Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Соф'їн, Михайло$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Соф'їн, Михайло.
    До питання принципів фіскальної політики в Україні в умовах євроінтеграції [Текст] / Михайло Соф'їн // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 6. - С. 240-244. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Європейські принципи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
принципи державного управління -- принципи права
Анотація: У статті розглянуто сутнісний зміст, значення та коло принципів фіскальної політики в Україні в умовах євроінтеграції, у зв’язку із чим досліджено відповідні доктринальні та нормативно-правові джерела. Констатовано, що принципи є одними з основоположних засобів врегулювання фіскальної політики в Україні і приведення її у відповідність до європейських стандартів. Разом із тим відзначено, що принципи мають доволі загальний характер, а норми права, які мають розвивати ці принципи, досить часто не відповідають їм.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Соф'їн, Михайло. [Текст] // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2019. - № 7. - С. 162-166. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Україна
Анотація: Курс України на європейську інтеграцію зумовлює необхідність приведення ключових напрямів державної політики у відповідність до європейських норм і стандартів. Зокрема, це стосується фіскальної політики, яка в нашій державі має ряд проблем. Вдосконалення даного напряму державної політики вимагає перегляду її основних, в тому числі сутнісних аспектів. Це зумовило необхідність вивчення чинного українського законодавства, а також відповідних наукових позицій, та дослідження поняття фіскальної політики в Україні в умовах Євроінтеграції. Наголошено, що під політикою розуміється: цілеспрямована діяльність у галузі взаємовідносин між різними суспільними групами, державами й народами, яка пов’язана із боротьбою за здобуття або утримання державної влади як знаряддя регулювання і формування цих взаємовідносин; певна частина, програма або напрям такої діяльності; сукупність засобів (інстя станових прав і привілеїв. Зокрема, ленні норми втратили юридично-державне значення, залишившись лише юридично-приватними приписами, що регламентували спосіб посідання і набуття маєтків. Станом на XVIII ст. в монархії Габсбурґів проживало 14 етнічних груп, які розмовляли 17 мовами і практикували 9 різних релігій. Землі Габсбурзької монархії на початок правління Марії Терезії складалися з таких частин: 1) австрійські провінції (Верхня і Нижня Австрія, Штирія, Карінтія, Карніола, Тіроль, Воральєрґ) – землі фамілії Габсбурґів; 2) території Богемської корони (Богемія, Моравія і Сілезія); 3) королівство Угорщина; 4) князівство Трансільванія; 5) австрійські Нідерланди (бельгійські провінції); 6) італійські землі (Тоскана, Ломбардія). Станом на 1748 р. територія монархії поділялася на дванадцять провінцій (губерній), на чолі яких стояли призначені імператрицею губернатори, котрі безпосередньо підпорядковувалися центральній владі. Провінції поділялися на округи (циркули) на чолі зі старостами. освічений абсолютизм державна влада правова сфера монархія , ПК; 20191023, borisenko ; Реформа державного управління в Австрійській імперії за правління Марії Терезії, Михайло Пиртко , ПК; 20191102, cukk . 2, 1. 1

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Соф'їн, Михайло.
    Нерівномірність податкового навантаження в умовах євроінтеграційного курсу України [Текст] / Михайло Соф'їн // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 100-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейська інтеграція--Податкова політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
суб’єкт господарювання -- податкова ставка -- матеріальні блага -- фінансовий потенціал
Анотація: У статті на основі аналізу наукових поглядів учених та норм чинного законодавства досліджено проблему нерівномірності податкового навантаження в контексті формування та реалізації фіскальної політики України в умовах євроінтеграційного курсу України. Наголошено, що до оцінки рівня суб’єктивного благополуччя дослідники включили не тільки пряму відповідь на питання про задоволеність, але й питання щодо позитивності/негативності щоденного досвіду людей. Обґрунтовано, що нині необхідність зменшення податкового навантаження в Україні не викликає жодних сумнівів, однак при цьому зниження повинно бути поступовим та супроводжуватись зниженням рівня витрат із державного бюджету. З’ясовано, що прогресивне оподаткування є необхідним кроком на шляху забезпечення рівномірного розподілу матеріальних благ між різними верствами населення та підтримання загальносуспільного блага на належному рівні. Зроблено висновок, що зменшення податкового навантаження в сучасних умовах може здатись хибним кроком, оскільки це начебто повинно зменшувати суму коштів, які потрапляють до державного бюджету, однак це не так. Головне призначення зниження податкового навантаження полягає у тому, щоб вивести несумлінних платників податків із тіні, а також створити умови, за яких великі платники податків будуть повністю відповідати за своїми податковими зобов’язаннями. Усе це у сукупності повинно створити «прозору» систему оподаткування та в результаті фактично збільшити надходження до бюджету.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)