Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=вапнування<.>
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи с 1 за 17
1.


    Смаглій, В. О.
    Еколого-економічне обґрунтування обсягів фінансування хімічної меліорації ґрунтів [Текст] / В. О. Смаглій // Економіка АПК. - 2010. - № 1. - С. 46-49. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Екологія--Забруднення ґрунтів--Україна
   Сільське господарство--Добрива--Вапно

Кл.слова (ненормовані):
Щільність забруднення -- Вапнування
Анотація: Проаналізовано стан вапнування грунтів у радіоактивно забруднених районах Житомирської області та розраховано потребу у вапнякових матеріалах.


Знайти схожі

2.


    Демиденко, О. В.
    Ефективність альтернативних способів вапнування чорноземних грунтів [Текст] / О. В. Демиденко // Вісник аграрної науки. - 2011. - № 11. - С. 21-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтознавство--Чорноземи--Вапнування
Анотація: Показано вплив використання побічної продукції рослинництва як біологічного меліоранта на поліпшення фізико-хімічних властивостей чорноземів типових.


Знайти схожі

3.


    Дерев'янський, В. П.
    Біологізація живлення та захисту сої від хвороб [Текст] / В. П. Дерев'янський // Карантин і захист рослин. - 2012. - № 3. - С. 6-8 : табл. - Бібліогр.: с. 8
Рубрики: Зернобобові культури--Соя--Захист рослин
Кл.слова (ненормовані):
бактеріальна обробка -- вапнування -- мікробіологічні препарати
Анотація: Виявлено композиції, що дають можливість прискорити ріст і розвиток рослин, зменшити поширення хвороб, підвищити продуктивність та покращити якість продукції.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)

Знайти схожі

4.


    Дронь, Ю. С.
    Механізм реалізації державної підтримки вапнування кислих грунтів в умовах ринкової економіки [Текст] / Ю. С. Дронь // Біологічні системи. - 2012. - Т. 4, вип. 1. - С. 41-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтознавство--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
хімічна меліорація -- вапнування -- кислі грунті -- державна підтримка


Знайти схожі

5.


    Сипко, А. О.
    Вплив вапнування на вміст гумусу в чорноземі типовому в умовах північно-східного Лісостепу [Текст] / А. О. Сипко, О. П. Стрілець, Г. А. Сінчук // Вісник аграрної науки. - 2013. - № 5. - С. 19-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтознавство--Чорноземи--Вапнування
Анотація: Мета дослідження - визначити вплив різних норм, способів і строків унесення дефекату на зміни вмісту загального гумусу та його фракцій у чорноземі типовому слабовилугованому.


Дод.точки доступу:
Стрілець, О.П.; Сінчук, Г.А.

Знайти схожі

6.


    Цвей, Я. П.
    Вапнування в різних ланках сівозміни і його вплив на продуктивність сільськогосподарських культур [Текст] / Я. П. Цвей // Цукрові буряки. - 2013. - № 4. - С. 15-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агротехнології в рослинництві--Вапнування
   Сільськогосподарські культури--Удобрення --Вплив на врожайність

   Цукрові буряки--Сівозміни

Анотація: у статті викладено результати визначення ефективності застосування дефекату в якості меліоранту під буряки цукрові в різних ланках сівозмін. Застосування дефекату як меліоранту під цукрові буряки сприяє зростанню їх продуктивності як в прямій дії, так і в післядії у перший і третій рік. Через шість років ефективність вапнування знижується, але спостерігається позитивний ефект під ячменем.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

7.


    Габриєль, А. Й.
    Агроекологічні основи відтворення родючості ясно-сірих лісових поверхнево олєних грунтів [Текст] / А. Й. Габриєль, Ю. М. Оліфір, О. Й. Качмар // Вісник аграрної науки. - 2013. - № 8. - С. 49-51. - Бібліогр.: с.
Рубрики: Грунтознавство--Оглеєні грунти--Періодичне вапнування
Анотація: Висвітлено результати досліджень впливу тривалого застосування різних систем удобрення та післядії вапнування на динаміку кислотності, уміст і якісний склад гумусу ясно-сірого лісового поверхнем поверхнево оглеєного грунту.


Дод.точки доступу:
Оліфір, Ю.М.; Качмар, О.Й.

Знайти схожі

8.


    Яворов, В.
    Порівняльна ефективність вапнякового і доломітового борошна [Текст] / В. Яворов, В. . Вахняк, В. Вахняк // Техніка і технології АПК. - 2015. - № 5. - С. 37-41. - Бібліогр.: с.41
Рубрики: Грунт--Вапнування
Анотація: Відображено результати досліджень впливу вапнякового та доломітового борошна двох фракцій на фізико-хімічні властивості дерново-підзолистого супіщаного, сірого та темно-сірого опідзолених середньосуглинкових грунтів.


Дод.точки доступу:
Вахняк, В.; Вахняк, В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Сипко, А. О.
    Меліоративна ефективність дефекату, отриманого за технологією на органічну складову слабокислого чорнозему типового вилугованого малогумусного [Текст] / А. О. Сипко // Цукрові буряки. - 2016. - № 3. - С. 21-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Добрива--Органічні--Ефективність
   Добрива--Вплив на чорноземи

Кл.слова (ненормовані):
гумус -- вапнування -- органічна речовина
Анотація: Досліджено вплив меліоранту, отриманого за новою технологією (сухого, очищеного від домішок) на вміст загального гумусу та його фракцій в слабокислому чорноземі типовому вилугуваному малогумусному в умовах Центрального Лісостепу України.

Є примірники у відділах:
(07.10.2016р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

10.


    Мазур, Г. А.
    Вплив вапнування за різних систем удобрення в сівозміні на баланс гумусу в сірому лісовому грунті [Текст] / Г. А. Мазур, М. А. Ткаченко, В. М. Шкляр // Вісник аграрної науки. - 2016. - № 10. - С. 5-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунти--Сірий лісовий --Баланс гумусу
Анотація: Досліджено довготривалий вплив хімічної меліорації за різних систем удобрення на баланс гумусу в сірому лісовому грунті та його зв'язок з продуктивністю сівозміни.


Дод.точки доступу:
Ткаченко, М. А.; Шкляр, В. М.

Знайти схожі

11.


    Польовий, В. М.
    Диференціація фізико-хімічних показників і продуктивності дерново-підзолистого грунту внаслідок тривалого застосування різних систем удобрення і доз вапна [Текст] / В. М. Польовий, М. М. Лаврук, С. М. Кулик // Вісник аграрної науки. - 2018. - № 5. - С. 12-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землеробство--Грунти кислі--Вапнування--Системи удобрення --Україна--Полісся
Анотація: Виявлено залежність впливу тривалого застосування систем удобрення і вапнування різними дозами CaCO3 на вміст гумусу і фізико-хімічні властивості дерново-підзолистого зв"язнопіщаного грунту та його продуктивність.


Дод.точки доступу:
Лаврук, М. М.; Кулик, С. М.

Знайти схожі

12.


    Борис, Н.
    Вапнування - меліоративний захід на кислих грунтах [Текст] / Н. Борис // Пропозиція : Головний журнал з питань агробізнесу. - 2020. - N 12. - С. 48-51
Рубрики: Рослинництво--Грунти--Система удобрення
Анотація: Комплексні заходи, спрямовані на регулювання системи удобрення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Польовий, В. М.
    Винос елементів живлення пшеницею озимою залежно від удобрення і вапнування в умовах Західного Полісся [Текст] / В. М. Польовий, Л. А. Ященко, Н. О. Ювчик // Вісник аграрної науки. - 2021. - № 4. - С. 5-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пшениця озима--Удобрення--Вапнування--Живлення--Західне Полісся
Анотація: Стаття надає визначиння вмісту і величину накопичення азоту, фосфору та калію, уточнення нормативних показників виносу елементів на формування одиниць основної і побічної продукції пшениці озимої залежно від удобрення і вапнування дерново-підзолистого зв’язано-піщаного ґрунту.


Дод.точки доступу:
Ященко, Л. А.; Ювчик, Н. О.

Знайти схожі

14.


    Ходаківська, Ольга.
    Хімічна меліорація кислих грунтів в Україні [Текст] / Ольга Ходаківська, Світлана Корчинська, Аліна Матвієнко // Землевпорядний вісник. - 2021. - № 9. - С. 25-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Родючість грунтів--Вапнування--Сільське господарство--Ефективність--Україна
Анотація: Висвітлено основні проблеми, що зумовлюють зниження рівня родючості грунтів, зокрема збільшення обсягів кислих грунтів. Запропоновано шляхи їх розв'язання. Обгрунтовано ефективне використання в землеробстві для розкислення грунтів вапнякових меліорантів, а саме застосування наявного в Україні екологічно чистого та економічно доцільного - гранульованого вапняку.


Дод.точки доступу:
Корчинська, Світлана; Матвієнко, Аліна

Знайти схожі

15.


   
    Хімічна меліорація кислих грунтів: організаційно-економічні заходи та сучасні технологічні рішення [Текст] / О. В. Ходаківська, Р. В. Гладуненко, С. Г. Корчинська, Л. П. Ткачук // Економіка АПК. - 2021. - № 4. - С. 40-50 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна політика--Державна підтримка розвитку--Меліорація земель--Україна
Кл.слова (ненормовані):
вапнування -- кислі грунти -- меліорація -- родючість грунтів -- державна підтримка -- гранульовані вапновмісні добрива
Анотація: Мета статті - охарактеризувати стан кислих грунтів в Україні та запропонувати організаційно-економічні заходи й сучасні ефективні технологічні рішення їх хімічної меліорації. Запропоновано напрями підвищення ефективності робіт із хімічної меліорації кислих грунтів, які передбачають: забезпечення науково обгрунтованого циклу хімічної меліорації грунтів та досягнення позитивного балансу кальцію у грунтах шляхом проведення щорічного вапнування на площі 1400 тис. га; компенсування вартості робіт із хімічної меліорації грунтів за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, різке скорочення якого призвело до фактичного їх призупинення; широке використання місцевих покладів карбонатів та стимулювання розвитку вітчизняної індустрії виробництва гранульованих вапнякових добрив, рентабельність застосування яких у 2-2,5 раза вища, ніж традиційних вапнякових матеріалів.


Дод.точки доступу:
Ходаківська, О. В.; Гладуненко, Р. В.; Корчинська, С. Г.; Ткачук, Л. П.

Знайти схожі

16.


    Кургак, В. Г.
    Кормова продуктивність люцерно-злакових агроценозів з різними злаковими компонентами [Текст] / В. Г. Кургак, Е. Г. Дегодюк, Я. В. Гавриш // Вісник аграрної науки. - 2022. - № 3. - С. 28-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кормова продуктивність--Люцерно-злакові агроценози--Вапнування--Злакові компоненти
Анотація: Мета статті - підібрати кращі багаторічні злакові трави до люцерно-злакових сумішей на різних агрофонах для підвищення їхньої продуктивного довголіття з метою виробництва високоякісних трав'яних кормів.


Дод.точки доступу:
Дегодюк, Е. Г.; Гавриш, Я. В.

Знайти схожі

17.


   
    Вплив удобрення та вапнування на баланс і вміст форм калію в дерново-підзолистому ґрунті [Текст] / В. М. Польовий, Л. А. Ященко, Г. Ф. Ровна, Т. М. Колесник // Вісник аграрної науки. - 2022. - № 7. - С. 22-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунти--Удобрення--Вапнування--Калій
Анотація: У статті вивчено вплив побічної рослинницької продукції та мінеральних добрив у поєднанні з різними дозами доломітового борошна на баланс і вміст різних форм калію в дерново-підзолистому зв’язно-піщаному ґрунті.


Дод.точки доступу:
Польовий, В. М.; Ященко, Л. А.; Ровна, Г. Ф.; Колесник, Т. М.

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)