Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Радченко, Анна Ігорівна$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-12 
1.


    Радченко, Анна Ігорівна.
    Перший в Україні норвезько-український словник [Текст] / Анна Ігорівна Радченко // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 12. - С. 75-78 : фот.
Рубрики: Лексикографія--Словники
Анотація: 6 листопада 2014 р. за ініціативою Видавничого дому "Академперіодика" НАН України та за сприяння Науково-видавничої ради Національної академії наук України відбулася урочиста презентація першого в Україні норвезько-українського словника.


Знайти схожі

2.


    Вакаренко, Олена Геннадіївна.
    Українське академічне книговидання: міжнародне визнання традицій [Текст] : ІХ сесія Ради з книговидання при Міжнародній асоціації академії наук / Олена Геннадіївна Вакаренко, Анна Ігорівна Радченко // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 12. - С. 73-76 : фот.
Рубрики: Наукометрія
   Книговидання--Наукові видання

Анотація: 14-16 жовтня 2015 р. у Мінську відбулася ІХ сесія Ради з книговидання при Міжнародній асоціації академій наук. У Міжнародному конкурсі на найкращий науково-видавничий проект «Научная книга» Видавничий дім «Академперіодика» НАН України здобув низку високих нагород.


Дод.точки доступу:
Радченко, Анна Ігорівна

Знайти схожі

3.


    Радченко, Анна Ігорівна.
    Дієва допомога академічним журналам [Текст] : VI Науково-практична конференція "Наукова періодика: традиції та інновації" / Анна Ігорівна Радченко, Зоя Анатоліївна Болкотун // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 8. - С. 85-89
Рубрики: Видавнича справа--Періодичні видання
   Науково-практичні конференції--Наукова періодика--Київ, 8 червня 2016 року

Анотація: 8 червня 2016 року в Києві відбулася VІ Науково-практична конференція «Наукова періодика: традиції та інновації», організована Видавничим домом «Академперіодика» НАН України за участі Передплатного агентства «Укрінформнаука» та за підтримки Науково-видавничої ради НАН України.


Дод.точки доступу:
Болкотун, Зоя Анатоліївна

Знайти схожі

4.


    Діденко, Юлія Володимирівна.
    Краще книжкове видання НАН України: підсумки конкурсу та методичні питання [Текст] / Юлія Володимирівна Діденко, Анна Ігорівна Радченко // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 6. - С. 90-94 : фот.
Рубрики: Наукометрія--Оцінювання наукової праці
   Видавнича справа

Анотація: Цього року вдруге відбувся Конкурс на краще книжкове видання Національної академії наук України. Про його засади, цілі, номінації та про переможців конкурсу йдеться у цьому матеріалі.


Дод.точки доступу:
Радченко, Анна Ігорівна

Знайти схожі

5.


    Радченко, Анна Ігорівна.
    Поповнився список вітчизняних наукових журналів, до Web of Science Core Collection: якісний стрибок чи тенденція? [Текст] / Анна Ігорівна Радченко // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 10. - С. 76-79
Рубрики: Наукометричний аналіз--Наукова діяльність--Наукові установи
   Видавнича справа

Анотація: Інформаційним приводом для цієї статті стало повідомлення компанії Clarivate Analytics, що у 2017 р. за результатами експертного відбору 39 наукових журналів з України увійшли до нової колекції ESCI (Emerging Sources Citation Index) наукометричної бази Web of Science.


Знайти схожі

6.


    Діденко, Юлія Володимирівна.
    Мова видання: світові тенденції та національні особливості [Текст] / Юлія Володимирівна Діденко, Анна Ігорівна Радченко // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 4. - С. 86-91 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
   Періодичні видання--Мова видання

Анотація: У статті проаналізовано зміни в розподілі видавничої продукції НАН України за мовами видання в останні роки. На тлі загальносвітових тенденцій щодо скорочення тиражів за одночасного збільшення кількості назв книжкових видань спостерігається зростання кількості книг, виданих українською та англійською мовами, і зменшення кількості російськомовних видань. Така ситуація, безумовно, сприятиме подальшому осучасненню наукової української мови, розвитку наукової термінології, підвищенню мовної культури науковців. Вагому роль у вирішенні цих завдань відіграє виконання Цільової комплексної програми «Створення та розвиток науково-видавничого комплексу НАН України», у межах якої і здійснюється підготовка та випуск високоякісних фахових наукових видань.


Дод.точки доступу:
Радченко, Анна Ігорівна

Знайти схожі

7.


    Радченко, Анна Ігорівна.
    Як оцінити широту аудиторії наукового періодичного видання? [Текст] / Анна Ігорівна Радченко, Наталія Володимирівна Коваль // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 9. - С. 73-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видавнича справа--Періодичні видання
   Наукометрія

Кл.слова (ненормовані):
науковий журнал -- індекс Херфіндаля - Хіршмана -- монополізованість наукового видання -- афіліація -- широта авторської аудиторії
Анотація: У статті проаналізовано простий та ефективний спосіб визначення широти кола авторів наукового видання незалежно від його тематичного спрямування, що дає змогу оцінити рівень монополізованості конкретного періодичного видання чи їх тематичної групи. За допомогою індексу Херфіндаля - Хіршмана оцінено рівень монополізованості наукових періодичних фахових видань, тобто кількісний розподіл авторів певного журналу за афіліацією (офіційним місцем роботи). Розрахунки виконано на прикладі наукових журналів, у складі засновників яких є Національна академія наук України та наукові установи, що входять до Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України (відділень економіки; історії, філософії та права; літератури, мови та мистецтвознавства) за 2015-2017 рр. Показано, що журнали НАН України, які висвітлюють питання у сфері суспільних і гуманітарних досліджень, значною мірою монополізовані їхніми установами-засновниками.


Дод.точки доступу:
Коваль, Наталія Володимирівна

Знайти схожі

8.


    Болкотун, Зоя Анатоліївна.
    Науковий журнал - виклики сьогодення [Текст] : ІХ Науково-практична конференція «Наукова періодика: традиції та інновації» / Зоя Анатоліївна Болкотун, Анна Ігорівна Радченко // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 7. - С. 89-94 : фот.
Рубрики: Науково-практична діяльність--Наукова періодика: традиції та інновації--Київ, 5 червня 2019 р.
   Наукометричний аналіз--Наукова діяльність--Наукові установи

Анотація: 5 червня 2019 р. в Києві у приміщенні Головної астрономічної обсерваторії НАН України відбулася ІХ Науково-практична конференція «Наукова періодика: традиції та інновації», організована Видавничим домом «Академперіодика» НАН України. У статті висвітлено основні питання, які розглядалися на конференції, зокрема пов’язані з викликами, що стоять сьогодні перед науковою періодикою, пропозиції та ініціативи учасників заходу.


Дод.точки доступу:
Радченко, Анна Ігорівна

Знайти схожі

9.


    Радченко, Анна Ігорівна.
    Видавничі проєкти НАН України: гендерний аспект авторства [Текст] / Анна Ігорівна Радченко, Тетяна Юріївна Сівова // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 2. - С. 76-88 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видавнича діяльність--Національна академія наук України
Кл.слова (ненормовані):
видавнича діяльність -- Національна академія наук України -- гендерні дослідження -- авторство
Анотація: Постійний моніторинг і вивчення видавничої діяльності та видавничої продукції Національної академії наук України у світлі загальносвітових тенденцій повсякчас спонукає до розгляду їх у зв’язку з актуальними питаннями розвитку суспільства. І хоча гендерні дослідження у найширшому розумінні не є новими у світі і тривають не одне десятиліття, в Україні вони мають поки що фрагментарний характер. Попри значні здобутки та глибоке опрацювання деяких найважливіших аспектів становлення гендерної рівності, питання залучення жінок до публікаційної діяльності досі не розглядалося. У пропонованій статті висвітлено склад і гендерний розподіл авторів книг, виданих у межах загальноакадемічних проєктів, як загалом, так і по секціях НАН України, які відповідають загальним науковим напрямам (фізико-технічні і математичні; хімічні і біологічні; суспільні і гуманітарні науки), та по відділеннях, що належать до цих секцій.


Дод.точки доступу:
Сівова, Тетяна Юріївна

Знайти схожі

10.


    Діденко, Юлія Володимирівна.
    Участь у роботі редакційних колегій наукових журналів - шлях до підвищення рейтингу видання [Текст] / Юлія Володимирівна Діденко, Анна Ігорівна Радченко, Мирослава Вікторівна Язвинська // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 6. - С. 58-67 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
Кл.слова (ненормовані):
видавнича діяльність -- редакційна колегія -- редакційна політика -- іноземні члени редколегій
Анотація: У статті розглянуто питання, що стосуються залучення вітчизняних науковців до діяльності редколегій іноземних наукових періодичних видань, а також участі іноземних учених у роботі редакційних колегій українських наукових журналів. Очевидно, що така міжнародна співпраця має позитивно впливати на розширення кола авторів і читачів видання, помітність журналу у світовому інформаційному просторі та його рейтинги. Однак проведений аналіз засвідчив наявність певного дисбалансу: до складу редколегій журналів НАН України іноземних науковців входить більше, ніж українських учених до редакційних колегій закордонних видань. Крім того, низька частка статей закордонних авторів в українських виданнях може свідчити про недостатньо активну участь іноземних науковців у роботі академічних видань, тобто про ймовірність їх формального входження до складу редакційних колегій. Отже, в деяких випадках залучення іноземних фахівців є не результатом провадження свідомої редакційної політики, орієнтованої на підвищення рейтингу і наукового впливу видання, а скоріше намаганням задовольнити вимоги атестаційних органів.


Дод.точки доступу:
Радченко, Анна Ігорівна; Язвинська, Мирослава Вікторівна

Знайти схожі

 1-10    11-12 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)