Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Навколишнє середовище<.>
Загальна кількість знайдених документів : 41
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-41   41-41 
1.


    Трахтенберг, І. М.
    Праця і здоров'я: гармонія чи протиріччя? Медичний, соціальний, економічний аспекти [Текст] / І.М. Трахтенберг, М.М. Коршун // Безпека життєдіяльності. - 2005. - № 2. - С. 59-63. - Библиогр.: 2 назви
Рубрики: Праця в Україні--Соціально-трудові відносини
   Здоров'я--Здоров'я працівників

Кл.слова (ненормовані):
ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ -- Адаптація -- ВПЛИВ -- ФАКТОРИ -- Демографічний зріз -- Смертність -- Травматизм -- Професійна захворюваність -- ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я -- Прогнозування -- Моніторинг -- НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Анотація: Праця, як специфічна, властива тільки людині діяльність, супроводжується функціональними змінами в організмі - м'язовим і нервовим напруженням, витратами енергії, фізіологічними змінами в різних органах і системах організму, біохімічними реакціями, емоційними проявами. Це стосується як фізичної праці, так і розумової діяльності. Трудова діяльність, з одного боку, сприяє розвиткові і вдосконаленню людини, а з іншого, - може справляти негативний вплив на її організм. Відбувається це тоді, коли трудовий процес чи умови його здійснення не відповідають анатомофізіологічному і психічному статусові, функціональним можливостям організму людини. Як наслідок - він не здатен адаптуватися до тих вимог, які йому ставить конкретна трудова діяльність у конкретних умовах. Саме тому серед соціальних аспектів праці медико-біологічні, і зокрема гігієнічні, завжди були і залишаються актуальними.


Дод.точки доступу:
Коршун, М.М.

Знайти схожі

2.


    Борщук, Є. М.
    Ринкові механізми економіки стійкого розвитку [Текст] / Є.М. Борщук // Регіональна економіка. - 2007. - № 1. - С. 62-71. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Економіка природокористування--Природний капітал
   Навколишнє середовище--Природні ресурси--Використання

Кл.слова (ненормовані):
Еколого-економічна система -- Навколишнє середовище -- Екологічна криза
Анотація: Досліджено умови стійкості функціонування економічної системи. Показано необхідність узгодження господарської діяльності із закономірностями функціонування природних екосистем. Проаналізовано роль ринкових механізмів у процесі переходу на принципи стійкого розвитку. На підставі статистики енергоспоживання проілюстровано ефективність ринкового механізму у вирішенні деяких проблем стійкого розвитку.


Знайти схожі

3.


   
    Уроки Чорнобиля [] : висновки і рекомендації Міжнародної конференції "Двадцять років Чорнобильської катастрофи. Погляд у майбутнє" // Вісник Національної академії наук України. - 2007. - № 4. - С. 23-41.
Рубрики: Конференції в Україні--Міжнародні--м. Київ, 24-26 квітня 2006 р.
   Чорнобильська катастрофа--20 років потому

Кл.слова (ненормовані):
Чорнобильський форум -- Радіоактивне забруднення -- Генетичні зміни -- Навколишнє середовище -- Гострі ефекти -- Довгострокові ефекти -- Інституційний розвиток
Анотація: В статті йдеться про висновки та рекоментації Міжнародної конференції "Двадцять років Чорнобильської катастрофи. Погляд у майбутнє", яка відбулася в квітні 2006 р. в м. Києві. На конференції було розглянуто питання причин і наслідків аварії. Вивчення, узагальнення й розповсюдження величезного досвіду, накопиченого за два десятиріччя у процесі усунення різноманітних наслідків аварії, а також визначення наступних кроків для подальшого подолання наслідків аварії й реалізації нових ініціатив на національному та міжнародному рівнях


Знайти схожі

4.


    Фостолович, В. А.
    Екологічний аудит та підвищення інвестиційної привабливості підприємств [Текст] / В.А. Фостолович // Економіка АПК. - 2007. - № 8. - С. 94-97. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Бухгалтерський облік--АПК
   Агроформування--Інвестиційне забезпечення--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Навколишнє середовище -- Небезпечні відходи -- Фінансові звіти
Анотація: Метою статті є визначення економічної сутності та обгрунтування необхідності проведення екологічного аудиту на підприємствах як однієї з умов інвестиційної привабливості підприємств.


Знайти схожі

5.


    Калінчик, М. В.
    Методичні та практичні аспекти економічної оцінки ресурсозберігаючих технологій у сільському господарстві [Текст] / М.В. Калінчик, М.І. Толкач // Економіка АПК. - 2007. - № 11. - С. 86-91. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Аграрне виробництво--Енергозберігаючі технології
   Сільське господарство--Матеріальні ресурси--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Навколишнє середовище -- Добрива -- Насіннєвий матеріал -- Оранка
Анотація: Досліджується теорія і практика нової грунтозахисної системи землеробства, як важливої ланки ресурсозбереження. Зазначається, що практичне застосування і переваги цієї технології на велеких площах було здійснене в ПСП "Агроекології" Полтаської області.


Дод.точки доступу:
Толкач, М.І.

Знайти схожі

6.


    Сохнич, А. Я.
    Розвиток ринку екологічно чистої продукції сільського господарства в Україні [Текст] / А. Я. Сохнич, І. П. Соловій, Я. М. Саврук // Економіка АПК. - 2008. - № 10. - С. 92-98. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Органічне землеробство--Продукти харчування
   Аграрне виробництво--Інноваційна основа

Кл.слова (ненормовані):
Споживання -- Навколишнє середовище -- Споживачі -- Екологічне маркування
Анотація: Мета статті полягає в аналізі та оцінці розвитку ринку екологічно чистої продукції сільського господарства в Україні. Досліджено передумови формування цього ринку.


Дод.точки доступу:
Соловій, І. П.; Саврук, Я. М.

Знайти схожі

7.


    Хвесик, М. А.
    Еколого-економічне регулювання природокористування в системі глобальних стратегій розвитку [Текст] / М.А. Хвесик // Регіональна економіка. - 2008. - № 1. - С. 64-76. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Економіка природокористування--Природний капітал
   Глобалізація економіки--Екологічна криза

Кл.слова (ненормовані):
Ресурси -- Ресурсокористування -- Навколишнє середовище
Анотація: Висвітлюються актуальні проблеми еколого-економічного регулювання природокористування в системі глобальних стратегій розвитку, роль природно-ресурсних обмежень соціально-економічного розвитку та вигоди для України від інтеграції. Запропоновано нові підходи щодо формування інституціонального простору взаємодії міжнародних організацій природоохоронного характеру та урядів окремих країн.


Знайти схожі

8.


    Федулова, Л. І.
    Проблемність регіонів: особливості регіональної політики в умовах нової економіки [Текст] / Л. І. Федулова, Н. Ю. Буга // Регіональна економіка. - 2008. - № 3. - С. 31-41. - Бібліогр. : 18 назв.
Рубрики: Територіальний розвиток--Технічний прогрес
   Антикризове управління

Кл.слова (ненормовані):
Природні ресурси -- Галузева структура -- Навколишнє середовище -- Зростання
Анотація: Розглянуто методологічні підходи до визначення регіонального розвитку та запропонована власна точка зору авторів на характеристику проблемних регіонів. Обгрунтована необхідність розробки нових положень регіональної політики інноваційного спрямування.


Дод.точки доступу:
Буга, Н. Ю.

Знайти схожі

9.


    Нашкерська, Г. В.
    Особливості визнання та оцінювання умовних зобов'язань [Текст] / Г. В. Нашкерська // Регіональна економіка. - 2008. - № 4. - С. 141-150. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Фінансова звітність--Методи аналізу
   Бухгалтерський облік--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Видатки -- Навколишнє середовище -- Витрати -- Активи
Анотація: Визначено інтерпретацію умовних зобов'язань, враховано вплив майбутніх подій на їх формування. Проведено дослідження відмінностей між зобов'язаннями, непередбачуваними зобов'язаннями і забезпеченнями, визначено умови їх визнання у фінансовій звітності та порядок оцінювання.


Знайти схожі

10.


    Руденко, І.
    Атлас "Глобальні проблеми світу" [Текст] / І. Руденко // Географія та основи економіки в школі. - 2009. - № 9. - С. 8.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Засоби навчання--Підручники та посібники
Кл.слова (ненормовані):
розділи атласу: -- освіта -- населення -- охорона здоров'я -- навколишнє середовище -- карти -- діаграми
Анотація: У статті представлено анотацію на атлас "Глобальні проблеми світу".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

11.


    Калетнік, Г. М.
    Державні методи стимулювання виробництва та споживання біоетанолу у Франції [Текст] / Г. М. Калетнік, Н. В. Пришляк // Економіка АПК. - 2011. - № 9. - С. 172-175. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Екологія атмосфери--Газовиділення
   Енергетична безпека--Джерела енергії--Біопаливо

   Економіка Європейського Союзу--Екологія

Кл.слова (ненормовані):
Кіотський протокол -- Навколишнє середовище -- Парникові гази
Анотація: Проаналізовано передумови виробництва та споживання біопалив. Досліджено законодавчі методи стимулювання їхнього виробництва та споживання у Франції.


Дод.точки доступу:
Пришляк, Н. В.

Знайти схожі

12.


    Кофанова, Олена.
    Якісні та кількісні аспекти хімічної підготовки студентів-екологів у ВНЗ Канади та США / Олена Кофанова // Вища школа. - 2012. - № 2. - С. 30-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вища освіта зарубіжних країн--Канада--США
Кл.слова (ненормовані):
хімічна підготовка -- інженер-еколог -- бакалавр з екології -- бакалавр інженерії -- навколишнє середовище -- технічна екологічна освіта -- бакалавр
Анотація: Досліджується структура хімічної складової програм підготовки майбутніх бакалаврів-екологів у деяких університетах США і Канади. Встановлено, що у більшості досліджуваних університетів хімічній підготовці студентів-екологів приділяється належна увага.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)

Знайти схожі

13.


    Бекас, І.
    Прислухаємось, досліджуємо, реалізуємо / І. Бекас // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2012. - № 3. - С. 8-9 : генеалогич. табл.
Рубрики: Освіта--Сталий розвиток
   Початкова освіта--Уроки для стійкого розвитку

Кл.слова (ненормовані):
стійкий розвиток -- сталий розвиток -- навколишнє середовище -- курс стійкого розвитку
Анотація: Автор ділиться досвідом впровадження курсу стійкого розвитку у початковій школі.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)

Знайти схожі

14.


    Медведєва, Марина Олександрівна.
    Застосування контрзаходів і санкцій у міжнародному праві навколишнього середовища [Текст] / М. О. Медведєва // Держава і право. - 2012. - Вип. 57. - С. 451-457. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Навколишнє середовище--Міжнародне право
   Міжнародно-правові проблеми--Навколишнє середовище--Україна

Кл.слова (ненормовані):
контрзаходи -- санкції -- міжнародне право -- навколишнє середовище -- реалізація
Анотація: Аналізуються міжнародно-правові санкції, які здійснюються в порядку самодопомоги та застосовуються в рамках міжнародних організацій на прикладі міжнародного права навколишнього середовища.


Знайти схожі

15.


    Ярцева, Д. В.
    REACH: успех или провал? [Текст] : новини програми "Відповідальна турбота хімічної промисловості України" / Д. В. Ярцева, И. Г. Кукушкин // Хімічна промисловість України. - 2013. - № 1. - С. 67-69. - Див. також: 2012 - №2. - С. 62
Рубрики: Хімічна промисловість--Безпека --Міжнародні програми
Кл.слова (ненормовані):
Європейське хімічне агенство -- навколишнє середовище -- небезпечні хімічні речовини -- Європейська рада хімічної асоціації -- причини незадоволення -- терміни реєстрації речовин -- дитячі пластмасові іграшки -- паспорт безпеки -- європейський регламент
Анотація: В июле этого года Европейское химическое агенство ( ЕХА) обязалось к концу ноября раскрыть информацию о компаниях - регистрантах REACH, содержащуюся в Паспортах безопасности. Однако накануне этого события агенство обвинили в искажении информации и предоставлении непроверенных сведений, что, по мнению некоторых европейских экспертов, стало причиной провала одного из самых многообещающих и дорогих технических регламентов в мировой истории - регламента химической безопасности REACH. В Россию о пробелах в реализации документа говорят давно, но, наряду с его недоработками, есть и положительные тенденции, отмечаемые российскими экспортерами, особенно на фоне стагнации своего законодательства. Что происходит с регламентом в самой Европе и как реагировать на эти события в России?


Дод.точки доступу:
Кукушкин, И. Г.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТН (1)
Вільні: ВДЕТН (1)

Знайти схожі

16.


    Коритко, Лілія Ярославівна.
    Розвиток правової охорони земель нормами Австрійського права ХІХ - поч. ХХ ст. [Текст] / Л. Я. Коритко // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 95-100. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Земельні відносини--Історія--Західна Україна--Австро-Угорська імперія, 1772-1918 рр.
   Земельний кадастр--Земельний кодекс--Україна, 2001 р.

Кл.слова (ненормовані):
землі -- охорона земель -- навколишнє середовище -- природні об’єкти
Анотація: Розглянуто окремі державні та галицькі крайові законодавчі акти, що закріплювали охорону земель в Австрійській (Австро-Угорській) імперії. Досліджено архівні документи, які підтверджують належну охорону земель збоку австрійських державних органів.


Знайти схожі

17.


    Кифяк, В. Ф.
    Регіональні детермінанти становлення туристичної галузі в контексті розвитку "зеленої економіки" [Текст] / В. Ф. Кифяк, О. В. Кифяк // Регіональна економіка. - 2012. - № 4. - С. 23-30 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка туризму--країни світу
   Туризм--Екотуризм

   Туризм--Сільський

Кл.слова (ненормовані):
Регіональні детемінанти -- Екологічні ризики -- Навколишнє середовище
Анотація: Визначається вплив туризму на навколишнє середовище та виділяються основні групи факторів, що сприяють становленню туристичної галузі у регіоні.


Дод.точки доступу:
Кифяк, О. В.

Знайти схожі

18.


    Мачулкіна, О.
    Наш дім - природа. Подаруй школі квітку : екологічний проект для учнів 1-4 класів [Текст] / Олена Мачулкіна // Початкова школа. - 2013. - № 6. - С. 20-22. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Природознавство--Метод проектів
Кл.слова (ненормовані):
жива природа -- навколишнє середовище -- добрі вчинки -- благодійна акція -- екологічний проект у початковій школі
Анотація: Екологічний проект "Наш дім - природа. Подаруй школі квітку" спрямований на розширення морально-етичного змісту стосунків учнів з навколишнім світом. Кожен учасник проекту у підготовчій та практичній роботі проносить думку про те, що жива природа на сучасному етапі розвитку суспільства потребує нашої допомоги. Пріоритетні напрями діяльності учасників проекту полягають у роботі з формування власної відповідальності за оточуюче середовище, небайдужого до нього ставлення та практичної діяльності з захисту навколишньої флори та фауни. Цей проект та благодійна акція "Подаруй школі квітку" стануть поштовхом для учнів початкових класів у подальшому озелененні та облаштуванні кабінетів, шкільної території та готовності жити у злагоді з природою.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

19.


    Гайдай, Андрій Миколайович.
    Уповноважений з питань безпечного довкілля: об’єктивні та суб’єктивні передумови впровадження інституції [Текст] / А. М. Гайдай // Держава і право. - 2013. - Вип. 61. - С. 258-262. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Омбудсман--Верховна Рада--Екологічне право--Україна
   Права людини--Правовий захист--Навколошнє середовище--Україна

Кл.слова (ненормовані):
омбудсман -- екологічне право -- навколишнє середовище
Анотація: Аналізується діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту прав громадян на безпечне довкілля.


Знайти схожі

20.


    Загородній, Анатолій Глібович.
    Національна мережа біосферних резерватів ЮНЕСКО в Україні. (До 40-річчя Національного комітету України з програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера") [Текст] / Анатолій Глібович Загородній, Павло Миколайович Черінько, Тетяна Валентинівна Полторацька // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 2. - С. 55-66 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біосферні резервати України
   Міжнародне співробітництво--Екологія

Кл.слова (ненормовані):
біосферні резервати -- біорізноманіття -- навколишнє середовище -- сталий розвиток -- екологічний моніторинг -- зміна клімату
Анотація: У статті наведено короткий огляд 40-річного періоду діяльності Національного комітету України реалізацію Програми, зокрема щодо створення національної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Підкреслено значення біосферних резерватів України для формування на регіональному рівні нового уявлення про взаємозв'язок між вирішенням проблем збереження навколишнього середовища і сталого розвитку, оптимізації різноманіття біологічних видів і ландшафтних екосистем. Розглянуто функції та завдання біосферних резерватів України.


Дод.точки доступу:
Черінько, Павло Миколайович; Полторацька, Тетяна Валентинівна

Знайти схожі

 1-20    21-41   41-41 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)