Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Радзієвська, Т. В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Радзієвська, Т. В.
    Дискурсивні аспекти динаміки української мови в контексті активних мовних процесів у слов'янському світі [Текст] / Т. В. Радзієвська // Мовознавство. - 2013. - № 2-3. - С. 149-162. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Українська мова--Дискурсивні аспекти
Анотація: У статті висвітлюються питання про роль дискурсу в сучасних процесах розвитку мови, які розглядаються на тлі глобалазаційних змін і зростання ролі інформації в соціокомунікаційному середовищі.


Знайти схожі

2.


    Радзієвська, Т. В.
    Прагматичне варіювання в дискурсі: щоденникові записи Сергія Єфремова [Текст] / Т. В. Радзієвська // Мовознавство. - 2017. - № 2. - С. 24-43
Рубрики: Мовознавство--Дискурс щоденника--Прагматика тексту--Фактор адресата
Анотація: Статтю присвячено дискурсивному і прагмалінгвістичному аналізу щоденника С. О. Єфремова 1923-1929 рр. Висвітлено особливості текстотворення, пов'язані з лексико-синтаксичною реалізацією комунікативно-прагматичних ролей суб'єкта щоденникової діяльності. Розглянуто вплив позамовних чинників на семантику щоденникових записів та номінативний вибір у них, у межах лінгвопрагматичного аналізу показано характер реалізації в тексті щоденника фактора адресата.


Дод.точки доступу:
Єфремов, Сергій Олександрович (укр. громад.-політ. і держ. діяч, літ. критик, історик літератури, акад. Укр. Акад. Наук (з 1919), дійсний член Наук. Т-ва ім. Т. Шевченка у Львові ; 1876-1939) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Радзієвська, Т. В.
    Критико-аналітичний компонент у дискурсі історико-філологічних студій ХІХ ст.: текстотворення і прагматика [Текст] / Т. В. Радзієвська // Мовознавство. - 2018. - № 2. - С. 28-42. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Славістичні студії--Дискурс--Текстотворення, 19 ст.
   Текст--Лінгвістичний аналіз

Анотація: У статті пропонується комплексна лінгвопрагматична характеристика текстів критико-аналітичного спрямування - так званих розборів, які у складі славістичного дискурсу другої половини ХІХ ст. репрезентували динамічні норми рецензування. Аналіз грунтується на наукових працях цього типу, авторами яких були відомі славісти ХІХ ст. Тексти-розбори розглядаються з позицій сучасного дискурсивного аналізу в аспекті текстотворення та праграматики, характеризуються основні комунікативні стратегії.


Знайти схожі

4.


    Радзієвська, Т. В.
    Французький мовний субстрат в англомовному мемуарному дискурсі Володимира Набокова: стилістична гра чи текстотвірна закономірність? [Текст] / Т. В. Радзієвська // Мовознавство. - 2020. - № 4. - С. 24-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Французька мова--Мемуарний дискурс--Мультилінгвізм
Анотація: Стаття присвячена вивченню мемуарного дискурсу, що розглядається як окремий тип дискурсу, природа якого детермінована «фактором пам’яті». Для дослідження ролі «фактора пам’яті» в процесі мемуарного текстотворення аналізується один із найвідоміших текстових творів у мемуарній літературі ХХ ст. — «Speak, Memory» (1966) Володимира Набокова. Ця, написана англійською мовою, третя версія спогадів Набокова містить численні французькі та російські вкраплення, що природно імплікують обговорення проблем мультилінгвізму та перемикання коду актуальних у сучасному вивченні творчого методу письменника та особливостей його текстотворення.


Дод.точки доступу:
Набоков, Володимир Володимирович (рос. та амер. письм., пер. ; 1899-1977) \про твір\

Знайти схожі

5.


    Радзієвська, Т. В.
    Урбаністична номінація в контексті сучасних мовних процесів: функціонально-семантичний і лінгвокультурологічний аспекти [Текст] / Т. В. Радзієвська // Мовознавство. - 2021. - № 4. - С. 3-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Урбаністична номінація--Мовні процеси--Семантика--Лінгвокультура
Анотація: Стаття присвячена сучасній українськів урбаністичній номінації - складнику активних мовних процесів. З позицій загального мовознавства розглядається функціонально-семантична природа урбаноніма, його місце та роль у різних дискурсах, соціолінгвістичний феномен зміни імені. Показано, що вживання урбаністичної номінації в усному мовленні визначається передусім прагматичним фактором, знаннями мовця щодо зв'язку між денотатом та його іменем, енциклопедичними знаннями та досвідом проживанням в певному урбаністичному просторі, потребою орієнтуватися в ньому.


Знайти схожі

6.


    Радзієвська, Т. В.
    Топонім і художнє текстування [Текст] : (на матеріалі прози Юрія Андруховича) / Т. В. Радзієвська // Мовознавство. - 2022. - № 3. - С. 15-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Топоніміка--Художнє текстотворення--Урбанонім
   Письменники українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.

Анотація: У статті розглядається роль та функції топонімів у творі Ю. Андруховича "Лексикон інтимних міст" (2011), зібранні текстів, які відображають ситуації ознайомлення автора з різними містами Європи, США, Канади, України, Росії. У зв'язку з цим топонімічна лексика твору аналізується в контексті вивчення категорії простору та когнітивних механізмів, зумовлених пізнанням нових просторових об'єктів, зокрема урбаністичних.


Дод.точки доступу:
Андрухович, Юрій Ігорович (укр. поет, прозаїк, перекладач, есеїст ; 1960-) \про твір\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)