Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Стамбульська конвенція<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Степковскі, А.
    Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами: доктринальні основи [Текст] / А. Степковскі, Й. Банасюк // Юридична Україна. - 2018. - № 5/6. - С. 4-13. - Бібліогр. 7 назв
Рубрики: Сімейні насильства--Запобігання--Міжнародно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
Стамбульська конвенція -- CAHVIO -- стать -- гендер
Анотація: Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому на-сильству та боротьбу з цими явищами ширше відома як Стамбульська Конвенція чи конвенція CAHVIO. Це документ, що породжує велику кількість суперечностей, починаючи з процесу узгодження. Певні дискусії з цього питання тривають також і в Україні. Стаття описує доктринальні основи цієї Конвенції, що визначають зміст технічних рішень, що містяться в ній. Застосування технічних рішень підпорядковане так званій гендерній перспективі (gender perspective), що встановлює певний спосіб розуміння насильства стосовно жінок як насильство, обумовлене гендером (gender based violence against women). «Гендер» є культурним явищем (соціально закріпленою сутністю, ознаками чи роллю), що в суспільному вимірі виявляється в природних відмінностях між жінками та чоловіками. Відповідно до ідеології гендеру ці відмінності повинні неминуче призвести до соціальної нерівності та до структурної дискримінації жінок, наслідком якої має бути насильство стосовно жінок. Таким чином, Стамбульська конвенція визначає радикальні форми феміністичної ідеології, прагнучи викорінити культурні відмінності, що існують у суспільстві поміж жінками та чоловіками.


Дод.точки доступу:
Банасюк, Й.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Панов, М. І.
    Проблеми кримінальної відповідальності за насильство в сім’ї [Текст] / М. І. Панов, В. В. Гальцова // Юридична Україна. - 2019. - № 3. - С. 19-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне насильство--Кримінальна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
Стамбульська конвенція -- міжнародне право -- імплементація норм -- домашнє насильство
Анотація: У статті здійснюється комплексне дослідження сім'ї та її функції. Наголошується, що сім'я та сімейні відносини, з точки зору аксіологічного підходу як соціальна цінність, мають особливе значення для держави, суспільства та особистості. Вказується на важливість кримінально-правового захисту сім'ї та членів родини від суспільно небезпечних посягань, зокрема, від насильства у сім'ї. Доведено, що наслідки сімейного насильства заподіюють істотну шкоду відносинам у сфері сім'ї, а також здоров'ю її членів. Розглядаються ознаки та види насильства у кримінальному праві, аналізується їх зміст. Автором пропонуються шляхи удосконалення чинного кримінального законодавства за домашнє насильство.


Дод.точки доступу:
Гальцова, В. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Кошель, Н. М.
    Імплементація стандартів Стамбульської конвенції у законодавство України [Текст] / Н. М. Кошель // Юридична Україна. - 2019. - № 4. - С. 27-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Домашнє насильство--Запобігання--Міжнародне законодавство--Імплементація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Стамбульська Конвенція -- домашнє насильство -- обмежувальні заходи -- законодавчі нововведення -- кримінальна відповідальність -- злочини
Анотація: Вказана стаття присвячена детальному аналізу змін до законодавчих актів України, внесених згідно прийнятих Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229-VIII та Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» від 06.12.2017, спрямованих на імплементацію в Україні міжнародних стандартів Стамбульської Конвенції. Автором проаналізовано всі законодавчі нововведення, та зроблено акцент на проблемних питаннях, які можуть виникнути при застосуванні таких нововведень на практиці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Лозінська, Світлана Володимирівна.
    Стамбульська конвенція і новітній підхід до запобігання та боротьби з насильством стосовно жінок і домашнім насильством [Текст] / Світлана Володимирівна Лозінська // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 9. - С. 27-30. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Насильство--Домашнє насильство--Жінки--Дискримінація
Кл.слова (ненормовані):
Стамбульська конвенція -- боротьба з насильством стосовно жінок -- Рада Європи -- домашнє насильство -- дискримінація
Анотація: Статтю присвячено дослідженню сучасної моделі з боротьби та запобігання насильства стосовно жінок і домашнього насильства, прийнятого та втілюваного у рамках діяльності Ради Європи крізь призму положень Конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами. Резюмовано, що Стамбульська конвенція с безпрецендентним та системним за своїми цілями та обсягом регулювання міжнародно-правовим актом, що спрямований на комплексне запобігання і протидію насильству стосовно жінок та домашньому насильству не лише в рамках діяльності Ради Європи, але й загалом на загальноєвропейському цивілізаційному рівні.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)