що виникає з правочинів щодо розпорядження акціями, частками чи корпоративними правами. Аналізуються відмінності в правовому регулюванні арбітрабельності кожного з видів корпоративних спорів. Розглядаються форми укладення арбітражних угод. Наголошується на недоліках інституту арбітрабельності в частині корпоративних спорів, а також недоліках інституту арбітражної угоди в частині форм її укладення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Яценко, С. С.
    Захист майнових прав та законних інтересів усунутих учасників у процедурі націоналізації господарського товариства [Текст] / С. С. Яценко // Юридична Україна. - 2018. - № 9. - С. 28-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські товариства--Учасники--Захист прав
Кл.слова (ненормовані):
корпоративні права -- статут -- захист -- законний інтерес -- право -- усунутий власник -- усунутий учасник
Анотація: Статтю присвячено пошуку шляху захисту законних інтересів та прав тих учасників господарського товариства, які були відсторонені державою від контролю над товариством, тобто попередніх власників націоналізованого господарського товариства. Таких колишніх учасників запропоновано називати усунутими власниками (усунутими учасниками). Обґрунтовано припущення, що до статуту, а не засновницького договору, можна внести положення, які були б обов’язкові для держави після того, як держава набуде контроль над господарським товариством. Виокремлено ті корпоративні права, які усунуті учасники можуть захищати в процедурі націоналізації господарського товариства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Шемета, Тетяна.
    Частка в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю: поняття, правова природа [Текст] / Тетяна Шемета // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 1. - С. 55-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акціонерні товариства--Статутний капітал--Структура
Кл.слова (ненормовані):
корпоративні права -- участь в управлінні товариством -- майнові права
Анотація: У статті сформульовано поняття та визначено правову природу частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю. Автором доведено, що частка в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю є об’єктом права, а саме право на частку в статутному капіталі є майновим. Обґрунтовано, що момент виникнення права на участь в управлінні товариством не збігається з моментом набуття права власності на частку в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Сазонов, Владислав.
    Засновницький договір у створенні господарського товариства [Текст] / Владислав Сазонов // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 3. - С. 57-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акціонерні товариства--Засновницькі договори--Цивільно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
корпоративні відносини -- корпоративні права
Анотація: У статті розглядаються питання щодо укладання засновницького договору під час створення господарського товариства, визначається поняття засновницького договору, його умови, а також з’ясовується цивільно-правова природа засновницьких договорів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Черненко, Олена.
    Правовий режим майна державних акціонерних товариств [Текст] / Олена Черненко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 130-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акціонерні товариства--Державна власність--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
статутний капітал -- корпоративні права
Анотація: У статті розглянуто проблемні питання, пов’язані з правовим режимом майна акціонерних товариств, власником яких є держава, які регулюються Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про акціонерні товариства» та цілою низкою підзаконних нормативно-правових актів.


Знайти схожі

14.


    Васильєва, В. А.
    Корпорації в праві України [Текст] / В. А. Васильєва, А. В. Зеліско // Юридична Україна. - 2020. - № 7. - С. 26-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпоративне право--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
юридична особа -- прибуток -- корпоративні права -- підприємницька юридична особа
Анотація: Дана стаття має справу з особливостями розвитку інституту корпоративного права в українській правовій системі. Чинне законодавство не містить поняття корпорації. Як наслідок, зміст поняття корпорації є центром наукових дискусій. Різні концепції поняття корпорації формує також практика. У той же час, поняття корпорації є ключовим елементом розвитку корпоративного права у майбутньому.


Дод.точки доступу:
Зеліско, А. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

15.


    Сіщук, Ліліана.
    Підприємницькі юридичні особи в умовах рекодифікації цивільного законодавства України [Текст] / Ліліана Сіщук // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 4. - С. 74-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридичні особи--Цивільно-правове регулювання--Рекодифікація законодавства--Україна
Кл.слова (ненормовані):
організаційно-правова форма -- підприємницьке товариство -- непідприємницьке товариство -- право участі -- корпоративні права
Анотація: В умовах реформування цивільного законодавства відповідно до вимог сучасного економічного та цифрового середовища звернено увагу на інститут юридичної особи. У Концепції оновлення Цивільного кодексу України в першу чергу окреслено питання про організаційно-правову форму юридичної особи, а саме про доцільність зміни підходу до закритого переліку організаційно-правових форм юридичних осіб приватного права. Доведено, що перспектива запровадження поділу юридичних осіб приватного права на товариства та установи відповідає вимогам європейського права та сучасним стандартам ведення бізнесу, що зумовить більш прозорі та уніфіковані правила побудови структури юридичної особи та зробить даний інститут більш гнучким у застосуванні.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)