Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (6)Шевченко Т. Г. (6)Бібліотека І.Г.Чеховського (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Смілянська, Валерія$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-11 
1.


    Смілянська, Валерія.
    Композиція ліро-епічних творів Шевченка [Текст] / В. Смілянська // Слово і час. - 2008. - № 3. - С. 33-39. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
Нарація -- Архітектоніка -- Топіка -- Перспективація
Анотація: Композиція балад і поем Шевченка розглядається у феноменологічному розумінні (як архітектоніка)віртуального художнього світу за двома рівнями - проблемно-тематичним і сюжетно-фабульним, а в суто термінологічному значенні композиції вербального тексту - за рівнями внутрішньої композиції (перспективації) з її суб'єтною організацією та планами психології, фразеології, часово-просторовим, оцінним, а також за рівнем мовленнєвої композиції (способом викладу, композиційно-мовленнєвими формами). Визначаються також і формальні маркери рамок художнього світу.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Смілянська, Валерія.
    Шевченкова романтична поема: система індивідуальних жанрових модифікацій [Текст] / В. Смілянська // Слово і час. - 2010. - № 6. - С. 3-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство--Аналіз досліджень
   Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
Жанри -- Наративні твори -- Ліричний монолог
Анотація: У статті зроблено спробу систематизувати Шевченкові поеми в родово-жанровому аспекті. Розподіл на жанрові групи здійснено на проблемно-тематичній основі, враховано тональність твору як тип естетичного вивершення, а також функції наративних інстанцій.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Смілянська, Валерія.
    Читач-адресат поезії Шевченка [Текст] / Валерія Смілянська // Слово і час. - 2014. - № 3. - С. 35-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
суб'єктна організація -- уявний читач -- реципієнт
Анотація: У статті зроблено спробу висвітлити контактний характер Шевченкової поезії, її відкритість і зверненість до читача, спираючись на уявлення теоретичної поетики про читача-адресата як про закодованого в тексті співтворця естетичного феномену - поетичного твору.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Смілянська, Валерія.
    Сучасна рецепція феномену Тараса Шевченка (неоміфологічний аспект) [Текст] / Валерія Смілянська // Слово і час. - 2015. - № 5. - С. 3-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
культурологічна концепція -- комунікативна концепція -- авторські образи
Анотація: Стаття має предметом аналізу неоміфологічні концепції постаті й поезії Т. Шевченка в дослідницькій практиці 1990-х рр. Міфолозація поезії Шевченка полягає у виокремленні в міфосвіті його доробку трьох символічно-образних світів. Це етноміфологічний космос України, національний та соціальний міфи.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Чамата, Ніна.
    Про сумнівні гіпотези в шевченкознавстві [Текст] / Ніна Чамата, Валерія Смілянська // Слово і час. - 2016. - № 5. - С. 25-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство--Аналіз досліджень
   Письменники України, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
приватне життя Т. Шевченка -- адресат -- заголовок вірша -- образ музи
Анотація: У статті заперечено спробу О. Вареника реанімувати висунуту М. Шагінян 1941 р. у книжці "Шевченко" гіпотезу про те, що адресаткою передсмертного Шевченкового вірша "Чи не покинуть нам, небого ..." була реальна особа - остання (після Л. Полусмак) любов поета. Аналіз тематично-образного та стилістичного комплексу вірша засвідчує, що суб’єктом звернення в ньому (як і в кількох інших Шевченкових творах) є Муза-поезія. Висловлено сумнів щодо реальності знайомства та взаємин між Тарасом Шевченком та Анною Шариковою.


Дод.точки доступу:
Смілянська, Валерія; Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\; Івакін, Юрій \про твір\; Шагінян, Маріетта \про твір\

Знайти схожі

6.


    Сулима, Микола.
    Драматична доля академічного літературознавства [Текст] : [Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України - 90] / Микола Сулима // Слово і час. - 2016. - № 11. - С. 3-33. - Зміст: Відділ рукописних фондів і текстології / Галина Бурлака. Відділ шевченкознавства / Валерія Смілянська, Олександр Боронь. Відділ давньої української літератури / Віра Сулима. Відділ класичної української літератури / Микола Бондар. Відділ української літератури ХХ століття та сучасного літературного процесу / Тарас Головань, Олена Поліщук. Відділ теорії літератури / Тамара Гундорова. Відділ світової літератури / Світлана Кучерявенко, Ольга Романова. Відділ компоративістики / Галина Сиваченко, Олександр Брайко. Науково-інформаційний відділ / Марина Штолько. Спеціалізована рада Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка / Геннадій Нога.
Рубрики: Науково-дослідні інститути--Україна
   Шевченкознавство, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
академічне літературознавство -- шевченкознавство -- науково-дослідна установа
Анотація: У статті підсумовано наукові досягнення літературознавців України, а також зауважено про випробування, які випали на долю вчених у ХХ ст. В контексті розвитку українського академічного літературознавства розглянуто діяльність Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, якому в 2016 р. виповнилось 90 років. До статті також подані матеріали співробітників Інституту, в яких підсумовуються результати діяльності окремих відділів науково-дослідної установи.


Знайти схожі

7.


    Смілянська, Валерія.
    Воєнна проза Леоніда Смілянського: гримаси рецепції [Текст] / В. Смілянська // Слово і час. - 2016. - № 11. - С. 71-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Теми і сюжети
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
емоційна заангажованість -- національна проблематика -- російський імперський шовінізм
Анотація: 11 листопада 2016 р. минуло півстоліття від дня смерті Леоніда Смілянського - письменника, літературознавця, випускника аспірантури київської філії Науково-дослідного інституту Тараса Шевченка (1929-1931), який належить до покоління, що прийшло в літературу в середині 1920-х рр. і в чию долю брутально вдерлася війна. У статті розглядається його проза періоду війни 1941-1945 рр., яка зазнала ідеологічних звинувачень і переслідувань, була виключена з корпусу української літератури, не перевидавалась, а належне поціновування дістала лише у 1990-ті рр.


Дод.точки доступу:
Смілянський, Леонід \про твір\

Знайти схожі

8.


    Смілянська, Валерія.
    Уроки майстра: до 100-річчя Юрія Івакіна [Текст] / В. Смілянська // Слово і час. - 2017. - № 5. - С. 47-50
Рубрики: Літературознавці України , 20 ст.
   Шевченкознавство--Персоналії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
історія шевченкознавства -- порівняльно-типологічне дослідження -- поетичний жанр -- соціальний тип
Анотація: У статті розглядається науковий доробок Юрія Івакіна, відомого українського вченого, письменника, співробітника Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Названо і проаналізовано засадничні ідеї його літературознавчих праць, продемонстровано новаторство дослідника у вивченні поетики Шевченкової творчості, зокрема проблем компаративістики, стилістики, жанрології, історизму й текстології, а також її зв’язку з фольклором.


Дод.точки доступу:
Івакін, Юрій \про нього\

Знайти схожі

9.


    Смілянська, Валерія.
    Під знаком Шевченка (шевченкознавство - чільний напрям досліджень в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України) [Текст] / Валерія Смілянська, Олександр Боронь // Слово і час. - 2017. - № 9. - С. 30-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство--Історія
Кл.слова (ненормовані):
актуальність -- завдання -- джерела -- проекти -- аспекти -- новаційність
Анотація: Стаття присвячена 90-річчю Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, висвітлено початки шевченкознавчої науки і драматичий шлях інституту. Схарактеризовано основні шевченкознавчі проекти й публікації його вчених. Окреслено перспективи.


Дод.точки доступу:
Боронь, Олександр; \про нього\

Знайти схожі

10.


    Смілянська, Валерія.
    З пошукових нотаток стосовно Шевченкового біографа [Текст] / Валерія Смілянська // Слово і час. - 2018. - № 5. - С. 80-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство
   Українська література--Письменники українські

Анотація: Авторка розповідає про дослідника творчості Т. Шевченка Михайла Корнійовича Чалого.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\; Чалий, Михайло Корнійович (шевченкознавець, біограф ; 1820-1907) \про нього\

Знайти схожі

 1-10    11-11 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)