Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=децентралізація влади<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Беккер, Ігор.
    Президент Петро Порошенко: "Вже нема й не може бути розмови, куди йти. Предмет дискусії - лише як" [Текст] / Ігор Беккер // Віче. - 2014. - № 19. - С. 6-7 : фото.кол.
Рубрики: Євроінтеграційна політика--Україна
   Внутрішня політика України--Реформування

   Зовнішня політика України--Євроінтеграція

Кл.слова (ненормовані):
децентралізація влади -- економічні реформи -- мирний план -- люстрація
Анотація: Президент України Петро Порошенко представив "Стратегію реформ - 2020", яка має привести Україну до членства в ЄС. На прес-конференції Президент відповів на 29 запитань вітчизняних і закордонних журналістів. Серед них були такі як то, про мирний план на Донбасі, про українсько-російські відносини, про ситуацію з курсом долара, про децентралізацію та люстрацію влади.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Ставнійчук, Анастасія.
    Місцевий референдум - пріоритетна форма прямої демократії у місцевому самоврядуванні [Текст] / Анастасія Ставнійчук // Юридична Україна. - 2015. - № 6. - С. 24-28. - Бібліогр. в примітках: с.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Референдуми--Україна
Кл.слова (ненормовані):
пряма демократія -- територіальна громада -- децентралізація влади
Анотація: Розглядається досвід проведення місцевих референдумів. Визначаються причини та фактори, які перешкоджають розвитку інституту місцевого референдуму в Україні, формулюються пропозиції щодо його подальшого вдосконалення як форми прямої демократії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Хвесик, М. А.
    Михайло Хвесик: самодостатні територіальні громади – центри миру [Текст] : [інтерв'ю] / М. А. Хвесик // Економіст. - 2015. - № 12. - С. 3-4
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Децентралізація влади
   Місцеве самоврядування--Реформування

Кл.слова (ненормовані):
децентралізація влади -- реформи -- ендогенні чинники -- розвиток регіонів
Анотація: Михайло Артемович Хвесик – академік НААН України, доктор економічних наук, професор, директор Державної установи "Інституту економіки природокористування та сталого розвитку Національної академії наук України" про децентралізацію влади та реформи місцевого самоврядування.


Дод.точки доступу:
Рошкевич, Владислав \підгот.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Рябоконь, В. П.
    Формування стійкої сільської поселенської мережі та об’єднаних територіальних громад [Текст] / В. П. Рябоконь // Економіка АПК. - 2019. - № 2. - С. 6-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування --Територіальна громада--Україна
   Децентралізація--Місцеве самоврядування

Кл.слова (ненормовані):
сільська поселенська мережа -- децентралізація влади -- територіальні громади -- місцеве самоврядування -- державна політика
Анотація: Мета статті - оцінити стан і намітити шляхи подальшого формування й розвитку сільської поселенської мережі та об’єднаних територіальних громад. Визначено причини повільного розвитку сільської поселенської мережі та запропоновано конкретні напрями і заходи з усунення недоліків і прорахунків шляхом децентралізації влади та створення ОТГ за активної державної підтримки.


Знайти схожі

5.


    Рябоконь, В. П.
    Децентралізація - шлях до розвитку сільських територій в Україні [Текст] / В. П. Рябоконь // Економіка АПК. - 2020. - № 1. - С. 6-17 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Місцеве самоврядування
   Сільські території--Децентралізація--Україна

Кл.слова (ненормовані):
децентралізація влади -- сільські території -- об’єднані територіальні громади -- місцеве самоврядування -- сільська інфраструктура
Анотація: Мета статті - розкрити сутність процесу децентралізації влади, його вплив на розвиток сільських територій та намітити шляхи подальшого розвитку сільських об’єднаних територіальних громад. Основні положення і висновки, викладені у статті, містять певні методичні і практичні рекомендації щодо проведення децентралізації влади та її впливу на формування і розвиток сільських територій. Проаналізовано процес децентралізації не тільки через призму досягнення повної самостійності місцевих бюджетів при використанні наявних фінансових ресурсів незалежно від центрального бюджету, а й через чітке розмежування влади і передачі більшості повноважень від центральних до місцевих органів. На конкретних прикладах показано позитивний вплив децентралізації на розвиток сільських територій, відзначено недоліки і прорахунки, які допускаються (адміністративне втручання, поспішність, порушення принципу добровільності при об’єднанні громад тощо), запропоновано заходи з їх ліквідації та успішного завершення процесу децентралізації.


Знайти схожі

6.


    Сірик, З. О.
    Ефективність використання механізмів співробітництва територіальних громад в умовах децентралізації влади [Текст] / З. О. Сірик // Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 17-32 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Місцеве самоврядування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
децентралізація влади -- територіальні громади -- місцеве самоврядування -- співробітництво -- проекти
Анотація: Проаналізовано нормативно-правові акти, спрямовані на підтримку співробітництва територіальних громад в умовах децентралізації влади. Визначено особливості співробітництва територіальних громад. Здійснено моніторинг статистичної інформації, на основі чого згруповано та охарактеризовано інформацію про стан співробітництва територіальних громад України за 2015-2019 рр. Зроблено висновки щодо такого співробітництва. Розглянуто механізми співробітництва територіальних громад. Висвітлено переваги та позитивні ефекти, які громади можуть отримати за умови якісного співробітництва. Визначено суть спільних проєктів. Побудовано концептуальну схему проєкту співробітництва територіальних громад. Запропоновано шляхи подолання проблем і заходи з активізації співробітництва територіальних громад.


Знайти схожі

7.


    Польська, Л. О..
    Земельна децентралізація як основа фінансової спроможності сільських територіальних громад [Текст] / Л. О. Польська // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2020. - N 3. - С. 77-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація влади--Земельні ресурси--Сільські території
Кл.слова (ненормовані):
Децентралізація влади -- Земельні ресурси -- Сільські території
Анотація: У статті обгрунтовано необхідність проведення земельної децентралізації, а саме передачі повноважень виконавчих органів влади щодо володіння, користування та розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності на місцевий рівень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Борщевський, В. В.
    Структурна політика великих міст на сучасному етапі децентралізації (на прикладі Львівської ОТГ) [Текст] / В. В. Борщевський // Регіональна економіка. - 2021. - № 1. - С. 5-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Територіальний розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
структурна політика -- великі міста -- децентралізація влади -- об’єднані територіальні громади -- просторовий розвиток
Анотація: Характерною особливістю сучасного етапу децентралізації влади в Україні стала активізація процесів налагодження взаємовигідного економічного співробітництва між окремими територіальними громадами, що ввійшли до складу новостворених ОТГ після місцевих виборів 2020 р. Найбільш складно взаємоузгодження економічних інтересів відбувається в тих ОТГ, які були створені навколо великих міст шляхом приєднання до них сусідніх сільських територій. Прикладом цього може слугувати Львівська ОТГ, в якій досі ведуться дискусії щодо пріоритетних напрямів подальшого структурного розвитку місцевої економіки. Одним з першочергових завдань місцевої влади, спрямованих на подолання наявних розбіжностей, є впровадження сучасних підходів до реалізації структурної політики великих міст, зокрема в контексті забезпечення збалансованого просторового розвитку створених на їхній базі ОТГ і структурної модернізації прилеглих до них сільських територій шляхом нарощування їхнього економічного потенціалу та стимулювання розвитку інноваційних виробництв і впровадження елементів «постіндустріальної економіки». У Львівській ОТГ першочергового значення набуває нарощування торговельно-економічного та послугового потенціалу прилеглих до Львова сільських територій, а основними засобами реалізації відповідної структурної політики міста мають стати модернізація інфраструктури та підвищення якості людського й соціального капіталу відповідних територіальних громад.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)