Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Пришляк, Н. В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-11 
1.


    Калетнік, Г. М.
    Державна фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників [Текст] / Г. М. Калетнік, Н. В. Пришляк // Економіка АПК. - 2010. - № 8. - С. 52-55. : граф. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Фінансова підтримка
   Сільськогосподарські підприємства--Фінансові ресурси--Вінницька обл.

Кл.слова (ненормовані):
Фермерське господарство -- Фінансові ресурси
Анотація: Проаналізовано проблеми фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств, пропонується підходи щодо раціонального й ефективного використання фінансових ресурсів, необхідності державної фінансової пітримки сільськогосподарських товаровиробників.


Дод.точки доступу:
Пришляк, Н. В.

Знайти схожі

2.


    Пришляк, Н. В.
    Досвід Китаю у будівництві індивідуальних біогазових установок [Текст] / Н. В. Пришляк // Економіка АПК. - 2011. - № 1. - С. 165-169 : рис. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Енергетика--Альтернативні джерела енергії
   Біогазові технології --Біогазові установки

   Економіка Китаю--Інноваційний розвиток

Кл.слова (ненормовані):
Метаболічна активність -- Біогазовий реактор -- Природний газ
Анотація: Розглянуто досвід Китайської Народної Республіки з розвитку будівництва індивідуальних біогазових установок. Обгрунтовано енергетичну, екологічну та економічну необхідність запровадження індивідуальних біогазових установок в Україні, запропоновано способи їх адаптації до кліматичних умов нашої країни.


Знайти схожі

3.


    Калетнік, Г. М.
    Державні методи стимулювання виробництва та споживання біоетанолу у Франції [Текст] / Г. М. Калетнік, Н. В. Пришляк // Економіка АПК. - 2011. - № 9. - С. 172-175. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Екологія атмосфери--Газовиділення
   Енергетична безпека--Джерела енергії--Біопаливо

   Економіка Європейського Союзу--Екологія

Кл.слова (ненормовані):
Кіотський протокол -- Навколишнє середовище -- Парникові гази
Анотація: Проаналізовано передумови виробництва та споживання біопалив. Досліджено законодавчі методи стимулювання їхнього виробництва та споживання у Франції.


Дод.точки доступу:
Пришляк, Н. В.

Знайти схожі

4.


    Калетнік, Г. М.
    Виробництво біоетанолу із зернової сировини в Україні як ефективний шлях розвитку сільського господарства [Текст] / Г. М. Калетнік, Н. В. Пришляк // Економіка АПК. - 2012. - № 10. - С. 111-114. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Енергетика України--Біосировина
   Рослинництво--Зернові культури--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Урожайність пшениці -- Тваринницво -- Ресурсний потенціал
Анотація: Досліджено динаміку виробництва зерна та проведено аналіз обсягів виробництва м'яса в Україні. Обґрунтовано необхідність виробництва біоетанолу шляхом біоконверсії фуражного зерна.


Дод.точки доступу:
Пришляк, Н. В.

Знайти схожі

5.


    Калетнік, Г. М.
    Виробництво біоетанолу з цукрових буряків - один із головних чинників стабілізації галузі [Текст] / Г. М. Калетнік, Н. В. Пришляк // Економіка АПК. - 2013. - № 3. - С. 65-69 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рослинництво--Буряки цукрові--Вирощування
   Бурякоцукрова галузь--Зовнішньоекономічна діяльність

   Енергетика України--Біосировина

Кл.слова (ненормовані):
Дотації -- Цукрова тростина -- Етанол
Анотація: Обгрунтовано теоретико-методологічні і концептуальні засади розвитку виробництва біоетанолу з цукрових буряків та визначено місце цього виду діяльності у формуванні ефективності буряко-цукрової галузі України.


Дод.точки доступу:
Пришляк, Н. В.

Знайти схожі

6.


    Пришляк, Н. В.
    Розвиток біоенергетики як складова забезпечення енергетичної безпеки України [Текст] / Н. В. Пришляк, В. Л. Курило, В. М. Пришляк // Економіка та держава. - 2020. - № 4. - С. 146-155 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 154-155 (25 назв)
Рубрики: Біоенергетика--Розвиток--Україна
Анотація: Разом зі зростанням населення планети, виробництво енергії постійно збільшується. Тільки за останні 100 років населення Землі зросло в чотири рази, а річне виробництво енергії збільшилось у 21 раз. Статтю присвячено дослідженню розвитку біоенергетики як складової забезпечення енергетичної безпеки України. Обгрунтовано передумови розвитку біоенергетики в Україні. Узагальнено підходи до визначення терміну "енергетична безпека". Визначено складові системи енергетичної безпеки. Проаналізовано фактори, що впливають на загрозу енергетичної безпеки України. Узагальнено підходи до визначення терміну "енергетична ефективність" у працях зарубіжних та українських вчених. Здійснено класифікацію бар'єрів на шляху до розвитку енергоефективності. Визначено основні тенденції розвитку енергетики у XXI ст. Проаналізовано динаміку споживання первинних енергоресурсів у світі. Узагальнено внутрішні і зовнішні загрози енергетичній безпеці України. Проаналізовано структуру світового енергоспоживання та споживання енергії в Україні за видами енергоресурсів. Здійснено прогноз зростання частки відновлюваних джерел енергії відповідно до Енергетичної стратегії України до 2035. Сформовано та обгрунтовано три сценарії розвитку сектору біоенергетики в Україні.


Дод.точки доступу:
Курило, В.Л.; Пришляк, В.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Пришляк, Н. В.
    Особливості нормативно-правового регулювання виробництва біопалива в Україні [Текст] / Н. В. Пришляк // Економіка та держава. - 2021. - № 1. - С. 83-91 : табл. - Бібліогр. с. 91 (12 назв)
Рубрики: Альтернативні джерела енергії--Правове регулювання
Анотація: У зв'язку з глобальними змінами клімату та підвищенням вартості традиційних енергоресурсів усі країни світу активно займаються розвитком альтернативної енергетики. Нормативно-правове регулювання виробництва та використання біопалива визначає є визначальним на шляху до розвитку ринку альтернативної енергетики у світі загалом та в Україні зокрема. У статті здійснено огляд міжнародних заходів та документів, пов'язаних з боротьбою зі змінами клімату, зменшенням викидів вуглекислого газу та стабілізації рівня підвищення середньої температури у світі. Значну увагу присвячено механізмам зниження викидів парникових газів. Проведено детальний аналіз інструментів стимулювання розвитку та використання поновлюваних джерел енергії країнами ЄС. Здійснено детальний аналіз нормативно-правового забезпечення галузі альтернативної енергетики в Україні, зокрема: визначено основні принципи державної політики у сфері альтернативних видів палива відповідно до Закону України "Про альтернативні види палива"; проаналізовано зобов'язання України відповідно до вимог ратифікації Кіотського протоколу; визначено напрямки реалізації проєктів згідно з міжнародною торгівлею квотами Кіотського протоколу в Україні. Надано детальну оцінку енергоємності ВВП України. Проаналізовано основні напрями концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року. Визначено етапи "Нової енергетичної стратегії України до 2035 року: Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність" у сфері енергозбереження та відновлюваної енергетики. Запропоновано заходи щодо стимулювання ринку біопалива в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Пришляк, Н. В.
    Передумови та організаційно-економічний механізм формування та реалізації стратегії поводження з відходами аграрних підприємств [Текст] / Н. В. Пришляк, Д. М. Токарчук, Я. В. Паламаренко // Економіка та держава. - 2021. - № 3. - С. 104-117 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 115-117 (39 назв)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Промислові відходи --Екологічна безпека
Анотація: Сільське господарство на сьогодні використовує технології виробництва продукції, за яких утворюється значна кількість відходів, неефективне поводження з якими досить часто призводить до негативних екологічних наслідків. У ході дослідження визначено передумови та організаційно-економічний механізм формування та реалізації стратегії поводження з відходами аграрних підприємств. Описано трактування поняття "відходи" в нормативно-правових документах України та світу. Означено проблемні аспекти, пов'язані із визначенням термінології в сфері утворення та поводження з відходами в Україні. Розкрито особливості класифікації відходів в ЄС. Охарактеризовано основні групи відходів аграрного сектору за Європейським переліком відходів. Проаналізовано динаміку утворення та поводження з відходами в Україні. Визначено особливості утворення відходів сільського, лісового та рибного господарства та їх частку у відходах за видами економічної діяльності та домогосподарств в Україні. Досліджено особливості утворення основних первинних відходів рослинництва та побічної продукції тваринництва (гній, послід) в Україні. Здійснено формування переліку проблем поводженням з відходами сільського господарства на основі PESTELI-FAMIL (Y)-аналізу, на вирішення яких пропонується створити Стратегію поводження з відходами аграрних підприємств, що включає такі стратегічні напрями, як раціональне поводження з: відходами рослинництва, відходами тканини тварин, тваринним гноєм, агрохімічними відходами. Визначено основні характеристики менеджменту відходів аграрних підприємств в Україні. Запропоновано етапи формування стратегії ефективного поводження з відходами аграрних підприємств.


Дод.точки доступу:
Токарчук, Д.М.; Паламаренко, Я.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Калетнік, Г. М.
    Розвиток галузі біопалив як детермінанта сталого розвитку України [Текст] / Г. М. Калетнік, Н. В. Пришляк // Економіка АПК. - 2021. - № 2. - С. 71-81 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біопаливо--Ринок--Україна
Кл.слова (ненормовані):
біопаливо -- біоетанол -- біодизель -- розвиток -- сценарний аналіз -- сировина
Анотація: Мета статті - сформувати сценарії розвитку ринку біопалива в Україні та обгрунтувати шляхи їх реалізації. Прикладне значення результатів розглядається як основа для формування стратегії розвитку галузі біопалив в Україні.


Дод.точки доступу:
Пришляк, Н. В.

Знайти схожі

10.


    Пришляк, Н. В.
    Оцінка ефективності використання індивідуальних біогазових установок для переробки біовідходів селянських господарств [Текст] / Н. В. Пришляк // Економіка АПК. - 2021. - № 3. - С. 50-60 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біопаливо--Виробництво--Україна
Кл.слова (ненормовані):
домогосподарства -- ефективність -- біогаз -- біовідходи -- біогазові реактори
Анотація: Мета статті - визначити перспективи впровадження біогазових технологій домогосподарствами України та енергетичні, економічні й екологічні переваги від їх застосування. Прикладне значення результатів розглядається як основа для формування стратегії виробництва біопалива з сільськогосподарських культур та відходів в Україні.


Знайти схожі

 1-10    11-11 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)