Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Шаюк, О.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Шаюк, О.
    Науково-психологічне осмислення толерантності як загальнолюдської проблеми [Текст] / О. Шаюк // Психологія і суспільство. - 2010. - № 1. - С. 100-111. - Бібліогр.: 45 назв.
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
толерантність -- осмислення толерантності
Анотація: Стаття присвячена теоретико-методологічному аналізу видів, рівнів, аспектів та підходів до вивчення толерантності як соціокультурного явища і водночас як інтегральної риси особистості. Також критично переосмислені найбільш уживані в сучасному науоквому дискурсі визначення та знаннєво-смислові інваріанти терміна "толерантність". Увагу зосереджено на висвітленні сутності основних методологічних підходів до витлумачення толерантності - аксіологічного, ідеально-типологічного, конфліктологічного, онтолого-історичного, гносеологічного, ксенологічного, екзистенційно-гуманістичного, соціокультурного. Аргументовано вітакультурну парадигму як метапідхід, предметом рефлексії якого є формозмістові переваги інших підходів. Доведено, що толерантність - це завжди суб'єктно-особистісна основа порозуміння, солідарності, взаємотерпіння і взаємоповаги, а відтак одна із базових цінностей громадянського суспільства.


Знайти схожі

2.


    Шаюк, О.
    Толерантність як сутнісна характеристика професійного спілкування [Текст] / О. Шаюк // Психологія і суспільство. - 2010. - № 2. - С. 169-177. - Бібліогр.: 32 назв.
Рубрики: Психологія--Спілкування
Кл.слова (ненормовані):
ТОЛЕРАНТНІСТЬ
Анотація: Здійснено аналіз толерантності ділового спілкування як багаторівневої професійнозначущої характеристики особистості і водночас діяльності сучасного спеціаліста економічної сфери; обгрунтовано, що толерантність у професійному спілкуванні є цілісним утворенням, у якому чітко наявні чотири підсистеми - мотиваційна, змістова, операційна та рефлексивна.


Знайти схожі

3.


    Шаюк, О.
    Особливості психологічної структури професійної толерантності майбутніх економістів / О. Шаюк // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 28-65. - Бібліогр.: 63 назв.
Рубрики: Психологія галузева
Кл.слова (ненормовані):
особистість -- цінність -- ціннісні орієнтації -- мотив -- мотивація -- потреба -- діяльність -- поведінка -- толерантність -- самотолерантність -- інтолерантність -- самоактуалізація -- прийняття -- самоприйняття
Анотація: В аналітичному розрізі основних психологічних напрямів, що відрізняються принципово різними фокусами розуміння сутності людини - "людина розумна" (екзистенційно-гуманістична психологія), "людина думаюча" (когнітивна психологія), "людина діяльна" (бігевіоризм і психологія поведінки), а також "людина відчуваюча" (психологічна теорія), а також "людина відчуваюча" (психоаналітична теорія) покомпонентно проаналізовано психологічну структуру толерантності та обгрунтовано її особливості у студентів ВНЗ економічного профілю. Доведено, що толерантність - складне психологічне явище, яке має специфічну структуру і розглядається в комплексі мотиваційно-ціннісного, когнітивного, емоційно-вольового, конативного та рефлексивного компонентів. Наведена психозмістова характеристика останніх у концептуальному форматі відомих методологічних підходів та подані результати різноаспектного емпіричного дослідження особливості покомпонентної наявності толерантних властивостей - рис студентів Тернопільського національного економічного університету.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)