Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=діалогізм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Токмань, Г.
    Діалогізм та проблемність як принципи сучасного прочитання української літератури в школі [Текст] / Г.Токмань // Дивослово. - 2001. - № 3. - С. 55-58
Рубрики: Українська література--Методика викладання


Знайти схожі

2.


    Гнатюк, Мирослава.
    Пізнати іншого в собі: поетичний діалог Юрія Коваліва та Олесі Мудрак [Текст] / М. Гнатюк // Слово і час. - 2009. - № 4. - С. 102-108. - Бібліогр.: с. 108 (7 назв.)
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХІ ст.
Кл.слова (ненормовані):
діалогізм -- текст -- рефлексія -- образ-особистість -- збіжність горизонтів розуміння
Анотація: У статті розглядається модель діалогізму, сформована на основі нового типу рефлексії - ставлення до Іншого як до Я в поетикальному модусі художнього тексту Юрія Коваліва та Олесі Мудрак. На ниві суч. укр. письменства ця форма яскраво репрезентована у спільному виданні Ю. Коваліва та О. Мудрак "Поетичний діалог: День, якого не існує", що складається з двох поетичних збірок: "Бермудський санскрит" (Ю.К.) та "Горизонтальна зебра" (О.М.).


Дод.точки доступу:
Ковалів, Юрій \о произв.\; Мудрак, Олеся \о произв.\

Знайти схожі

3.


    Токмань, Ганна.
    Доля, Муза, Слава в поезії Івана Світличного: екзистенціальний і діалогічний аспект [Текст] / Ганна Токмань // Слово і час. - 2010. - № 9. - С. 38-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шістдесятники--Література--Персоналії--Україна, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Універсальні мотиви -- Діалогізм -- Екзистенція -- Цінності -- Стиль -- Інтертекстуальність
Анотація: Стаття присвячена універсальним мотивам поезії І. Світличного. Авторка на засадах положень екзистенціалізму та діалогізму досліджує особливості мотивів Долі, Музи, Слави у віршах. На основі аналізу інтертекстуальних елементів дослідження інтепретує діалог віршів І. Світличного дав можливість окреслити характерні риси його цінностей і стилю.


Дод.точки доступу:
Світличний, Іван Олексійович (укр. рад. літературознавець, мовознавець, літ. критик, поет, перекладач, діяч укр. руху опору 1960-1970-их років, репресований ; 1929-1992) \про твір\

Знайти схожі

4.
801
П 352


    Дзик, Роман (Викладач ЧНУ).
    Олександр Потебня і теорія інтертекстуальності [Текст] / Роман Дзик // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 81. - С. 37-44. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Мовознавці України, 19 ст.
   Літературознавство--Інтертекстуальність

Кл.слова (ненормовані):
інтертекст -- поетична мова -- діалогізм -- російський формалізм


Дод.точки доступу:
Потебня, Олександр Опанасович (укр. мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громад. діяч ; 1835-1891) \про нього\; Бахтін, М. \про нього\; чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 532729 (вільний)

Знайти схожі

5.


    Гарачковська, О.
    Тарас Шевченко і Микола Вороний: діалогізм сатиричної поезії [Текст] / Оксана Гарачковська // Українська мова і література в школах України. - 2014. - № 3. - С. 11-15. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Шевченко Тарас Григорович (1814-1861 рр.)
   Українська література--Вороний Микола Кіндратович (1871-1938 рр.)

Кл.слова (ненормовані):
інтертекстуальність -- діалогізм -- лейтмотив -- віршована сатира -- гумор -- сонет -- епіграма
Анотація: У статті просліджено інтертекстуальні зв'язки віршованої сатири й гумору Миколи Вороного з сатирою Тараса Шевченка. Зокрема, проаналізовано цикл М. Вороного "Гуморески": сатиричні вірші, "безголові" сонети, експромти та інші жанри гумористично-сатиричних творів. Доведено, що поет гідно продовжив традицію Шевченкової політичної сатири у вітчизняній літературі.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\; Вороний, Микола Кіндратович (український письменник, перекладач, поет, режисер, актор, громадсько-політичний діяч, театрознавець ; 1871-1938) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Барабаш, Юрій.
    "Давидові псалми" Тараса Шевченка як поетичний "текст" (спроба структурно-семантичного підходу) [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2016. - № 2. - С. 3-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Поезія, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
претекст -- контекст -- інтертекст -- "код мовця" -- переформатування -- когеренція -- семантика -- діалогізм
Анотація: Шевченків поетичний цикл "Давидові псалми" постає у статті у синхронічному зрізі як складна, ієрархічна художня система, як "текст" - у структурно-семіотичному та структурно-семантичному сенсах цього поняття. Такий підхід становить складову комплексного дослідження, мета якого - поєднання традиційних ракурсів (літературно-історичного, лінгвостилістичного, історіо- та націософського, соціопсихологічного, релігієзнавчого та ін.) із сучасними методологічними засадами та новітніми аналітичними технологіями.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про твір\

Знайти схожі

7.
801
П 352


    Бандровська, Ольга Трохимівна.
    Концептосфера Джойсового "Улісса" Дарії Віконської та діалогізм літературознавчих студій [Текст] / Ольга Трохимівна Бандровська // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2015. - Вип. 91. - С. 23-33. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Письменники ірландські, 19-20 ст.
   Українське літературознавство--Аналіз тексту, 20 ст.



Дод.точки доступу:
Джойс, Дж. \про нього\; Віконська, Дарія \про твір\
Є примірники у відділах:
1 (12.10.2016р. Інв.Б 563121 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

8.


    Бондаренко, Юрій.
    Особистісно зорієнтоване навчання: методико-літературні аспекти [Текст] / Юрій Бондаренко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 1. - С. 2-8 ; Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 2. - С. 2-8
Рубрики: Українська література--Методика викладання--Особистісно зорієнтоване навчання
Кл.слова (ненормовані):
діалогізм -- самоактуалізація -- саморозвиток -- аналіз літературного матеріалу
Анотація: Схарактеризовано особистісно зорієнтоване навчання як окрему стратегію, що склалася в сучасній методиці викладання української літератури. Виділено її екзистенціально-діалогічний та процесуально-діяльнісний напрями, аналізує напрацювання в межах кожного. У поле зору дослідника потрапляють специфічні можливості, які надає художня література для активізації індивідуального начала дитини.

Є примірники у відділах:
СЖП (вільний)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)