Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Чепурко, Гульбаршин$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Прилипко, Валентина.
    Аксіологічний вимір медицини [Текст] : рецензія / В. Прилипко, Г. Чепурко // Соціологія:теорія, методи, маркетинг. - 2011. - № 1. - С. 189-192
Рец. на Пилипенко, В.Е. Ценности в контексте социологии медицины / В.Е. Пилипенко. - Донецк : Юго-Восток, 2009. - 128 с.

Рубрики: Соціологія медицини
   Рецензії на книги з соціології



Дод.точки доступу:
Чепурко, Гульбаршин
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

2.


   
    Соціальні індекси: теорія і практика / Юрій Саєнко [и др.] // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 2. - С. 101-127
Рубрики: Суспільство--Соціальний фактор--Концепції
Кл.слова (ненормовані):
соціальний індекс -- експертиза -- якість життя -- інформація
Анотація: Розглянуто концепцію створення Національної системи соціальних показників стану і динаміки розвитку українського суспільства.


Дод.точки доступу:
Саєнко, Юрій; Привалов, Юрій; Чепурко, Гульбаршин; Гончарук; Піддубний; Сапєлкін; Ходорівська
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Петрушина, Тетяна.
    Громадська думка щодо ролі науки в українському суспільстві [Текст] / Тетяна Петрушина, Наталя Соболєва, Гульбаршин Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2016. - № 2. - С. 81-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наука і суспільство--Громадська думка
Анотація: Проаналізовано такі індикатори сприйняття громадянами України вітчизняної науки, як стан і перспективи розвитку науки, роль науки в модернізації суспільства, уявлення про неможливість розвитку української держави без розвитку науки, довіра до вчених України, зокрема до вчених НАН, ставлення до вибору професії вченого, розуміння важливості рекомендацій учених для розвитку країни, а також зацікавленість людей у новинах з наукової тематики. Отримані дані свідчать про наявність суспільного запиту на розвиток вітчизняної науки і, незважаючи на віддзеркалення у масовій свідомості об'єктивні погіршення ситуації у сфері науки, про доволі високий рівень довіри до вчених, що дає підстави твердити про збереження вагомого наукового потенціалі суспільстві.


Дод.точки доступу:
Соболєва, Наталя; Чепурко, Гульбаршин
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


   
    Круглий стіл "Формування відповідального суспільства: можливості, обмеження, перспективи" / модератор круглого столу Віктор Степаненко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 2. - С. 5-52. - Зміст: Що таке соцієтально відповідальне суспільство? / Микола Шульга. Секвестрування економічної нерівності: утопії спів-відповідальності та розподіленої відвовідальності / Сергій Макеєв. Суспільні рухи в сучасному соціально-політичному контексті України / Олена Злобіна. Політична відповідальність органів держави: напрямки дослідження / Олександр Вишняк. Роль держави у формуванні відповідального суспільства / Гульбаршин Чепурко. Специфіка життєвого вибору в нестабільному суспільстві: діалектика свободи та відповідальності / Ігор Мартинюк, Наталя Соболєва. Методологічні проблеми дослідження соціальної відповідальності бізнесу в Україні / Олександр Рахманов. Відповідальність держави / Юрій Сапелкін. Динаміка соціальної відповідальності проросійських та проевропейських зорієнтованих громадян України у 2013-2018 роках / Володимир Резнік. Громадянський волонтерський рух в Україні: соціальна база довіри та підтримки / Любов Бевзенко.
Рубрики: Суспільство--Відповідальне суспільство--Формування
Анотація: 26 березня 2019 р. у конференц-залі Інституту соціології НАН України відбувся круглий стіл, на якому відповідальні виконавці зазначеної вище науково-дослідницької роботи презентували своїм колегам поточні результати власних досліджень в її рамках. Оприлюднено виступи учасників цього круглого столу для ширшого загалу.


Дод.точки доступу:
Степаненко, Віктор \модератор круглого столу.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Пилипенко, Валерій.
    Метатеорії на початку ХХІ століття: модернізаційний вектор соціології / Валерій Пилипенко, Гульбаршин Чепурко, Юрій Привалов // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 3. - С. 82-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теоретична соціологія--Метатеоретизування
Кл.слова (ненормовані):
соціологічна теорія -- проблемне поле -- метасоціологія
Анотація: У статті йдеться про міждисциплінарні витоки соціологічної метатеорії, а також причини піднесення інтересу до неї у пострадянський період. Розглянуто стратегії метатеоретизування в сучасній соціології. Описано головні формати метатеоретизування та його можливості в предметній галузі аналізу неформалізованих даних. Проаналізовано тенденції переходу соціологічної спільноти від дискурсу парадигмальної кризи до метатеоретизування.


Дод.точки доступу:
Чепурко, Гульбаршин; Привалов, Юрій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Чепурко, Гульбаршин.
    Стан, проблеми та перспективи модернізації українського суспільства: експертні оцінки / Гульбаршин Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 1. - С. 41-65 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Суспільне життя--Модернізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
економічна модернізація -- політична модернізація -- соціальна модернізація -- культурна модернізація -- корупція -- патерналізм
Анотація: Проаналізовано вплив модернізації українського суспільства на різні сфери суспільного життя, ступінь модернізації в різних сферах/галузях, сприяння владних структур та соціальних інститутів модернізації, перешкоди, які заважають модернізації українського суспільства, досвід країн, який доцільно враховувати в Україні у впровадженні модернізаційних процесів. Водночас констатовано, що перетворення в сучасній Україні часто не мають чіткої спрямованості. Залишається відкритим питання про мету/завдання необхідних змін. Показано, що ознаками модернізації можна вважати успішні перетворення, що зумовлюють проґресивний розвиток.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Чепурко, Гульбаршин.
    Ґлобальні ризики та їхні системні наслідки / Гульбаршин Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 3. - С. 80-98 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ґлобалізація--Ґлобальні ризики--Дослідження--Соціологічний аспект
Кл.слова (ненормовані):
ґлобальні проблеми -- ґлобальні тренди -- ступінь впливу -- ступінь імовірності
Анотація: Метою статті є з’ясування сутності ґлобальних ризиків. Ґлобальні ризики розглядаються під кутом зору ймовірності та наслідків несприятливих подій, які здатні завдати шкоди або збитків і є ґлобальними за своїм характером і впливом. Ідентифіковано системність ґлобальних ризиків як визначальну ознаку їхніх сучасних проявів. Використано системний підхід до визначення джерел походження сучасних ґлобальних ризиків. Встановлено, що головні ризики останнього десятиліття пов’язані з екологічною, геополітичною та соціальною сферами, при цьому поступово посилюються і технологічні ризики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Чепурко, Гульбаршин.
    Соціальні ризики в нестабільному суспільстві / Гульбаршин Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 167-169. - (Круглий стіл "Системні ризики нестабільного суспільства: соціологічна аналітика")
Рубрики: Соціальні процеси--Соціальні ризики--Нестабільні суспільства
Кл.слова (ненормовані):
нестійкість -- непердбачуваність -- соціальні зміни -- ризики глобалізації

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Чепурко, Гульбаршин.
    Пандемія COVID-19: виклики та загрози у соціальній сфері [Текст] / Гульбаршин Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2021. - № 2. - С. 94-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пандемії--COVID-19--Соціальні проблеми--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальні ризики -- охорона здоров'я -- освіта -- вразливі групи населення
Анотація: У статті порушено актуальне питання про соціальні ризики пандемії COVID-19 у трьох проблемних царинах: охорони здоров’я, освіти, підтримки найбільш уразливих груп населення. Проаналізовано вплив пандемії на взаємодію влади й суспільства. При цьому соціальний ризик розглядається як небезпека, яка виникає і виявляє себе в межах соціальної сфери суспільства, спричиняючи неґативні соціальні наслідки, та позначається на життєдіяльності індивідів, соціальних груп і суспільства загалом. Поточна ситуація продемонструвала, що медична система та наука України виявилися неготовими до масштабної пандемії. Автор зазначає, що після закінчення пандемії знадобиться серйозний аналіз проблем, що уявнилися сьогодні у сфері охорони здоров’я, та розроблення стратегічних заходів, спрямованих на підтримку національної системи охорони здоров’я, медичних закладів та медичних працівників. У статті проаналізовано вплив пандемії на звичні режими життя учнів / студентів, їхніх родин, викладачів, що зумовило далекосяжні економічні та суспільні наслідки, загострило низку соціально-економічних питань, зокрема щодо рівності доступу до навчання (різний рівень забезпеченості родин засобами для дистанційного навчання та неоднаковий доступ до якісного інтернету). У статті порушено питання про роль держави в розв’язанні структурних проблем – для своєчасного реаґування на виклики, розроблення комплексних підходів і рішень, що працюватимуть на довгострокову перспективу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)