Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Руденко, Леонід$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-12 
1.


    Руденко, Леонід Іванович.
    Міграція радіонуклідів з об'єкта "Укриття" [Текст] : наукові засади очищення рідких радіоактивних відходів від органічних речовин і трансуранових елементів / Л. Руденко , В. Хан, В. Кухар // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 4. - С. 10-23. - Бібліогр.: 26 назв.
Рубрики: Радіоактивні відходи--Очищення
   Радіохімія--Дослідження

   Чорнобильська атомна електростанція--Радіаційна безпека--Очищення РРВ

Анотація: Аварія на ЧАЕС викликала низку фундаментальних і прикладних проблем. Отримано нові дані для підтвердження важливої ролі твердої фази з розміром частинок 0,1 - 1 мкм та колоїдних частинок (мікрочастинок) у механізмі перенесення радіонуклідів із проммайданчика об'єкта "Укриття" в поверхневі шари грунту й у грунтові води. Запропоновано новий спосіб очищення РРВ від органічних речовин і трансуранових елементів окисленням пероксидом водню і перманганатом калію, а також процес ультрафільтрації на полімерних або неорганічних мембранах із розміром пор 0,05 - 0,10 мкм. Розроблений метод окислювального очищення запропоновано для впровадження на ЧАЕС.


Дод.точки доступу:
Хан, Валерій Єн-Ільєвич; Кухар, Валерій Павлович

Знайти схожі

2.


   
    До 70-річчя Л. Г. Руденка [Текст] // Український географічний журнал. - 2011. - № 3. - С. 67-68
Рубрики: Географічна наука України--Вчені-географи
Анотація: Саття розповідає про відомого вченого в галузі географії та картографії, доктора географічних наук, професора, академіка НАН України Леоніда Григоровича Руденка.


Дод.точки доступу:
Руденко, Леонід Григорович \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


   
    70-річчя академіка НАН України Л. Г. Руденка [Текст] // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 8. - С. 71-72
Рубрики: Вчені--Географи--Україна
Анотація: Руденко Л. Г. доктор географічних наук, вчений у галузі картографії, академік Національної академії наук України (1992), заслужений діяч науки і техніки (2003), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1993).


Дод.точки доступу:
Руденко, Леонід Григорович (відомий географ) \о нем\

Знайти схожі

4.


   
    Європейські інновації проекти в Україні [Текст] / Леонід Григорович Руденко [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 7. - С. 65-74 : карти. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне співробітництво--Україна--ЄС
Кл.слова (ненормовані):
Ландшафтне планування -- Збалансований розвиток -- природокористування -- ЄС


Дод.точки доступу:
Руденко, Леонід Григорович; Маруняк, Євгенія Олександрівна; Голубцов, Олександр Григорович; Лісовський, Сергій Антонович; Чехній, Віктор Михайлович; Фаріон, Юрій Миколайович

Знайти схожі

5.


    Руденко, Леонід Григорович.
    Результати оцінювання і візуалізації об'єктів - можливих джерел виникнення надзвичайних ситуацій [Текст] / Леонід Григорович Руденко // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 5. - С. 50-53 : іл.
Рубрики: Надзвичайні ситуації--Інформаційне забезпечення
Анотація: Директор Інституту географії НАН України академік Л.Г. Руденко у своїй доповіді розповів про результати оцінювання й візуалізації об’єктів - потенційних джерел надзвичайних ситуацій в Україні. Основну увагу Леонід Григорович акцентував на проблемі оцінювання наслідків технологічного розвитку, зокрема маштабів споживання ресурсів і накопичення відходів, а також ризику техногенних аварій і катастроф.


Знайти схожі

6.


   
    75-річчя академіка НАН України Л. Г. Руденка [Текст] // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 8. - С. 106 : фот.
Рубрики: Вчені--Географи--Україна
Анотація: Руденко Л.Г. - доктор географічних наук, академік НАН України, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки і премії ім. В.І. Вернадського НАН України, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Автор і співавтор понад 600 наукових публікацій. Серед них 17 монографій, 12 брошур і 15 комплексних атласів і 113 карт фундаментального типу.


Дод.точки доступу:
Руденко, Леонід Григорович \про нього\

Знайти схожі

7.


   
    Леоніду Григоровичу Руденку - 75 років [Текст] // Географія та економіка в рідній школі. - 2016. - № 10. - С. 16.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Вчитель
Кл.слова (ненормовані):
географія -- картографія -- вчений -- ювіляр
Анотація: У статті йдеться про Леоніда Григоровича Руденка - директора інституту географії НАН України, доктора географічних наук, академіка НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, визначного українського вченого-картографа якому наприкінці літа 2016 р. виповнилося 75 років.


Дод.точки доступу:
Руденко, Леонід Григорович (иректора інституту географії НАН України, доктор географічних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, визначний український вчений-картограф ; 1941 р. н.)
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Патон, Борис Євгенович.
    Інформаційний образ держави. До 10-ї річниці видання Національного атласу України [Текст] / Борис Євгенович Патон, Леонід Григорович Руденко, Алла Іллівна Бочковська // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 7. - С. 81-87 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Картографія--Атласні інформаційні системи
Анотація: Статтю присвячено 10-річчю видання Національного атласу України - першого в історії держаи офіційного видання інформаційного картографічного твору загального користування. Висвітлено його структуру і зміст, що грунтуються на синтезі знань та інформації про природу та суспільство України. Окреслено сфери використання Атласу, охарактеризовано наукові, інформаційні та прикладні ресурси, напрями, перспективи і проблеми його подальшого розвитку.


Дод.точки доступу:
Руденко, Леонід Григорович; Бочковська, Алла Іллівна

Знайти схожі

9.


    Руденко, Леонід Григорович.
    Світоглядна орієнтація розвитку людства і її сприйняття в Україні [Текст] / Леонід Григорович Руденко // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 9. - С. 57-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Розвиток людства--Проблеми
   Розвиток людства--Прогнози--21 ст.

   Біосфера--Вплив людини

Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток -- Цілі сталого розвитку -- Стратегія сталого розвитку України -- Порядок денний на ХХІ ст. -- світоглядна парадигма
Анотація: У статті простежено складні зміни, що відбулися в біосфері в процесі використання її ресурсів, та етапи формування нової світоглядної парадигми розвитку людства у ХХІ ст. Усвідомлення небезпеки для існування усього живого на планеті на глобальному і регіональному рівнях привело до затвердження на саміті ООН у 2015 р. Цілей сталого розвитку до 2030 р. та до розроблення відповідних стратегій розвитку окремих держав світу. В Україні підготовлено проект Закону про Стратегію сталого розвитку України до 2030 року, який уже пройшов обговорення в міністерствах, на регіональних і національних консультаціях, проте ані Стратегію, ані Національний план дій з її реалізації поки що не прийнято.


Знайти схожі

10.


    Руденко, Леонід Григорович.
    Атлас «Населення України та його природна і культурна спадщина» [Текст] : стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 3 лютого 2021 року / Леонід Григорович Руденко // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 3. - С. 29-34 : рис. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Картографія--Інформаційні технології--Картографування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інтерактивний атлас -- населення України -- природна і культурна спадщина -- геоінформаційне картографування
Анотація: У доповіді йдеться про розроблення в Інституті географії НАН України першого в Україні інтерактивного атласу «Населення України та його природна і культурна спадщина», що відображає взаємозв’язок населення та його спадщини і характеризує етапи її становлення та функціонування. Атлас, складений із застосуванням методів геоінформаційного картографування, є подальшим розвитком концептуальних рішень з формування тематичної національної інфраструктури просторових даних, які було реалізовано при створенні Національного атласу України. Розробку можна використовувати як ресурс для інформаційної підтримки процесу планування збалансованого регіонального та державного розвитку в напрямі гуманізації суспільства, а також як джерело знань, яке може бути корисним як для фахівців різних спеціальностей, так і для широких верств населення.


Знайти схожі

 1-10    11-12 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)