Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Яремчук, Р. Є.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Мельник, М. І.
    Роль міських центрів у активізації ендогенного розвитку регіонів [Text] / М. І. Мельник, Р. Є. Яремчук, С. Д. Щеглюк // Регіональна економіка. - 2018. - № 2. - С. 3-14. - текст ст. англ. мов. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Міський розвиток--Система управління містом
   Регіональна економіка--Розвиток міста

Кл.слова (ненормовані):
Урбанізація -- Коефіцієнт еластичності -- Обласний центр
Анотація: Оцінено сучасні тенденції урбанізації в Україні. Проаналізовано розвиток міст-обласних центрів і регіонів протягом 2010-2016 рр. за їх основними індикаторами.


Дод.точки доступу:
Яремчук, Р. Є.; Щеглюк, С. Д.

Знайти схожі

2.


    Мельник, М. І.
    Вплив адміністративно-фінансової децентралізації на зміну позиціонування міст в економіці Карпатського регіону [Текст] / М. І. Мельник , Р. Є. Яремчук, І. В. Лещух // Регіональна економіка. - 2019. - № 1. - С. 14-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Адміністративно-фінансова децентралізація--Україна
   Територіальний розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Фінансова спроможність -- Позиціонування міст
Анотація: Досліджено умови, особливості та результати впливу адміністративно-фінансової децентралізації на зміну позиціонування міст у соціально-економічній системі Карпатського регіону. Зокрема, окреслено основні причини, які зумовили низьку активність міст регіону в процесі реалізації адміністративно-фінансової децентралізації у 2015-2017 рр.


Дод.точки доступу:
Яремчук, Р. Є.; Лещух, І. В.

Знайти схожі

3.


    Мельник, М. І.
    Регіональна політика ЄС в контексті smart-спеціалізації: ефективність фінансування пріоритетних напрямів [Текст] / М. І. Мельник, С. Д. Щеглюк, І. В. Лещух, Р. Є. Яремчук // Регіональна економіка. - 2020. - № 1. - С. 172-183. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--ЄС
Кл.слова (ненормовані):
регіональна політика -- ЄС -- стратегія smart-спеціалізації -- пріоритети -- оцінка ефективності
Анотація: Здійснено оцінювання ефективності фінансування заходів стимулювання регіональної політики зі структурних фондів ЄС та результативності фінансування пріоритетних напрямів національних і регіональних стратегій smart-спеціалізації протягом програмного періоду 2014-2020 рр. Емпірично перевірено та доведено чотири гіпотези щодо існування тісного взаємозв’язку між обсягами, напрямами інвестування та результатами їх використання. Встановлено диференціацію між країнами-членами ЄС як у розподілі, так і в ефективності застосування вкладених коштів, де найвищу ефективність демонстрували високорозвинені держави Європи. Окреслено закономірності щодо прогресу у результативності залучених інвестицій серед держав і регіонів Центрально-Східної Європи. Зроблено висновки про раціональність обраних пріоритетних напрямів стратегій smart-спеціалізації, високу їх конвергенційну здатність і спроможність формування транснаціональної співпраці, досягнення синергії для підвищення рівня конкурентоспроможності продукції та послуг у сфері охорони здоров’я, збереження довкілля, високотехнологічного аграрного виробництва.


Дод.точки доступу:
Щеглюк, С. Д.; Лещух, І. В.; Яремчук, Р. Є.

Знайти схожі

4.


    Яремчук, Р. Є.
    Ефективність реалізації державної регіональної політики в контексті проблематики територіальних диспропорцій [Текст] / Р. Є. Яремчук // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 61-71 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Соціально-економічний ровиток--Україна
   Державна регіональна політика--Міжрегіональні диспропорції

Кл.слова (ненормовані):
міжрегіональні диспропорції -- соціально-економічний розвиток -- територіальна диференціація -- державна регіональна політика -- інструменти регіональної політики
Анотація: Наявність надмірних міжрегіональних диспропорцій у процесі функціонування соціально-економічної системи країни негативно впливає на динаміку її соціально-економічного розвитку, суттєво сповільнюючи його, а також створює перешкоди для її ефективної та своєчасної структурної трансформації. Проведений аналіз територіальних асиметрій соціально-економічного розвитку регіонів України у 2014-2020 рр. за вибраними індикаторами дозволяє констатувати, що, незважаючи на загальне зростання рівня соціально-економічного розвитку в регіонах, в Україні продовжував домінувати асиметричний тип регіонального розвитку, для якого було притаманно незначне зростання міжрегіональної диференціації. Надмірно високі рівні диференціації рівня ВРП на одну особу, обсягу капітальних і прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу в поєднанні з незначною диференціацією обсягів наявного доходу та доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу засвідчили значний розрив між результативністю регіональних економічних систем і якістю життя жителів регіонів. Для оцінювання ефективності реалізації стратегічних цілей і пріоритетних напрямів стратегії регіонального розвитку України до 2020 р. оцінено щорічні індикатори, пов’язані з регулюванням міжрегіональних диференціацій. Негативний вплив складних суспільно-політичних і фінансово-економічних обставин, а також недостатня ефективність застосування інструментів державної регіональної політики не дозволили досягнути прогнозованих значень більшості індикаторів у межах пріоритетних напрямів стратегії регіонального розвитку України до 2020 р., пов’язаних з регулюванням міжрегіональних диференціацій. Системність проблем міжрегіональних диспропорцій, що сформувались в Україні, спричиняє низьку ефективність численних спроб вирішення їх за допомогою точкових інструментів регіональної політики. Основна увага та ресурси в реалізації стратегічних завдань регіонального розвитку, пов’язаних із зменшенням міжрегіональних диспропорцій, мають скеровуватися на створення сприятливих умов для найбільш ефективного використання регіональних соціально-економічних потенціалів, спираючись на сильні сторони кожного з регіонів і спеціалізовані інноваційні рішення.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)