Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Еволюція жанру<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Федорак, Назар.
    Михайло Возняк - дослідник української літописної традиції [Текст] / Н. Федорак // Слово і час. - 2008. - № 10. - С. 31-36. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Літературознавці України
   Українська література--Дослідження з історії літератури, ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
Еволюція жанру -- Національна традиція -- Форма -- Зміст -- Компіляція -- Авторство
Анотація: Пам'ятки українського літописання завжди перебували у сфері професійних літературознавчих зацікавлень Михайла Возняка. Саме він чи не перший з учених наполягав на "українській літописній традиції" як на важливому понятті в термінологічній системі нашого літературознавства. Також виступав він проти надмірних пошуків впливів на виникнення та розвиток літописного жанру в Україні, раз у раз наголошуючи на органічності, питомій українськості й форми, і змісту наших літописів, починаючи від ХІ століття.


Дод.точки доступу:
Возняк, Михайло \о произв.\

Знайти схожі

2.


    Дюкова, Елла.
    Паломницький жанр на перехрестікультурних традицій Уентральної і Західної Європи XVI-XVII ст.: "Апологія" Мелетія Смотрицького, "Перегринація" Миколая Криштофа Радзивіла, анонімне "Слово про якогось там старця" [Текст] / Елла Дюкова // Слово і час. - 2010. - № 7. - С. 59-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Паломницький текст перехідного періоду
   Літературна типологія

   Західноєвропейський і східнослов'янський контекст

Кл.слова (ненормовані):
Середньовічні ходіння -- Еволюція жанру
Анотація: У статті вперше порівняльний аналіз канонічного "Ходіння ігумена Данила" з паломницькими текстами XVI-XVII ст. "Апологією" М. Смотрицького, "Перегринацією" М. К. Радзивіла, анонімним "Слово про якогось там старця", що мають стосунок до культури України. На підставі вмвчення новаторства згаданих творів сформульовано висновок про західноєвропейський компонент у літературному процесі східних слов'ян.


Дод.точки доступу:
Смотрицький, Мелетій (письменник, церковний і освітній діяч Речі Посполитої, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов ; 1577-1633); Радзивіл, Миколай Криштоф

Знайти схожі

3.


    Кузьменко, В.
    "Пародія - досить елітарний жанр..." [Текст] : [рецензія на книгу Н. Віннікової "Дискурс української літературної пародії" (К., 2014)] / Володимир Кузьменко // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 3. - С. 62-63.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературні жанри--Пародія
   Літературознавство--Критика літературна--Віннікова Н.--Україна

Кл.слова (ненормовані):
композиція монографії -- пародія як літературний жанр -- давньоукраїнська пародія -- еволюція жанру -- дослідження
Анотація: Подано рецензію на монографію доцента кафедри української літератури, компаративістики і соціальних комунікацій Київського університету ім. Б. Грінченка Н. Віннікової "Дискурс української літературної пародії" (К. : Наукова думка, 2014). Докладно охарактеризовано композицію та зміст дослідження, присвяченого висвітленню ґенези, проблематиці та поетиці української літературної пародії впродовж 400 років - від ХVІ ст. до нашого часу. Доведено, що монографія Н.Віннікової є серйозним внеском у сучасну вітчизняну науку про письменство.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)