Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Шабалін, Андрій$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-11 
1.


    Шабалін, Андрій Валерійович.
    Історія розвитку наказного провадження у цивільному процесі України [Текст] / А. В. Шабалін // Держава і право. - 2008. - Вип. 40. - С. 329-334. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Судово-правова реформа--Україна
Анотація: Проведення історичного аналізу основних етапів розвитку наказного провадження дасть змогу критично поставитися до помилок минулого й водночас запозичити звідти все раціональне, що у кінцевому результаті позитивно відобразиться на всьому цивільному судочинстві.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільних прим. немає
надійшов, але ще не дійшов до місця зберігання

Знайти схожі

2.


    Шабалін, Андрій Валерійович.
    Стадії наказного провадження : поняття, класифікація та характеристика [Текст] / А. В. Шабалін // Держава і право. - 2008. - Вип. 42. - С. 391-395. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Цивільно-процесуальне право--Україна
Анотація: На сьогодні, у сучасній вітчизняній цивільно-процесуальній літературі питанню визначеності основних стадій наказного провадження та їх змісту було приділено мало уваги.


Знайти схожі

3.


    Шабалін, Андрій.
    Деякі питання доказування у спрощеному цивільному провадженні (наказне провадження) [Текст] / Андрій Шабалін // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 1. - С. 43-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне провадження--Наказне провадження--Докази
Анотація: У статті досліджуються питання доказування в наказному провадженні. Проаналізовані основні етапи процедури видання судового наказу у контексті доказування. За результатами дослідження сформульовано висновок щодо відсутності процесу доказування як це передбачено для інших категорій цивільних справ, що зумовлено специфікою спрощеного цивільного процесуального провадження.


Знайти схожі

4.


    Шабалін, Андрій.
    Деякі питання захисту права інтелектуальної власності в ЄС: Директива ЄС 2004/48/ЕС "Про забезпечення захисту прав інтелектуальної власності" [Текст] / Андрій Шабалін // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 6. - С. 46-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Захист прав--Директива--Європейський Союз
Анотація: У статті досліджуються правові й організаційні питання реалізації Директиви ЄС 2004/48/ЕС "Про забезпечення захисту прав інтелектуальної власності" як на загальноєвропейському рівні, так і в законодавстві деяких країн-членів ЄС. Вказується, що наразі основні положення Директива ЄС 2004/48/ЕС знайшли втілення в законодавстві більшості країн-членів ЄС, зокрема: Іспанії, Латвії, Литви, Угорщини тощо.


Знайти схожі

5.


    Шабалін, Андрій.
    Деякі питання захисту права інтелектуальної власності в ЄС [Текст] / Андрій Шабалін // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2019. - № 6. - С. 46-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Захист права--Європейський Союз
Анотація: У статті досліджено питання правової моделі захисту права інтелектуальної власності у Європейському Союзі. Приділено увагу історико-правовим аспектам становлення та захисту права інтелектуальної власності на території сучасної Європи. Вказано на необхідність подальшого дослідження нормативних підходів до захисту права інтелектуальної власності у ЄС з метою ефективної адаптації українського законодавства до європейського права.


Знайти схожі

6.


    Шабалін, Андрій.
    Цивільно-правовий захист права інтелектуальної власності: теоретичні та практичні аспекти [Текст] / Андрій Шабалін // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 4. - С. 65-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Цивільно правовий захист
Анотація: Статтю присвячено дослідженню правових аспектів цивільно-правового захисту права інтелектуальної власності. Розкрито основні способи цивільного захисту, як універсальні способи захисту, через призму захисту порушеного права на результати інтелектуальної діяльності. Приділено увагу дослідженню спеціальних способів захисту права інтелектуальної власності. Вказується, що застосування як універсальних цивільно-правових способів захисту, так і відповідно спеціальних відповідає принципу цивільної диспозиції. У статті приділено увагу також питанню визначення критеріїв судової дискреції щодо обрання судом при вирішенні справи способів захисту, які безпосередньо не передбачені в законі.


Знайти схожі

7.


    Шабалін, Андрій.
    Становлення та розвиток цивільно-процесуального захисту речових прав на землю в Україні [Текст] / Андрій Шабалін // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 6. - С. 147-155. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Речове право--Право на землю--Цивільно-процесуальний захист--Цивільний процес
Анотація: Статтю присвячено дослідженню історично-правових аспектів процедури захисту речових прав на землю в українському праві. Досліджено основні етапи правого захисту речових прав на землю, у кожному періоді визначено свої особливості щодо означеної процедури захисту відповідного речового права. Значна увага приділена питанням матеріально-правової регламентації та процесуального порядку захисту речового права на землю в порядку цивільного судочинства. Розкрито особливості генезису правового захисту речових прав на землю в порядку цивільного судочинства на сучасному етапі розвитку українського права. Запропоновано авторську періодизацію етапів розвитку цивільно-процесуального захисту речових прав на землю.


Знайти схожі

8.


    Шабалін, Андрій.
    Про питання кодифікації законодавства у сфері інтелектуальної власності [Текст] / Андрій Шабалін // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 1. - С. 74-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Кодифікація--Законодавство
Анотація: Стаття присвячена дослідженню правових та організаційних аспектів кодифікації українського законодавства у сфері інтелектуальної власності. На підставі аналізу історичного розвитку українського права інтелектуальної власності з наукових позицій, аналізу зарубіжних, у тому числі європейських, моделей правового регулювання інтелектуальної власності визначено основні критерії кодифікації національного законодавства у сфері інтелектуальної власності. Вказано на доцільність запровадження в українську правову систему спеціального кодексу з інтелектуальної власності, завданням якого буде правове регулювання означеної сфери.


Знайти схожі

9.


    Шабалін, Андрій.
    Процесуальні питання звернення до суду у справах про захист права інтелектуальної власності [Текст] / Андрій Шабалін // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 2. - С. 46-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Захист прав--Звернення до суду--Процесуальні питання
Анотація: Стаття присвячена дослідженню процесуальних питань стадії звернення до суду у справах про захист права інтелектуальної власності. У ході дослідження проаналізовано питання підсудності в означеній категорії судових справ, встановлено особливості підсудності таких позовів, форму та зміст позовної заяви. На підставі результатів дослідження запропоновано власні теоретичні підходи та вироблено пропозиції з удосконалення процесуального законодавства щодо можливості запровадження альтернативної підсудності стосовно деяких категорій справ про порушення права інтелектуальної власності.


Знайти схожі

10.


    Шабалін, Андрій.
    Процесуальні питання визначення судом ефективного способу захисту в цивільних справах [Текст] / Андрій Шабалін // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 3. - С. 67-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільно-процесуальний захист--Суд--Цивільний процес
Анотація: Статтю присвячено дослідженню цивільно-процесуальних аспектів застосування обрання судом належного та ефективного способу захисту порушеного права в рамках власної судової дискреції. Приділено увагу дослідженню правової природу цивільно-правового захисту, вивчено існуючі доктринальні позиції, нормативну базу в рамках обраної теми. Встановлено особливості реалізації судом дискреційних повноважень щодо застосування ефективного способу захисту порушеного приватного права. Визначено межі застосування означеної дискреції в рамках вирішення цивільної справи. У підсумку знайшли своє визначення основні критерії обрання судом ефективного способу правового захисту.


Знайти схожі

 1-10    11-11 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)