Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)Буковина (180)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=газопостачання<.>
Загальна кількість знайдених документів : 42
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-42 
1.


    Осінчук, З. П.
    Газотранспортна мережа України у системі газопостачання Європи [Текст] / З. П. Осінчук // Нафтова і газова промисловість. - 2005. - № 2. - С. 32-36.
Рубрики: Газотранспортна система України


Знайти схожі

2.


    Есаулов, С.
    Газовий трикутник [Текст] / С. Есаулов // Політика і час. - 2006. - № 9. - С. 41-44 : табл.
Рубрики: Енергоносії--Україна--Пролеми
   Україна--Росія--Енергоносії

   Газопостачання України

Анотація: Проблеми газопостачання України та проблеми транспортування газу в Європу.


Знайти схожі

3.


   
    Зміцнюємо безпеку газопостачання разом [Текст] // Безпека життєдіяльності. - 2007. - № 12. - С. 15 - 16
Рубрики: Вісті з Держгірпромнагляду
Анотація: На ІУ зїзді профспілок працівників газових господарств України, котрий відбувся в кінці жовтня поточного року, були схвалені пропозиції Держгірпромнагляду щодо обєднання зусиль профспілок газовиків і наглядового органу для покращення стану безпеки в газовому господарстві країни.


Знайти схожі

4.


    Пількевич, Т. О.
    Ціни на природний газ для промислових споживачів України [Текст] / Т. О. Пількевич // Економіка та держава. - 2008. - № 4. - С. 34-38. - Бібліогр. с. 38 (3 назв.)
Рубрики: Природні гази--Ціноутворення
   Газопостачання

Анотація: Розглянута динаміка цін на природний газ для потреб промислових споживачів України, необхідність приведення діючих цін до їх економічно обгрунтованого рівня.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Шепель, О.
    Екологічні проблеми, пов'язані з експлуатацією газопроводів України [Текст] / О. Шепель // Екологічний вісник. - 2009. - № 4. - С. 29-31. - Бібліогр. с.: 31 ( 12 назв)
Рубрики: Газопроводи--Експлуатація--Екологічна безпека--Україна
   Газопостачання--Екологічні порушення

Анотація: Розглянуто питання старіння газотранспортних мереж та послаблення державного котролю їх безпеки за останні роки, спостерігається збільшення кількості аварій на газопроводах України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Учитель, І.
    Роль "Одесагаз" у розвитку газопостачання області [Текст] / І. Учитель // Економіст. - 2010. - № 10. - С. 66-67
Рубрики: Газопостачання--ВАТ "Одесагаз"--м. Одеса--Україна
Анотація: Розповідається про ВАТ "Одесагаз" - багатопрофільне підприємство, яке виконує різноманітні функції, пов'язані з постачанням та безпечним споживанням природног газу.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

7.


    Косюк, В. В.
    Пожежна небезпека газового господарства. Газ в Україні (історична довідка) [Текст] / В. В. Косюк // Енергетика та електрифікація. - 2012. - № 3. - С. 54-63 : табл
Рубрики: Газова промисловість--Історія--Пожежна безпека--Україна
   Електроенергетика

Кл.слова (ненормовані):
газотранспортні системи -- газоповітряні суміші -- класифікація вибухонебезпечних зон -- системи водневого охолоджування генераторів -- особливості газопостачання теплових електростанцій
Анотація: Газове паливо нарівні з загальновідомими технічними і економічними перевагами порівняно з іншими видами палива володіє підвищеними вогненебезпечними якостями. Пожежна небезпека при експлуатації газового господарства виникає тоді, коли порушена щільність і міцність газопроводів і обладнання, встановленого на них, в результаті чого можливий витік газу в навколишнє середовище, що створює вибухонебезпечні концентрації з повітрям. В статті розглянуто пожежну небезпеку газового господарства.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТН (1)
Вільні: ВДЕТН (1)

Знайти схожі

8.


    Бондарцов, Владимир.
    Наш принцип - интересы партнёра прежде всего [Текст] / В. Бондарцов // Діловий вісник. - 2012. - № 8. - С. 16.
Рубрики: Проектування--Проектно-конструкторські документи--Газопостачання
Анотація: Про роботу проектно-конструкторского института газовой промышленности "ЮЖНИИГИПРОГАЗ".


Дод.точки доступу:
Проектно-конструкторський інститут газової промисловості \про нього\

Знайти схожі

9.


    Беляневич, О. А.
    Проблеми реалізації свободи договору в сфері газопостачання [Текст] / О. А. Беляневич // Вісник господарського судочинства. - 2013. - № 3. - С. 154-164. - Бібліогр. наприкінці ст. - Бібліогр. у підрядк. прим.
Рубрики: Договори і угоди--Господарські договори--Договірна відповідальність--Зобов’язальне право--Україна
   Газопостачання--Гази--Санітарно-технічне будівництво--Системи газопостачання--Україна

Анотація: У статті досліджуються актуальні проблеми реалізації свободи договору та її обмежень на ринку природного газу, пов’язані із запровадженням нових Правил користування природним газом для юридичних осіб, у контексті європейського енергетичного законодавства.


Знайти схожі

10.


    Приймак, К. О.
    Аналіз основних підходів щодо діагностування фактичних показників експлуатації газоперекачувальних агрегатів [Текст] / К. О. Приймак // Енергетика та електрифікація. - 2013. - № 5. - С. 7-10. - Бібліогр.: с. 9-10
Рубрики: Паливо--Газопостачання
Кл.слова (ненормовані):
підготовка палива -- газоперекачувальні агрегати -- енергоресурси -- теплоенергетичне обладнання
Анотація: Розглянуто методи і загальні підходи до діагностування фактичних характеристик експлуатації КС і ГПА, визначивши їх переваги і недоліки, визначено основні підходи до розробки комплексної методології ідентифікації фактичних характеристик енергоємного обладнання з метою отримання об'єктивної оцінки його реального стану, розробки заходів покращення енергоефективності та екологічної безпеки енерговиробництва та енергоспоживання.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТН (1)
Вільні: ВДЕТН (1)

Знайти схожі

11.


    Рамазанов, Владислав.
    Газові «хаби» Європи. Створення східноєвропейського газового хаба [Текст] / Владислав Рамазанов // Економіст. - 2014. - № 11. - С. 20-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Газопостачання--Диверсифікація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ринок природного газу -- імпортозалежність -- паливно-енергетичний комплекс -- європейське законодавство -- альтернативне постачання -- європейські ринки -- газотранспортна система
Анотація: Вітчизняний паливно-енергетичний комплекс вимагає раціонального підходу до управління, вдосконалення енергетичної стратегії щодо посилення економічної та забезпечення енергетичної безпеки держави як важливих складових національної безпеки, спрямованої на зниження впливу зовнішніх факторів ризиків, недопущення розвитку кризових ситуацій в енергозабезпеченні країни. У статті досліджено основні проблеми диверсифікації постачання природного газу і запропоновано шляхи їх вирішення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


   
    Использование перепада давления на газораспределительных станциях для производства электрической энергии в периоды пиковых нагрузок [Текст] / С. П. Крушневич [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2016. - № 2. - С. 14-17. - Библиогр. с. 16, 17 (8 назв.)
Рубрики: Магістральні газопроводи
   Газопостачання

   Електроенергія--Виробництво

Анотація: Перед подачею природного газу з магістрального газопроводу до споживача він проходить кілька етапів зниження тиску на газорозподільних станціях та пунктах. Зниження тиску природного газу супроводжується виділенням значної кількості енергії холоду. Для запобігання утворення гідратів перед зниженням тиску газ попередньо підігрівають, щоб забезпечити на виході дроселя температуру, яка гарантовано перевищує температуру точки гідратоутворення. Дроселювання призводить до втрати потенційної енергії, яка раніше була використана для стиснення природного газу, та до додаткових витрат природного газу для підігріву. Якщо замінити дросель на детандер, то енергію від зниження тиску природного газу можна утилізувати та використати частину енергії, яка раніше була витрачена при стисненні газу. Негативним фактором використання детандера є зростання перепаду температур між його входом та виходом у 5-8 разів, що вимагає збільшення у 7-11 разів у порівнянні з дроселем обсягу паливного газу, який використовується для підігріву газу перед детандером. У зв'язку з цим виконано паливно-економічний розрахунок раціональності утилізації перепаду тиску з урахуванням рівня цін в Україні на енергоносії у січні 2016 р. Ще одним позитивним фактором при виробництві електричної енергії на газорозподільних станціях є часткова компенсація пікових навантажень на електричну мережу України, оскільки споживання природного газу в пікові періоди також зростає.


Дод.точки доступу:
Крушневич , С.П.; Пятничко, А.И.; Жук, Г.В.; Солтаниберешне, М.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Артамонова, Галина.
    Проблеми ціноутворення на газ в Україні [Текст] / Г. Артамонова // Журнал європейської економіки. - 2016. - Т. 15 (№ 3). - С. 358-366. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Газопостачання--Тарифи--Ціноутворення--Реформування--Україна
Анотація: Досліджено питання економічної обгрунтованості тарифів на енергоносії, зокрема на природний газ, як імпортний, так і власного видобування. Визначено першочергові заходи з реформування газового сектору України.


Знайти схожі

14.


    Загній, О. Г.
    Сучасний стан та тенденції розвитку газотранспортної системи (ГТС) [Текст] / О.Г. Загній // Формування ринкових відносин в Україні. - 2016. - № 9. - С. 52-57. - Бібліогр.: с. 57 (8 назв)
Рубрики: Системи газопостачання--Сучасний стан--Україна
Анотація: У статті проаналізовано сучасний стан та досліджуються проблеми розвитку газотранспортної системи України, яка на сьогодні є однією з базових сфер економічної діяльності та відіграє провідну роль у забезпеченні енергетичної безпеки держави. Розглянуті питання щодо співпраці з ЄС у напрямі прийнятих Україною зобов'язань з енергетичного законодавства стосовно газотранспортної інфраструктури та її подальшої синхронізації з Європейською мережею операторів газотранспортних систем - ENTSO-G для забезпечення реверсних поставок природного газу з Європи.


Знайти схожі

15.


    Лещенко, І. Ч.
    Аналіз критичних сценаріїв, пов'язаних із припиненням дії окремих міжнародних договорів у газовій галузі України [Текст] / І. Ч. Лещенко // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - Вип. 4. - С. 30-39. - Бібліогр.: с. 39 (13 назв.)
Рубрики: Системи газопостачання--Україна
   Магістральні газопроводи--Міжнародні договори

Анотація: На сьогодні існує потреба у формуванні та дослідженні критичних сценаріїв розвитку галузей енергокомплексу України, які можуть призвести до стрімкого збільшення залежності від іноземних постачальників енергоресурсів, значних соціально-економічних збитків та, навіть, до катастрофічних наслідків для нашої країни. Аналіз чинних міжнародних договорів у газовій галузі показав, що є два сценарії, один з яких пов'язаний з припиненням транзиту російського газу через територію нашої країни, а другий - з повним припиненням постачання газу з Російської Федерації для споживачів України, які можуть бути критичними для системи газопостачання нашої країни. Досліджено, наскільки критичним для газової галузі України будуть ці сценарії. Показано, що сценарій, пов'язаний з припиненням транзиту російського газу через територію нашої країни, є критичним, оскільки він приводить до зниження ефективності роботи української ГТС і вимагає вже сьогодні починати вживати заходи з пом'якшення його негативного впливу. Визначено показник здатності існуючої газової інфраструктури України задовольнити потреби у природному газі у випадку порушення режиму газопостачання (показник "N-1") для зими 2016-2017 років. Незадовільні значення цього показника показують, що сценарій, пов'язаний із повним припиненням постачання російського газу в Україну, може бути критичним при порушенні постачання газу з території Словаччини або відбору з найбільшого в країні підземного сховища за умови аномально холодної зими 2016-2017 років.


Знайти схожі

16.


    Сискос, Евангелос.
    Торговий баланс і видобуток нафти і природного газу в країнах Європейського Союзу та Організації чорнрморського економічного співробітництва [Текст] / Евангелос Сискос, Константія Дарвіду // Журнал європейської економіки. - 2017. - Т. 16 (№ 3). - С. 275-298. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Нафтова промисловість--Газопостачання--Міжнародні організації--Міжнародне співробітництво--Європейський Союз
   Нафтопроводи--Газопроводи--Греція

Анотація: Зазначено, що багато країн Європейського Союзу і країн Організації чорноморського економічного співробітництва є нетто-імпортерами нафти та природного газу. Вказано, що пошук нових родовищ і будівництво нових трубопроводів можуть поліпшити енергетичну безпеку в регіоні. Наголошено, що проблема є актуальною для Греції, яка має розвинену нафтопереробну промисловість та потребує поліпшення свого торгового балансу.


Дод.точки доступу:
Дарвіду, Константія

Знайти схожі

17.


    Лещенко, І. Ч.
    Система математичних моделей дослідження перспектив функціонування і розвитку газової галузі в сучасних умовах [Текст] / І. Ч. Лещенко // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 3. - С. 5-14. - Бібліогр.: с. 13-14 (14 назв)
Рубрики: Системи газопостачання
   Зріджені гази--Виробництво

Анотація: Для дослідження перспектив розвитку газової галузі запропоновано систему математичних моделей, яка враховує суттєві невизначеності зовнішніх та внутрішніх умов її функціонування, терміни експлуатації основного технологічного обладнання, обмеження на інвестиційні ресурси. Оптимізаційна математична модель розвитку газової галузі реалізована мовою моделювання MathProg, що дозволяє достатньо прозоро описати логіку математичної моделі, використовуючи бінарні змінні, що є достатньо проблематичним при використанні інших оптимізаторів. Встановлено, що застосування оптимізатора GLPK дозволяє розв'язувати задачі великої розмірності з бінарними змінними, до яких відноситься задача прогнозування функціонування і розвитку газової галузі, у прийнятних часових рамках.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

18.


    Троицкий, Владимир.
    Как повысить безопасность газовых магистралей [Текст] / Владимир Троицкий, Виктор Глуховский // Охорона праці. - 2018. - № 4. - С. 53-59. - Бібліогр. наприкінці ст. . - Додаток до журналу “Охорона праці”
Рубрики: Газопостачання--Гази--Санітарно-технічне будівництво--Системи газопостачання--Україна
   Газопроводи--Газові мережі--Трубопроводи--Україна

Кл.слова (ненормовані):
газове господарство -- газові прилади -- експлуатація -- безпека праці
Анотація: Если удастся повысить уровень риск-ориентированного мышления руководителей и исполнителей работ, то количество аварий, причинами которых является неправильная эксплуатация газовых сетей и приборов, начнет сокращатся. Для этого необходимо усиленно развивать управление рисками.


Дод.точки доступу:
Глуховский, Виктор

Знайти схожі

19.


    Колесник, Сергій.
    Пан або пропан [Текст] : профілактика травматизму / Сергій Колесник // Охорона праці. - 2019. - № 4. - С. 42-45
Рубрики: Газопроводи--Магістральні газопроводи--Міські газопроводи--Газові мережі--Україна
   Газопостачання--Гази--Системи газопостачання--Охорона праці

Кл.слова (ненормовані):
газові балони -- застосування у побуту -- газові плити -- транспортні засоби -- автомобілі -- безпека праці
Анотація: Власники газових балонів : вивчайте й виконуйте правила їх безпечної експлуатації.


Знайти схожі

20.


    Касьяненко, Тетяна.
    Кому довірити свою безпеку ? [Текст] / Тетяна Касьяненко // Охорона праці. - 2019. - № 5. - С. 12-13
Рубрики: Гази--Газопостачання--Зріджені гази--Безпека праці--Україна
   Газопостачання--Гази--Санітарно-технічне будівництво--Системи газопостачання

Кл.слова (ненормовані):
газопроводи -- трубопроводи -- газові мережі
Анотація: З початку 2019 року (станом на 10 квітня) в Україні сталося 35 аварій, пов‘язаних з використанням газу у побуті, унаслідок яких постраждали 73 особи, 30 із них померли.


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-42 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)