Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Хороб, Степан$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Хороб, Степан.
    Трансдисциплінарний вимір літературознавчого концепту домінанти: синергетичні, когнітивні й рецептивно-комунікативні проекції [Текст] / Степан Хороб // Слово і час. - 2010. - № 11. - С. 106-110
Рец. на кн.: Луцак С. М. Домінанта як ментальне осердя художньо-естетичного процесу (на матеріалі української літератури межі XIX - XX століть) / С. М. Луцак. - Івано-Франківськ: Фоліант, 2010. - 400 с.

Рубрики: Рецензія на книгу
Анотація: Монографія Світлани Луцак репрезентує новаторський погляд на свідому теоретичну проблему художньої домінанти. Насамперед варто відзначити здійснене дослідницею переакцентування категоріального виміру вказаного поняття, умотивоване сучасною епістемологічною ситуацією. Безперечно, саме глибоке проникнення в суть концепту домінанти дало змогу авторці розглядати обране теретичне поняття не апріорі, а з урахуванням його трансдисциплінарного виміру, тобто практики використання ідеї домінанти в науці про словесність, мистецтвознавстві, психофізіології, окремих фізико-математичних дисциплінах та ін.


Знайти схожі

2.


    Хороб, Степан.
    Леонід Білецький – історик української літератури [Текст] / Степан Хороб // Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 19-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Історія української літератури

Кл.слова (ненормовані):
Літературознавство еміграції -- Жанр -- Стиль
Анотація: У статті досліджено історико-літературні концепції літературознавчих праць відомого українського вченого з діаспори Леоніда Білецького. На обширному матеріалі його студій з українського письменства, написаних здебільшого в еміграції, їх проаналізовано крізь авторську методологію вивчення ідейно-естетичних явищ національної літератури; виявлено її прикметні риси, специфічні принципи та погляди на існування й розвиток історико-літературного процесу – через факти, зміни, художні персоналії тощо. Для дослідження поставленої мети й завдань використано філологічний, порівняльно-історичний та генетичний методи. Це дало змогу проаналізувати специфіку поглядів Леоніда Білецького як історика національного письменства, починаючи від його навчального підручника “Історія української літератури”, що є своєрідною енциклопедією національної культурно-історичної духовності нашого народу, і завершуючи цілою низкою “портретових історій” багатьох письменників давнього, нового і новітнього українського письменства.


Дод.точки доступу:
Білецький, Леонід \про нього\

Знайти схожі

3.


    Мафтин, Наталя.
    Окриленість словом: науковий універсум Степана Хороба [Текст] / Наталя Мафтин // Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 31-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Релігійна драма -- Гуманістична традиція -- Генеза -- Жанр -- Драма -- Компаративні дослідження -- Творча індивідуальність
Анотація: У статті охарактеризовано творчу індивідуальність Степана Хороба; висвітлюється його внесок у розвиток українського літературознавства ХХ – ХХІ ст. Також простежено шлях його становлення як журналіста, театрального оглядача, історика й теоретика літератури, висвітлено діяльність ученого як педагога вищої школи, як журналіста й перекладача з білоруської мови. Науковий доробок ученого розглянуто в аспекті компаративних досліджень, теорії та історії драми.


Дод.точки доступу:
Хороб, Степан \про нього\

Знайти схожі

4.


    Хороб, Степан.
    Дослідницькі маркери наукового мислення Володимира Державина / Степан Хороб // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 11. - С. 49-55. - Бібліогр. 12 назв
Рубрики: Літературознавці українські--Персоналії--Наукова діяльність, 20 ст.
Анотація: У статті зроблено спробу виявити дослідницькі засади наукового мислення відомого вченого з української діаспори В. Державина. На підставі багатьох його праць теоретико-методологічного спрямування, численних студій з українського та зарубіжного письменства, що їх еміграційний літературознавець написав у післявоєнні роки, визначено домінантні маркери дослідницького інструментарію.


Дод.точки доступу:
Державин, Володимир Миколайович (український літературознавець та критик, один з активних діячів Мистецького українського руху. Поет, перекладач. Член НТШ та Української Вільної Академії Наук ; 1899-1964) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)