Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Шульженко, С. В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Шульженко, С. В.
    Техніко-економічні показники виробництва електроенергії АЕС в маневреному режимі [Текст] / С. В. Шульженко // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - № 1. - С. 34-40. - Бібліогр. с. 39-40 (10 назв)
Рубрики: Атомні електростанції--Експлуатація
Анотація: В статті наведено аналіз впливу використання АЕС в маневреному режимі на техніко-економічні показники виробництва нею електоенергії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Шульженко, С. В.
    Стан та перспективні напрями поводження з радіоактивними відходами атомних електростанцій [Текст] / С. В. Шульженко, О. Л. Радченко, П. В. Тарасенко // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - № 3. - С. 50-56 : табл. - Бібліогр.: с. 56 (10 назв)
Рубрики: Атомні електростанції--Експлуатація--Радіоактивні відходи
   Екологічна безпека--Радіоактивне забруднення

Анотація: Проблема захисту населення та довкілля від радіоактивних відходів, які утворюються в проектних режимах роботи атомних електростанцій, стає все більш вагомою через постійне збільшення їх обсягів. Єдиним в сучасних умовах способом ізолювання радіоактивних відходів є їх зберігання або поховання у сховищах різних типів. Спорудження таких сховищ вимагає витрат значних коштів та відчуження аж до довічного певних земельних ділянок. З урахуванням міжнародного досвіду запропоновано підхід до розподілу радіоактивних відходів відповідно до типів їх сховищ.


Дод.точки доступу:
Радченко, О.Л.; Тарасенко, П.В.

Знайти схожі

3.


    Шульженко, С. В.
    Перспективні умови зняття з експлуатації енергоблоків українських АЕС з урахуванням вимог ЄС та МАГАТЕ [Текст] / С. В. Шульженко, А. Л. Радченко // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - Вип. 1. - С. 33-41. - Бібліогр. с. 40-41 (12 назв)
Рубрики: Атомні електростанції--Експлуатація
   Радіоактивні відходи--Утилізація

Анотація: Визначено перспективні умови зняття з експлуатації атомних електростанцій в Україні на основі аналізу сучасного стану та перспектив розвитку атомної енергетики з урахуванням світового досвіду. Проаналізовано поточний стан регуляторного забезпечення, а також виконано оцінки вартості зняття з експлуатації атомних електростанцій в Україні з урахуванням світового досвіду і можливості його реалізації в Україні.


Дод.точки доступу:
Радченко, А.Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Костюковський, Б. А.
    Проблеми та перспективи прискореного зростання потужностей ВЕС та СЕС в Об'єднаній енергетичній системі України [Текст] / Б. А. Костюковський, С. В. Шульженко, Р. С. Масюк // Енергетика та електрифікація. - 2019. - № 5/6. - С. 16-20 : рис.
Рубрики: Вітроенергетика--Сонячні електростанції--Потужність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
зміни потужності -- стохастичний режим роботи -- генеруючі потужності -- адекватність генерації -- результати моделювання -- обмеження атомної або вугільної генерації -- високоманеврові балансуючі потужності
Анотація: Лише при реалізації проектів спрямованих на підвищення можливостей ОЕС України по інтеграції ВЕС та СЕС - впровадження високоманеврових генеруючих потужностей з "швидким" стартом, заходів з керованого управління попитом, зокрема, впровадження споживачів-регуляторів, систем акумулювання для зменшення амплітуди флуктуацій ВЕС і СЕС та "переносу" потужності СЕС тощо, буде відсутня необхідність суттєвих обмежень потужностей ВЕС і СЕС у перспективі та збереження значної частки виробництва електроенергії АЕС.


Дод.точки доступу:
Шульженко, С. В.; Масюк, Р. С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Шульженко, С. В.
    Врахування витрат палива теплової електростанції методом «від’ємної» складової в моделі лінійного програмування пошуку оптимального розподілення навантаження електростанцій енергосистеми [Текст] / С. В. Шульженко // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 3. - С. 4-10. - Бібліогр. с. 10 (11 назв)
Рубрики: Енергосистеми--Навантаження
   Теплові електростанції--Експлуатація--Ефективність

Анотація: Наведено критерій математичної моделі лінійного програмування пошуку оптимального розподілення навантаження електростанцій енергосистеми при покритті графіка електричних навантажень, в якій вартісна складова виробництва електроенергії тепловою електростанцією, що зумовлена споживанням палива в залежності від режиму експлуатації теплової електростанції (ТЕС) представлена «від’ємною» складовою. Запропонований метод є розвитком загальноприйнятого підходу до формування критерію оптимізації задачі лінійного програмування, що побудований на використанні середньозважених умовно-постійної та умовно-змінної складової собівартості електроенергії ТЕС, які окремо визначаються в моделях життєвого циклу для заданого кінцевого переліку характерних режимів. В умовах запровадженого ринку електроенергії, електрогенеруючи потужності мають можливість реалізовувати електричну електроенергію на декількох пов’язаних між собою ринках, серед яких важливим є «ринок на добу наперед» на якому ціна визначається короткотерміновим, до однієї години, попитом і формується під значним впливом змінної складової загальних витрат електростанції. Через означені чинники методологія прогнозування розвитку генеруючих потужностей національної енергосистеми, яка передбачала єдині узгоджені постійні правила їх експлуатації як цілісної технічної системи протягом тривалого часу, потребує модифікації для врахування можливості постачати електроенергію лише протягом короткого періоду часу, навіть декількох годин на добу. Це також зумовлює необхідність перегляду методології прогнозування розвитку та експлуатації ТЕС, що вимагає як найточнішого врахування паливної складової в задачах моделювання участі ТЕС в «ринку на добу наперед».??Запропонований метод дозволяє коректно описати залежність зміни собівартості виробництва електроенергії ТЕС від режиму її експлуатації та спростити математичні формули в моделі пошуку оптимального розподілення навантаження електростанцій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Шульженко, С. В.
    Модель математичного програмування з цілочисельними змінними визначення оптимального режиму завантаження гідроагрегатів гідроакумулюючих електростанцій при покритті добового графіку електричних навантажень енергосистеми України [Текст] / С. В. Шульженко, О. І. Тюрютіков // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 4. - С. 13-23
Рубрики: Енергетичні системи--Навантаження--Математичне прогамування
Анотація: Для вирішення актуальної задачі автоматизації пошуку нових режимів диспетчеризації гідроагрегатів гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС) в у мовах запровадження ринку електричної енергії та збільшення встановленої потужності вітрових (ВЕС) та сонячних електростанцій (СЕС) в об’єднаній енергосистем (ОЕС) України запропоновано нову модель математичного програмування з цілочисельними змінними, яка реалізована на мові MathProg з використанням пакету оптимізації GLPK. В математичній моделі врахована специфічна особливість роботи гідроагрегатів ГАЕС України – практична неможливість зміни потужності споживання та генерації електроенергії при роботі гідроагрегату в насосному та генераторному режимах. Застосування запропонованої моделі забезпечує пошук оптимального режиму завантаження гідроагрегатів ГАЕС України при покритті добового графіку електричних навантажень із забезпеченням балансу між генерацією та споживанням добового графіку електричних навантажень ОЕС України для кожної години доби. Результати розрахунків свідчать, що модель може ефективно використовуватись для пошуку нових, нестандартних режимів диспетчеризації гідроагрегатів ГАЕС, наприклад, з одночасною роботою певних гідроагрегатів у насосному режимі, а окремих інших – у генераторному, що дозволяє забезпечити виконання вимоги балансової надійності ОЕС України, зокрема, для ситуацій коли обсяг генерації електроенергії та потужності ВЕС та СЕС буде зростати.


Дод.точки доступу:
Тюрютіков, О.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Шульженко, С. В.
    Модель математичного програмування з цілочисельними змінними визначення оптимального складу та завантаження енергоблоків теплових електростанцій та гідроагрегатів гідроакумулюючих електростанцій при покритті добового графіка електричних навантажень енергосистеми України [Текст] / С. В. Шульженко, О. І. Тюрютіков, Н. П. Іваненко // Проблеми загальної енергетики. - 2020. - № 1. - С. 14-23. - Бібліогр. с. 23 (11 назв)
Рубрики: Електричні системи--Навантаження
Анотація: Наведено модель математичного програмування з цілочисельними змінними, яка забезпечує пошук оптимального складу та завантаження енергоблоків теплових електростанцій (ТЕС) та гідроагрегатів гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС) України при покритті добового графіку електричних навантажень (ГЕН). У математичній моделі враховані техніко-економічні показники основних типів енергоблоків ТЕС України, зокрема, зміна потужності генерації в діапазоні від мінімального до номінального рівнів навантаження, швидкість зміни навантаження. Гідроагрегати ГАЕС України моделюються з урахуванням незмінності потужності споживання та генерації електроенергії при роботі в насосному та генераторному режимах. У математичні моделі реалізована можливість забезпечення підтримки резервів відновлення частоти (вторинного регулювання) на заданому рівні, що розміщуються на ТЕС та ГАЕС. Математична модель може бути застосована в задачах як короткострокового формування прогнозних балансів покриття добових графіків електричних навантажень, так і в дослідженнях довгострокового розвитку генеруючих потужностей національної енергосистеми, зокрема, в дослідженнях балансової надійності енергосистеми.


Дод.точки доступу:
Тюрютіков, О.І.; Іваненко, Н.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Буратинський, І. М.
    Оптимізація структури обладнання фотоелектричної сонячної електростанції [Текст] / І. М. Буратинський, Т. П. Нечаєва, С. В. Шульженко // Проблеми загальної енергетики. - 2020. - № 2. - С. 17-22. - Бібліогр. с. 22 (14 назв)
Рубрики: Енергосистеми
   Відновлювані джерела енергії

Анотація: Описано стан сучасної структури генеруючих потужностей в енергосистемі України. Проаналізовано особливості роботи відновлюваних джерел в енергосистемі України. Оглянуто проблемні питання, які виникають через специфіку роботи сонячних фотоелектричних електростанцій. Характер роботи сонячних електростанцій залежить від погодних умов, що створює певні труднощі з балансування енергосистеми. Розглянуто диспетчерські обмеження та причини, які обумовлюють обмеження видачі виробленої "зеленої" електроенергії в енергосистему. Проведено аналіз заходів, що використовуються для покращення умов впровадження сонячних електростанцій у світі. Розглянуто особливості роботи сонячної електростанції при різних співвідношеннях сумарної фотоелектричної потужності постійного струму та заявленої потужності змінного струму. Досліджено графіки виробництва електроенергії та характеристики часу роботи фотоелектричної сонячної електростанції при різних показниках коефіцієнта перевантаження. Результати показали, що застосування коефіцієнта перевантаження, окрім збільшення обсягів виробництва електроенергії, має ряд інших технічних переваг. Збільшення часу роботи фотоелектричної сонячної електростанції, збільшення періоду видачі максимальної потужності та зменшення часу запуску сонячної електростанції підвищує загальні показники якості електричної енергії. Описано вплив технологічних втрат та лінійних втрат, що виникають через деградацію фотоелектричних модулів протягом всього життєвого циклу.


Дод.точки доступу:
Нечаєва, Т.П.; Шульженко, С.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Шульженко, С. В.
    Статистична обробка даних мінливості генерації вітрових та сонячних електростанцій для оцінки додаткової гнучкості енергосистеми [Текст] / С. В. Шульженко // Проблеми загальної енергетики. - 2021. - № 1. - С. 14-28. - Бібліогр. с. 21 (10 назв)
Рубрики: Вітроенергетика
   Сонячна енергія

Анотація: Для вирішення актуальної задачі визначення необхідного рівня гнучкості енергосистеми, достатнього для згладжування збурень генерації електричної потужності вітровими та сонячними електростанціями відповідно до поточного і майбутнього рівнів їх встановленої потужності в статті запропоновано методику статистичної обробки фактичних даних. Наразі, на етапі початку трансформації енергосистем, джерелом їх гнучкості є електростанції, індивідуальна гнучкість яких характеризується трьома складовими: точність регулювання потужності, діапазон регулювання потужності та швидкість зміни потужності. Недостатній обсяг гнучкої генерації призводить до необхідності обмеження обсягів генерування електроенергії мінливими відновлюваними джерелами енергії (МВДЕ), що негативно впливає на економічну ефективність об’єктів генерації чистої електроенергії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)