Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Блокчейн<.>
Загальна кількість знайдених документів : 26
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-26 
1.


    Карчева, Ганна.
    Використання технології "блокчейн" як фактор підвищення ефективності фінансової сфери [Текст] / Ганна Карчева, Руслан Лернатович, Володимир Кавецький // Банківська справа. - 2017. - № 2. - С. 110-119 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова система України--Інноваційні технології
Кл.слова (ненормовані):
біткойн -- блокчейн -- криптовалюта -- фінансові технології -- інновації -- фінтех
Анотація: У статті досліджується технологія "блокчейн", розкривається суть цієї технології та її роль у подальшому розвитку фінансової сфери та підвищенні її ефективності. Здійснений огляд останніх трендів у розвитку технології "блокчейн", що передбачає створення відкритої бази даних загального користування, елементи якої утворюють єдину мережу і не мають централізованого керівництва. На прикладі окремих галузей аналізуються можливі наслідки впровадження і використання технології, а також її вплив на ефективність фінансової сфери та світової економіки. Виявлено серйозні недоліки технології та визначено шляхи її вдосконалення. Обгрунтовано, що технологія "блокчейн" має перспективне майбутнє.


Дод.точки доступу:
Лернатович, Руслан; Кавецький, Володимир
Є примірники у відділах:
(28.09.2017р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Ковальчук, Андрій.
    Криптовалютна "окупація" [Текст] / А. Ковальчук // День. - 2018. - 16-17 лют. (№ 28-29). - С. 11
Рубрики: Валюта--Криптовалюта--Блокчейн


Знайти схожі

3.


    Паливода, Андрій.
    Криптовалюти і технологія блокчейн [Текст] : на порозі прийняття державою / Андрій Паливода // Дзеркало тижня. - 2018. - 29 верес.-5 жовт. (№ 36). - С. 7
Рубрики: Криптовалюта--Блокчейн--Україна, 21 ст.


Знайти схожі

4.


    Редченко, К. І.
    Аудиторські послуги на ринку ІСО : можливості та перспективи [Текст] / К. І. Редченко // Статистика України. - 2018. - № 1. - С. 85-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аудит--Організація роботи--Аудит на ринку ІСО--Україна
Кл.слова (ненормовані):
блокчейн-технології
Анотація: У роботі проаналізовано існуючу практику надання аудиторських послуг на ринку первинного розміщення токенів і обгрунтовано сучасний ризик-орієнтований підхід до оцінки ІСО-проектів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Бакалінська, Ольга.
    Суспільний договір як основа для виникнення та розвитку криптовалют [Текст] / Ольга Бакалінська, Сергій Чаплян // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 71-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Криптовалюта--Виникнення і розвиток
Кл.слова (ненормовані):
блокчейн
Анотація: Стаття присвячена аналізу виникнення та розвитку інституту криптовалют у контексті положень теорії суспільного договору. Дослідження основних положень теорії суспільного договору, а також механізму появи криптовалют внаслідок узгоджених дій учасників цивільно-правового та господарського обороту дозволяють дійти висновку, що суспільний договір є основою для виникнення криптовалют як засобу платежу.


Дод.точки доступу:
Чаплян, Сергій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Корнівська, Валерія Олегівна.
    Біткоін та блокчейн крізь призму глибинних умов фінансового та соціально-економічного розвитку [Текст] / В. О. Корнівська // Економічна теорія. - 2017. - № 4. - С. 60-75. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Гроші--Електронні гроші
   Платіжні системи--Віртуальна валюта

   Економіка--Інформаційні технології--Інновації

Кл.слова (ненормовані):
біткоін -- блокчейн -- криптовалюти -- інформаційна асиметрія та довіра -- майнери
Анотація: Представлено результати дослідження співвідношення базового фінансового феномену ліквідності та його реалізації в системі біткоін. При цьому доведено, що біткоін – закономірний етап фінансіалізаційних тенденцій, що розвиваються у світовому фінансовому просторі як результат діяльності фінансових посередників, спрямованої на забезпечення максимальної ліквідності операцій. Показано базові принципи функціонування технології блокчейн в контексті співвідношення із глибинними умовами соціального та економічного розвитку: інформаційною асиметрією та довірою. Охарактеризовано потенціал ціннісно-інституційних зрушень, пов'язаних з обігом криптовалют та технологією блокчейна, що може свідчити про фундаментальну соціальну невизначеність сучасного етапу технологічного розвитку.


Знайти схожі

7.


    Грибинюк, О. М.
    Перспективи використання технології "блокчейн" у сільському господарстві [Текст] / О. М. Грибинюк, Б. В. Духницький, О. О. Шеремет // Економіка АПК. - 2018. - № 3. - С. 75-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна економіка--Інноваційні технології--Україна
   Сільськогосподарське виробництво--Інтернет-технології--Перспективи використання

Кл.слова (ненормовані):
аграрна економіка -- Інтернет-технології -- продовольство -- сільське господарство -- прогноз -- ринок -- розвиток
Анотація: Мета статті - дослідити ключові характеристики сучасних інформаційних технологій з метою їх практичного використання у вітчизняному сільськогосподарському виробництві та торгівлі. Запропоновано механізм використання технології «блокчейн» у сільському господарстві України, який змінить існуючу практику торговельно-розрахункових операцій між контрагентами аграрного ринку.


Дод.точки доступу:
Духницький, Б. В.; Шеремет, О. О.

Знайти схожі

8.


    Артамонова, Неоніла.
    Технологія блокчейн як об'єкт промислової власності: характеристика патентної активності [Текст] / Неоніла Артамонова, Еліна Лерантович // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 4. - С. 60-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Блокчейн--Технологія--Промислова власність--Патентний аналіз
Анотація: У статті розглянуто деякі аспекти конкурентоспроможності та сучасного стану технології блокчейн. Проаналізовано патентний ландшафт блокчейну, виявлено провідні країни та компанії, показано динаміку патентування, тематичну структуру патентів, цитування патентів. Зроблено висновки про високу патентоспроможність технології блокчейн її перспективність і необхідність подальшого висвітлення специфічних аспектів у правовому та технологічному полі блокчейну.


Дод.точки доступу:
Лерантович, Еліна

Знайти схожі

9.


    Мазаракі, Анатолій.
    Домінанти FinTech на ринку платіжних послуг [Текст] / Анатолій Мазаракі, Світлана Волосович // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 2. - С. 100-118 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 113-118
УДК
Рубрики: Платежі--Фінансові технології
Кл.слова (ненормовані):
фінансові технології -- альтернативні платіжні послуги -- штучний інтелект -- блокчейн -- криптовалюта -- транскордонні платежі
Анотація: Досліджено взаємозв'язок між безготівковими розрахунками та розвитком національної економіки. Уточнено дефініцію альтернативних платіжних послуг. Виявлено чинники впливу на розвиток альтернативних платіжних послуг. Здійснено свот-аналіз застосування інструментів фінансових технологій у сфері платіжних послуг. Розкрито перспективи розвитку фінансових технологій у платіжній індустрії.


Дод.точки доступу:
Волосович, Світлана
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Драчов, О. В.
    Правова сутність криптовалют: генезис, функції та перспективи [Текст] / О. В. Драчов // Юридична Україна. - 2018. - № 11/12. - С. 44-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Криптовалюти--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
технологія блокчейн -- цифрова валюта -- віртуальна валюта -- електронна валюта -- біткойн -- функції держави -- оподаткування криптовалют
Анотація: Проведено аналіз сутності криптовалют, їх співвідношення з поняттям "гроші", проаналізовано їх переваги та потенційні ризики у використанні, що дасть змогу більш ефективно використовувати їх у фінансово-грошовій системі світу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Пашорін, Валерій.
    Технології безпеки криптовалюти та блокчейн- мережі [Текст] / Валерій Пашорін // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 3. - С. 93-101. - Бібліогр.: с. 100-101
УДК
Рубрики: Криптовалюта--Цифрові технології
Кл.слова (ненормовані):
цифрова валюта -- криптосистема -- біткойн -- хеш-функція -- електронний гаманець
Анотація: Досліджено питання реалізації механізмів забезпечення безпеки генерації, зберігання та передання криптовалюти. Показані основні напрями вирішення проблеми захисту цифрової валюти від можливих шахрайських дій під час транзакцій і зберіганні її в електронних гаманцях. Розкрито сутність механізмів забезпечення безпеки криптовалюти біткойн та технології блокчейн.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Шморгун, Л. Г.
    Аналіз галузевої інформації із застосуванням блокчейн-технологій з метою регулювання антропогенного навантаження на природоохоронні території [Текст] / Л. Г. Шморгун, В. П. Колеснікович // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 2. - С. 39-49. - Бібліогр. с. 48 (8 назв)
Рубрики: Природоохоронні землі --Антропогенні фактори
   Зони відпочинку--Інформаційне забезпечення

Анотація: Предмет дослідження - сукупність організаційно-економічних відносин, що виникають в процесі управління ресурсним потенціалом природних територій, які охороняються спеціальним Законом. Визначено концептуально-теоретичні основи аналізу туристсько-рекреаційного потенціалу будь-яких територіальних біоценозів з урахуванням міжнародного досвіду в сфері туризму і цифрових трансформацій; систематизовані підходи до вивчення та оцінки туристично-рекреаційного потенціалу в змінених умовах; створені метричні показники і визначено механізм збору матеріалу про туристичні ресурси досліджуваних територій, включаючи особливо охоронювані природні території (ООПТ); теоретично обгрунтовано методику та методологію дослідження субстанцій штучного ("цивілізаційного") походження; блокчейн і ГІС-технологій в оптимі-зації туристичної діяльності з метою збереження біологічного потенціалу; блокчейн-технології при аналізі галузевої інформації з метою оптимізації антропогенного навантаження на ООПТ і збереження їх біологічного потенціалу.


Дод.точки доступу:
Колеснікович, В.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Бойко, О. Г.
    Концепція приватних грошей Фрідріха Хаєка в умовах експансії електронних технологій в систему міжнародних розрахунків [Текст] / О. Г. Бойко // Економічна теорія. - 2019. - № 2. - С. 57-74. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Валютна система--Трансформації--Дослідження
   Макроекономіка--Міжнародні фінанси

   Інформаційні технології--Фінанси--Розвиток

Кл.слова (ненормовані):
приватні гроші -- криптографічна валюта -- Хаєк Фрідріх -- платіжна система -- Блокчейн -- міжнародні розрахунки -- віртуальні валюти
Анотація: Сучасні фактори еволюції системи міжнародних розрахунків підсилюють тенденцію до паралельного існування багатьох валют. Описано концепцію «приватних грошей» Ф.Хаєка і розкрито широке коло проблем, пов’язаних з платіжними засобами. Вказано на джерело вартості приватних грошей, яке походить від наміру емітента підтримувати постійність ціни релевантного продуктового кошика та конкуренції приватних установ за випуск приватних грошей. Здобутком даного дослідження є оцінка економічної теорії в сучасних умовах, в яких перебуває міжнародна платіжна система під впливом технологічних інновацій. Розглянуто криптовалюти як можливість для побудови приватних грошей і наведено переваги застосування технології Блокчейн.


Знайти схожі

14.


    Загородній, Анатолій.
    Регулювання ринку криптовалют: системний підхід [Текст] / Анатолій Загородній, Галина Партин // Банківська справа. - 2019. - № 2. - С. 11-27 : табл. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Фінансовий ринок--Ринок криптовалют--Регулювання
   Криптовалюта--Правовий статус--Україна

Кл.слова (ненормовані):
технологія блокчейн -- класифікація криптовалют
Анотація: У статті розглянуто місце криптовалют у системі фінансових ринків, відмінності криптовалют від фіатних та електронних грошей, їхні переваги та недоліки, а також можливий вплив на фінансові ринки. Обгрунтована необхідність регулювання ринку криптовалют на державному рівні та обов'язковість системного підходу до процесу регулювання.


Дод.точки доступу:
Партин, Галина
Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

15.


    Гончаренко, Олена.
    Саморегулівні організації у сфері цифрової економіки [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 93-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифрова економіка--Саморегулівні організації--Україна
Кл.слова (ненормовані):
стандарти діяльності -- етичний кодекс -- криптовалюта -- блокчейн
Анотація: У статті визначені особливості та перспективи правового забезпечення діяльності СРО у сфері цифрової економіки в Україні. Враховуючи особливість цифрової економіки, саморегулювання у формі створення СРО є найбільш оптимальним варіантом її розвитку в Україні. Водночас потрібно враховувати можливі недоліки саморегулювання та ризики діяльності СРО у формуванні моделі взаємодії з органами державної влади, споживачами товарів та послуг тощо.


Знайти схожі

16.


    Поліщук, Наталія.
    Криптовалюта як засіб підвищення інвестиційної привабливості українського бізнесу: правовий аспект [Текст] / Наталія Поліщук // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 100-104. - Бібліогр. 13 назв
Рубрики: Бізнес--Інвестиційна привабливість--Криптовалюта--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
токен -- технології блокчейн
Анотація: Метою статті є дослідження перспектив правового регулювання криптовалют для залучення інвестицій у державу та приватний сектор.


Знайти схожі

17.


    Ковальчук, Трохим.
    Монетарна політика як вагомий інструмент стимулювання економічного розвитку [Текст] / Трохим Ковальчук // Банківська справа. - 2020. - № 1. - С. 70-75
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Монетарна політика
   Банківська система України--Монетарна політика

   Економічний розвиток України

Кл.слова (ненормовані):
банківська система -- депозитні сертифікати -- блокчейн-технології -- криптовалюта
Анотація: Аналізуються основні проблеми монетарної політики та банківського сегмента національної економіки. Показано, що активне використання на вітчизняних теренах блокчейн-технологій і криптовалют стає невідворотною необхідністю.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

18.


    Вішар, Ю. Ю.
    Правовий Блокчейн квалітативного патентування об’єктів інтелектуальної власності на лікарські засоби [Текст] / Ю. Ю. Вішар // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 253-258. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Лікарські засоби--Охорона прав
Кл.слова (ненормовані):
законодавчий дефолт -- імплементація, патен -- патентування -- комерціалізація -- правова диференціація -- фармацевтичний ринок
Анотація: Стаття присвячена неупередженому розгляду впливу упущення чіткості чинного законодавства щодо інтелектуальної власності у фармацевтиці на утворення неповноцінних у юридичному сенсі, із охоронною та захисною безпорадністю, об’єктів інтелектуальної власності на лікарські засоби, що є проявом правової некомпетентності національних законодавців.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

19.


    Пономаренко, Ігор.
    Діджиталізація фінансового сектору [Текст] / Ігор Пономаренко, Людмила Рудюк // Маркетинг в Українi. - 2020. - № 3. - С. 48-52
УДК
Рубрики: Маркетингові технології--Дослідження--Фінансовий сектор--Діджиталізація
Кл.слова (ненормовані):
цифровий маркетинг -- блокчейн -- штучний інтелект -- нейронні мережі
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей запровадження інноваційних фінансових продуктів в умовах діджиталізації. Вивчено особливості використання сучасних інструментів цифрового маркетингу в процесі просування відповідних фінансових продуктів через мережу інтернет з метою забезпечення оптимальних результатів. Розкрито основні інноваційні технології у сфері фінансів.


Дод.точки доступу:
Рудюк, Людмила
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Федоров, Сергій.
    Державний контроль у сфері трейдингових операцій із криптовалютами: фінансово-правовий аспект [Текст] / Сергій Федоров // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 210-214. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Криптовалюти--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
майнінг криптовалют -- блокчейн -- фінансові операції -- віртуальна валюта
Анотація: Стаття присвячена проведенню загального дослідження можливих перспектив і шляхів запровадження державного контролю над так званими трейдинговими операціями з криптовалютами у фінансово-правовому аспекті. Автором аналізуються окремі особливості правової регламентації використання криптовалют (віртуальних валют, криптоактивів) як фінансових інструментів, провадження діяльності з торгівлі криптовалютами та їх обміну на фіатні гроші.


Знайти схожі

 1-20    21-26 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)