Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Щербак, Олена$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Щербак, Олена.
    Особливості трактування особистості жінки в духовно-релігійному творі (Києво-Печерський патерик) [Текст] / Олена Щербак // Слово і час. - 2014. - № 5. - С. 76-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Давня література--Патерик, 11 ст.
Кл.слова (ненормовані):
середньовіччя -- історичний персонаж -- художнє узагальнення -- алегоричність
Анотація: У статті проаналізовано історичну, релігійну та художньо-літературну сутність образів жінок у Києво-Печерському патерику.


Знайти схожі

2.


    Білоус, Петро.
    Фрагмент про жінок у "Молінні" Данила Заточника [Текст] / Петро Білоус, Олена Щербак // Слово і час. - 2015. - № 1. - С. 83-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 12-13 ст.
   Українська література--Давня література--Проза--Послання, 12-13 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Середньовіччя -- Київська Русь -- суспільна думка -- особиста думка
Анотація: У статті з історичного та феноменологічного погляду аналізується фрагмент із "Моління" Данила Заточника про жінок. Висловлюється припущення, що його поява у творі зумовлена особистими причинами автора або вставлена пізніше новими редакторами пам'ятки.


Дод.точки доступу:
Щербак, Олена; Заточник, Данило (давньоруський письменник) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Щербак, Олена.
    Семантика образу жінки у "Слові о полку Ігоревім" [Текст] / Олена Щербак // Слово і час. - 2016. - № 4. - С. 47-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Давня література--Ліро-епос--Поема
Анотація: У статті з погляду найновіших досліджень про видатну пам'ятку давньої української літератури розглядаються жіночі образи, зокрема центральний у цьому творі - образ Ярославни. Жіночі образи у "Слові о полку Ігоревім" посідають чільне місце, бо символізують художній модус рідного дому й Батьківщини, яку покинули напризволяще чоловіки. В образі Ярославни простежується триєдині якості вірної дружини, землі-матері, а також Богородиці - небесної матері й заступниці всіх смертних.


Знайти схожі

4.


    Щербак, Олена.
    Образ княгині Ольги в "Синопсисі Київському" [Текст] / Олена Щербак // Слово і час. - 2018. - № 6. - С. 59-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Давня українська література--Літописи, 17 ст.
   Українська література--Образи і теми

Анотація: У статті проаналізовано художньо-історичний образ княгині Ольги в "Синопсисі Київському". Хоча ця пам'ятка другої половини XVII ст. рясніє промосковськими мотивами, однак образи руських правителів цікаві з літературного погляду. Зокрема, виявлено, що зображення княгині Ольги, близьке до російської "Ступеневої книги", тяжіє до художнього осмислення її постаті, ролі в історії й навіть рис характеру. Також з'ясовано, що автор змалював Ольгу, яка жила у Х ст., крізь призму свідомості монаха-книжника XVII ст.


Дод.точки доступу:
Ольга (княгиня ; руська княгиня із династії Рюриковичів. Княгиня київська (945-962), дружина київського князя Ігоря Рюриковича. Мати Святослава Ігоровича ; близько 910-969) \про неї\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)