Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Яковенко, Р. В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Яковенко, Р. В.
    Місце категорій " людина " і " народонаселення " в системі сучасних соціально- економічних відносин [Текст] / Яковенко Р.В. // Актуальні проблеми економіки. - 2006. - № 1. - С. 11-20. - Бібліогр.: с. 20 ( 19 назв )
Рубрики: Економічна теорія--Людський фактор--Народонаселення
Анотація: Стаття розкриває місце одиничного та сукупного людського фактору в процесі його участі в соціально- економічних процесах. Запропоноване дослідження висвітлює різні аспекти економічної участі демографічних суб"єктів. Два рівні проведеного дослідження використовують методологічну базу економічної теорії: відповідно мікро- та макроекономіки.


Знайти схожі

2.
65.240
Я47


    Яковенко, Р. В.
    Людський потенціал у системі соціально-економічних факторів [Текст] / Р.В. Яковенко // Зовнішня торгівля: право та економіка. - 2008. - № 3. - С. 101-104 : рис. - Библиогр. в конце ст.: 12 назв.
ББК 65.240
Рубрики: Трудові ресурси--Людський капітал
Анотація: наводяться зміст та характеристика економічної категорії людський потенціал. Визначається його структура та місце в системі соціально-економічних відносин


Знайти схожі

3.


    Яковенко, Р. В.
    Традиційний та інтелектуальний капітал у системі вищої освіти України [Електронний ресурс] / Р. В. Яковенко // Економіка та держава. - 2019. - № 5. - С. 72-76. - Бібліогр. с. 76 (14 назв)
Рубрики: Вища освіта--Інтелектуальна власність
Анотація: У статті розглядається стратегічна економічна проблема: паралельне існування відносин традиційного та інтелектуального капіталу в сфері вищої освіти України, як специфіка перехідного періоду деолігархізації економічних відносин. Зазначено, що тенденції властиві індустріальній стадії розвитку цивілізації, експлуатація та привласнення результатів роботи інтелектуальних працівників є визначальним гальмом становлення постіндустріальної стадії, визначальною ланкою якого є заклад освіти. Сучасний заклад вищої освіти є, як правило, закритим середовищем, в якому формуються дуже специфічні відносини між роботодавцем та найманим працівником, що дозволяє організовувати відносини всередині колективу на засадах традиційного капіталу, декларуючи при цьому стратегічною метою своєї діяльності розвиток інтелектуального капіталу. Отримавши певні посади, керівники структурних підрозділів освіти замість того, щоб сприяти покращенню якості освіти та її поширенню, використовують своїх підлеглих як звичайних найманих працівників в умовах капіталістичного способу господарювання. Можна спостерігати "виштовхування" кращих викладачів, у разі наявності власної думки/незгоди з керівництвом або більш високий моральний рівень та небажання збагачуватись за рахунок інших. Отже, якщо вибір стоїть між отриманням інтелектуального результату та можливістю особистого збагачення — вибір робиться на користь останнього. При цьому можна спостерігати збереження адміністративного, непродуктивного, з точки зору інтелектуального капіталу, персоналу, і продуктивного, з погляду традиційного капіталу, прошарку. Саме цей адміністративний персонал дозволяє уникати відповідальності за використання бюджетних та спонсорських коштів, організовує відповідні схеми, що переспрямовують фінансові потоки "правильним особам". Загальною схемою виробничих відносин у сфері вищої освіти в Україні є: використання відносин традиційного капіталу представниками адміністрацій освіти для привласнення результатів діяльності людського капіталу (інтелектуальних та грошових) та привласнення і нагромадження структурного (технологічного) капіталу.

Перейти к внешнему ресурсу: Яковенко Р.В.

Знайти схожі

4.


    Яковенко, Р. В.
    Управління економічною системою України в умовах російської агресії [Текст] / Р.В. Яковенко // Економіка та держава. - 2022. - № 3. - С. 49-52. - Бібліогр.: 4 назви
Рубрики: Економічна система--Управління
   Економічна політика

Анотація: Визначено сутність та завдання управління економічною системою України через механізм державної економічної політики України в умовах агресії, що реалізується російською федерацією. Метою статті є визначення хибних напрямів та пріоритетів у системі управління економічною системою України в контексті відкритої військової та гібридної агресії російської Федерації, що ускладнюється додатковими зовнішніми загрозами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)