Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=класова структура<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Хмелько, В.
    Макросоціальні зміни в українському суспільстві за роки незалежності [Текст] / В. Хмелько // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2003. - № 1. - С. 5-23
Рубрики: Суспільство України--Незалежна Україна
Кл.слова (ненормовані):
СУСПІЛЬНА ПРАЦЯ -- КЛАСОВА СТРУКТУРА -- ПОЛІТИЧНА ОРІЄНТАЦІЯ


Знайти схожі

2.


    Сірий, Є.
    Підприємницький феномен у класово-стратифікаційному розвитку суспільства: формування концепту та історико-соціологічний аналіз [Текст] / Є. Сірий // Психологія і суспільство. - 2009. - № 2. - С. 84-92. - Бібліограф.: 14 назв.
Рубрики: Соціологія економіки
Кл.слова (ненормовані):
класова структура -- теорії стратифікації -- соціальна нерівність -- багатство -- досягення -- підприємництво
Анотація: В статті визначено місце підприємництва у розвитку соціальної стуктури суспільства та її похідних - стратифікації і мобільності, що є спробою обгрунтувати методологічний підхід до дихотомічного (емпірія - теорія) вивчення даного чинника розвитку соціально-стратифікаційної системи.


Знайти схожі

3.


    Симончук, Олена.
    Дрібні власники: конституювання соціального класу в сучасній Україні [Текст] / Олена Симончук // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 4. - С. 3-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальні класи--Дрібні власники--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
класова структура -- соціальна структура -- соціальна стратифікація -- методика класифікації -- класифікувальні процедури
Анотація: Стаття присвячена історії конституювання класу дрібних власників в Україні в період пострадянської трансформації (1991 -2012 років) У пропонованій автором концептуалізації цей клас диференційовано за двома критеріями: 1) за масштабом підприємницької діяльності — на дрібних роботодавців і самозайнятих, 2) за секторально-галузевою спеціалізацією — на зайнятих у чотирьох секторах економіки (аграрному, індустріальному, сервісному і постшдустріальному). Перетин цих критеріїв утворює матрицю із 16 класових позицій. Опис конституювання кожного класу дрібних власників включав аналіз інституціональних умов і реальних практик відтворення їх, динаміки їхньої чисельності й морфологічної структури в досліджуваний період.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Макеєв, Сергій.
    Стратифіковано-диференційована структура міського населення України [Текст] / Сергій Макеєв, Анна Домаранська // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 4. - С. 42-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міське населення--Соціальна стратифікація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна структура -- класова структура -- методика класифікації -- класифікувальні процедури
Анотація: Подано огляд методів і технік, за якими в емпіричних дослідженнях колеги з Росії та далекого зарубіжжя вирізняють страти і категорії населення. Пропонується розрізняти слабо алгоритмізовані й алгоритмізовані із застосуванням сучасних програмних засобів техніки класифікації. Констатується, що найбільш відомі й методично обґрунтовані класові схеми Ериксона—Ґолдторпа—Портокареро (схема EGP), Е. О. Райта, Г. Еспін-Андерсона, а також розроблена британськими соціологами на основі концепції П. Бурдьє класифікація являють собою "граничні генералізації" і є номінальними шкалами. Зроблено висновок про необхідно гібридний характер моделей соціальної структури населення, коли стратифікаційний вимір доповнюється неієрархічною диференціацією. З використанням емпіричних даних щорічного моніторингового обстеження Інституту соціології НАН України запропоновано методику класифікації та отримано модель стратифіковано-диференційованої структури міського населення України.


Дод.точки доступу:
Домаранська, Анна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)