Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Самусенко, Юрій$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 10
Показані документи с 1 за 10
1.


    Самусенко, Юрій.
    Маловідомі вуглеводи [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в школі. - 2010. - № 1. - С. 3-6. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біохімія--Полісахариди--Хітин--Хітозан
Кл.слова (ненормовані):
Моносахариди -- Дисахариди -- Полісахариди -- Хітозан-гента -- Хітобіоз
Анотація: Автор статті розповідає про дослідження хітозану, цього дивовижного дару природи, триває в багатьох країнах світу. У Китаї, Японії і Росії створено Асоціації дослідників хітозану, проводиться міжнародні наукові конференції, присвячені вивченню властивостей і застосуванню хітозану в різних галузях. В Україні можливості хітозану використовуються недостатньо. Однією з причин є слабка поінформованість про дивовижні властивості цього представника аміносахаридів.


Знайти схожі

2.


    Самусенко, Юрій.
    Валентність: за і проти [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в школі. - 2011. - № 3. - С. 15-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Хімічні реакції
Анотація: Поняття валентності, запроваджене в науку для кількісної оцінки хімічної спорідненості атомів, з часом стало розвиватися шляхом поглиблення уявлень про валентність як характеристику атомів хімічного елемента та шляхом розширення уявлень про валентність до фактичного ототожнення їх з поняттями про хімічний зв'язок. Автор розглядає, яке питання є важливішим у хімії: валентність елементів чи їх ступінь окиснення.


Знайти схожі

3.


    Самусенко, Юрій.
    Становлення теорії хімічної будови органічних сполук О. М. Бутлерова [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в школі. - 2011. - № 6. - С. 33-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видатні вчені--Хіміки--Росія, 19 ст.
Анотація: Розглянуто теорію видатного російського хіміка О. М. Бутлерова про хімічну будову органічних сполук. Властивості органічних сполук залежать від складу їх молекул, а також хімічної, просторової і електронної будови.


Дод.точки доступу:
Бутлеров, О. М. \про нього\

Знайти схожі

4.


    Самусенко, Юрій.
    Взаємний вплив атомів у молекулі : причини і наслідки [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в сучасній школі. - 2012. - № 5. - С. 2-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика викладання--Органічна хімія
Анотація: У статті розглядається теорія будови О. М. Бутлерова, одне із важливіших положень якої - ідея про взаємний уплив атомів у молекулах органічних сполук.


Знайти схожі

5.


    Самусенко, Юрій.
    Історія розвитку теорії кислотності й основності [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в сучасній школі. - 2012. - № 6. - С. 35-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Кислоти
Анотація: Розглядається поняття кислотності й основності які належать до фундаментальних понять хімії. Кислоти відіграють значну роль у природі. Молодим дослідникам надається можливість продовжити дослідження в галузі теорії кислотності й основності, зробити нові відкриття.


Знайти схожі

6.


    Самусенко, Юрій.
    Алмазне серце в шкурі носорога [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2014. - № 2. - С. 9-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Флуорорганічні сполуки
Анотація: Стаття присвячена одному з багатьох розділів хімічної науки. Розвиток хімії органічних сполук Флуору в Україні тісно пов'язаний з ім'ям видатного вченого Л. М. Ягупольського, який у 1965 р. створив і до 1968 р. очолював відділ хімії органічних сполук Флуору в Інституті органічної хімії АН УРСР.


Знайти схожі

7.


    Самусенко, Юрій.
    Вивчення будови молекули бензену і явища ароматичності. До 150-річчя встановлення будови молекули бензену [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2015. - № 4. - С. 34-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видатні вчені--Хіміки, 19 ст.
   Органічна хімія--Молекули бензену

Анотація: У 2015 р. виповнюється 150 років із того часу, коли видатнийм німецький хімік А. Кекуле запропонував структурну формулу молекули бензену.


Дод.точки доступу:
Штрадоніц, Фрідріх Август Кекуле фон (1829-1896) \про нього\

Знайти схожі

8.


    Самусенко, Юрій.
    Роль математичної культури у підготовці вчителя хімії [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2015. - № 5. - С. 22-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика викладання хімії
Анотація: Формування у майбутніх учителів хімії елементів математичної культури позитивно впливає на якість хімічної освіти і сприяє вищому рівню підготовки кваліфікованих кадрів для загальноосвітніх навчальних закладів України.


Знайти схожі

9.


    Самусенко, Юрій.
    Гомологічна різниця - ізопрен [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2016. - № 4. - С. 38-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія природних сполук
   Органічна хімія--Ізопрен

Анотація: У статті наведено приклади природних сполук, що їх "побудовано" природою із фрагментів ізопрену. Однак навіть з наведених прикладів видно, що ізопрен відіграє у природі надзвичайно велику роль, і існує велика кількість речовин природного походження, які становлять своєрідний гомологічний ряд ізопреноїдів, де гомологічною різницею є молекула аліфатичного дієну - ізопрен.


Знайти схожі

10.


    Самусенко, Юрій.
    Світло і колір [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2017. - № 2. - С. 11-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Розвиток теорії колірності
Анотація: У короткій статті неможливо розглянути усі етапи розвитку теорії колірності. Основи сучасної електронної теорії колірності органічних сполук було закладено в чисельних працях В. О. Ізмаїльського. Розвиток і уточнення уявлень Ізмаїльського привели до створення сучасної теорії колірності органічних сполук. Отже, колір є результатом взаємодії світлової енергії з речовиною.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)