Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Шкільна драма<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Мартинюк, Ірина.
    Драматургія давньої української літератури (урок української літератури у 9 класі) [Текст] / Ірина Мартинюк // Українська мова і література в школі. - 2012. - № 2. - С. 32-34.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Урок
Кл.слова (ненормовані):
давня українська література -- особистісно зорієнтоване навчання -- драматургія -- шкільна драма -- вертеп -- інтермедія
Анотація: Представлено методичну розробку уроку, присвяченого ознайомленню з розвитком давньої української драматургії, творчістю одного з її зачинателів Ф. Прокоповича. Урок побудовано на засадах особистісно зорієнтованого навчання.


Знайти схожі

2.


    Барабаш, Юрій.
    Під знаком бароко: Гоголь і традиції староукраїнського театру [Текст] / Юрій Барабаш // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - № 6. - С. 41-46. - Бібліогр. 12 назв
Рубрики: Літературознавство українське--Традиції--Український вертепний театр
Кл.слова (ненормовані):
комедія -- вертеп -- шкільна драма -- інтермедія -- барокова традиція -- народна сміхова культура -- "антитетична бінарність" -- естетичний консептизм -- авторова воля -- реалізмоцентризм
Анотація: Розглянуто вплив українського барокового вертепного театру та шкільної драми на творчість М. Гоголя, зв'язки драматургії митця з п'єсами його батька. Автор доводить, що М. Гоголю вдалося перетворити вертепного персонажа на тип загальнолюдського масштабу, а ярмарковий анекдот – на шедевр світової літератури не завдяки, а всупереч засадам класичного реалізму.


Дод.точки доступу:
Гоголь, Микола Васильович (рос.- укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Савенко, Оксана.
    Трансформація різдвяного сюжету в декламації Памва Беринди [Текст] / Оксана Савенко // Слово і час. - 2016. - № 1. - С. 76-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Історія, 17 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Апокриф -- Шкільна драма -- Декламація -- Євангельський сюжет
Анотація: У статті розглядається різдвяна декламація українського поета і друкаря Памва Бериди, видана у Львові 1616 р. Висвітлено особливості літературної трансформації канонічного різдвяного сюжету, вказано на засоби його опрацювання - алюзія, ремінісценція, переказ. Доведено, що у декламації наявні як новозавітні, так ї апокрифічні елементи віршованого тексту.


Дод.точки доступу:
Беринда, Памво \про нього\

Знайти схожі

4.


    Савенко, Оксана.
    Трансформація великоднього сюжету в драмі "Розмышляннє о муц? Христа, спасителя нашего" Й. Волковича [Текст] / Оксана Савенко // Слово і час. - 2017. - № 7. - С. 94-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Драматургія, 17 ст.
   Українська література--Бароко, 17-18 ст.

Кл.слова (ненормовані):
шкільна драма -- великодній сюжет -- Євангеліє -- трансформація
Анотація: У статті розглянуто зміст і літературну структуру драми Й. Волковича, яка належить до початкового етапу в розвитку давньої української драматургії. Показано, як у цій драмі трансформувався великодній сюжет, зафіксований у канонічних євангеліях. Зміни відбулися на рівні теми, мотивів, образів-персонажів, художніх прийомів. За художньою специфікою твір належить до раннього бароко.


Дод.точки доступу:
Волкович, Йоакиній \про твір\

Знайти схожі

5.


    Ісіченко, Ігор (Архієпископ).
    «Гібридна війна» на сцені Києво-Могилянської Академії (1736-1737 pр.) [Текст] / Ігор Ісіченко // Слово і час. - 2020. - № 1. - С. 86-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Драматургія--Інтермедія, 18 ст.
Кл.слова (ненормовані):
бароко -- шкільна драма
Анотація: Серед десяти інтермедій, поставлених між діями драм Митрофана Довгалевського на сцені Києво-Могилянської академії на Різдво Христове та Великдень упродовж 1736-1737 навчального року, є дві, де центральним персонажем постає Козак. Він виступає героєм, захисником поневолених селян від гнобителів - Шляхтича й Жида. У політичній кон’юнктурі свого часу обидві інтермедії відігравали пропагандистську роль, пов’язуючи у свідомості глядачів перспективу експансії Російської імперії на захід із визвольною місією Запорозького козацтва - Нової Січі, утвореної під юрисдикцією Росії.


Знайти схожі

6.


    Корній, Л. П.
    Українська шкільна різдвяна драма XVII-XVIII століття i ляльковий театр вертеп: проблема адаптації та інтерпретації музичного чинника [Текст] / Л. П. Корній // Народна творчість та етнологія. - 2021. - N 2(березень-квітень). - С. 5-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вертепна драма
Кл.слова (ненормовані):
вертепна драма -- шкільна драма
Анотація: У статті йдеться про те, що українське мистецтво бароко розшарувалося на високий, середній та низовий стильові рівні. Проблема зв'язку між різними стильовими рівнями українського музичного бароко ще не привернула належної уваги дослідників. У розвідці розглядаються впливи української шкільної різдвяної драми XVII-XVIII ст. на ляльковий театр вертеп. Наголошується, що вперше проводиться порівняння цих двох видів театрального мистецтва з погляду використання в них музичного чинника. Установлено, що 1-ша дія вертепу пов'язана з високим стилем української різдвяної шкільної драми. Це розкрито на основі аналізу драматургічних функцій Хору в шкільній драмі та вертепі. Хор у цих видовищах брав активну участь у розкритті різдвяного сюжету, виконував роль персонажа. Спільним для них був жанр духовного канта із силабічним віршуванням. Попри схожості з високим стилем шкільної драми, вертеп був новим театральним жанром, який відносимо до середнього стильового рівня. орієнтуючись на народне середовище, автори вертепу дохідливо доносили до широкого глядача сакральний сюжет. Відзначається, що в 2-й дії вертепу були адаптовані інтермедії шкільних драм, які представляли низовий стильовий рівень бароко. У цій дії на перший план виходила сміхова лінія, музичний компонент позначений впливами українського музичного фольклору з перевагою танцювального. Взаємодія фольклору з низовим варіантом бароко мала великий потенціал для подальшого розвитку українського національного театру. Завдяки тому, що музика була невід'ємною частиною лялькового вертепу й відігравала важливу драматургічну функцію, це театральне видовище, як і деякі шкільні драми, мало ознаки жанру «драма з музикою». отже, шкільна драма і вертеп створювали підґрунтя, на якому в XIX ст. виникла українська драматургія зі значною роллю в ній музичного чинника, що по суті була "драмою з музикою"


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)