Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (4)Буковина (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Романов, Сергій$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 13
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-13 
1.


    Романов, Сергій.
    Проблемні питання кваліфікації злочинів за ст. 199 КК України [Текст] / Сергій Романов, Інна Сингаївська // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - № 4. - С. 125-128. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Злочини--Кваліфікація
Анотація: У статті розглядається як слід враховувати при теоретичному аналізі та вдосконаленні складу злочину фальшивомонетництва та практичному застосуванні ст. 199 КК України.


Дод.точки доступу:
Сингаївська, Інна

Знайти схожі

2.


    Романов, Сергій.
    "Портрет митця замолоду": штрихи до життєвого і творчого шляху Юрія Косача [Текст] / Сергій Романов // Слово і час. - 2009. - № 12. - С. 29-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Персоналії--Косач Юрій, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Ідеологія -- Політика -- Архів -- Еміграція
Анотація: У статті йдеться про життя і творчість Юрія Косача в часи між двома світовими війнами. Крізь призму біографії автора, а також у контексті тогочасного західноукраїнського та еміграційного літературного процесу розглядається художній та публіцистичний доробок письменника.


Дод.точки доступу:
Косач, Юрій (український поет, прозаїк, драматург, редактор ; 1908-1990) \о нем\

Знайти схожі

3.


    Романов, Сергій.
    Смерть і/як творчість у художньому всесвіті митця: Леся Українка [Текст] / Сергій Романов // Слово і час. - 2010. - № 8. - С. 55-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мистецтво та література
Кл.слова (ненормовані):
Творчість -- Світогляд -- Почуття -- Джерело
Анотація: У статті розповідається співвіднесеність смерті як екзистенційного феномену і мистецтва як найвищого вияву шукань людського духу. У центріуваги - життя і творчістьЛесі Українки в її намаганні через досвід іншого та власний досвід осягнути сутність буття його граничних виявах. Зроблено спробу окреслитиособливості сприйняття й артикуляції письменницею в епістолярних та художніх текстах "простору смерті"; осмислюється намагання інтелектуально-вольовим зусиллям подолати фатальну розщепленість свідомості в ситуації "межі".


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про неї\

Знайти схожі

4.


    Романов, Сергій.
    Леся Українка - Антон Чехов: психологія, доля, покликання [Текст] / Сергій Романов // Слово і час. - 2011. - № 2. - С. 18-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Видатні діячі
Кл.слова (ненормовані):
Суспільство -- Видання -- Театр -- Епоха -- Духовність -- Філософія -- Історія -- Національність -- Творчість
Анотація: Автор статті в біографічному, суспільно-політичному, мистецькому контекстах заставляє життєвий і творчий шлях Лесі Українсь і А. Чехова. Виявлено спільні і відмінні риси в реакції обох письменників-сучасників на виклики реальності, а отже, й особливості їхнього самосприйняття та самопрезинтації у світі. Проблему становлення й формування творчої особистості митців розглянуто крізь призму розвою тогочасних української та російської національних культур.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про неї\

Знайти схожі

5.


    Романов, Сергій.
    Драматична поема Лесі Українки "На полі крові" як християнська екзегеза і авторський апокриф [Текст] / Сергій Романов // Слово і час. - 2011. - № 4. - С. 7-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поема, 19-20 ст.
Анотація: У статті розглянуто драматичну поему Лесі Українки "На полі крові" через співвіднесеність двох її основних проблемно-тематичних рівнів - зовнішньо та внутрішньо. Твір письменниці досліджується крізь призму літературного прототексту - Біблії та інспірованої нею християнської картини світоустрою. За вихідну основу розгляду взято авторську стратегію моделювання реальності в координатах суб'єктивного і об'єктивного підходів до художнього освоєння матеріалу.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про неї\

Знайти схожі

6.


    Романов, Сергій.
    Юрій Косач: життя і творчість на тлі епохи / С. Романов // Дивослово. - 2012. - № 1. - С. 54-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Косач Ю. М.--Життя і творчість, 20 ст.
Анотація: Досліджується біографія Ю. Косача й загальна характеристика його творчості. Автор доводить, що літературна спадщина письменника є різнорідною і вписується до різних літературних епох.


Дод.точки доступу:
Косач, Юрій Миколайович (український поет, прозаїк, драматург, редактор ; 1908-1990) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Романов, Сергій.
    Юрій Косач [Текст] / С. Романов // Літературна Україна. - 2012. - 12 квіт. (№15). - С. 1, 12-13
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна


Дод.точки доступу:
Косач, Юрій \о нем\

Знайти схожі

8.


    Романов, Сергій.
    "Бути письменником повсякчас": Леся Українка та Олександр Олесь [Текст] / Сергій Романов // Слово і час. - 2016. - № 12. - С. 22-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Діаспора чеська--Персоналії--Чехія--Україна, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
талант -- доля -- свідомість -- прозріння -- муза
Анотація: У статті розглядаються особливості творчого становлення Лесі Українки та О. Олеся. Мистецькі авторефлексії письменників оприявнюють джерела їхнього поетичного натхнення і, ширше, природу художнього слова. Жах прозріння власної долі, долі як покликання і призначення, бунт слабкої людської природи супроти невідворотності небесного закону вивершуються вибором / прийняттям рокованого згори. Леся Українка цей вибір зробила, Олесь зупинився на півдорозі.


Дод.точки доступу:
Леся Українка (укр. письм., пер., культур. діяч ; 1871-1913) \про неї\; Олесь, Олександр (укр. письм., поет, драматург, представник символізму ; 1878-1944) \про нього\

Знайти схожі

9.


    Романов, Сергій.
    Інтимна лірика Лесі Українки та Олександра Олеся крізь співмірність приватного досвіду і художньої реконструкції [Текст] / Сергій Романов // Слово і час. - 2017. - № 4. - С. 67-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поезія, 19-20 ст.
   Українська література--Образи і теми--Інтимна лірика

Кл.слова (ненормовані):
модернізм -- критика -- лірика
Анотація: У порівняльному контексті розглядається інтимна лірика чільних поетів раннього українського модернізму. Актуалізовано жіноче і чоловіче начало у формах сприйняття та реакції на світ, а отже, відмінностей та суперечностей, явлених творчим обдарованням. Леся Українка тяжіє до концептуалізації особистого досвіду посередництвом міфологічних універсалій, "перетоплюючи" в художніх образах пал свого великого серця й етос загальнолюдського обширу. Універсалізм Олеся іншого ґатунку: його особистий любовний досвід - наріжний камінь світоосягу людини, призначенням якої не у стражданні, а в насолоді буттям.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про твір\; Олесь, Олександр (укр. письм., поет, драматург, представник символізму ; 1878-1944) \про твір\

Знайти схожі

10.


    Романов, Сергій.
    Принагідні зауваги до стандартизованих стандартів / Сергій Романов // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 6. - С. 23-24
Рубрики: Середня освіта--Проєкт Державного стандарту базової середньої освіти--Обговорення
   Українська література--Вивчення в школі--Реформування
Анотація: Спірні питання Держстандарту фахово розкрито й різнобічно розкритиковано нашими провідними вченими, викладачами вишів, учителями середньої школи, письменниками, журналістами, притомними політиками тощо. Вочевидь не варто повторюватися й вираховувати всі недоладності та огріхи документа, починаючи з порушення юридичних норм і відкритого плагіяту (чи автоплагіяту), продовжуючи провокативними новаціями, сумнівними пропозиціями й підозрілими спрощеннями та закінчуючи неоковирними формулюваннями. Вартує висловити хіба що низку зауваг (річ ясна, суб’єктивних) щодо правової сваволі й одвертого світоглядного нігілізму в таких надчутливих царинах культури, як мова і література.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-13 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)