Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Притула, Х. М.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Притула, Х. М.
    До питання про роль і місце сільських територій в сучасній економічній політиці держави [Текст] / Х. М. Притула // Регіональна економіка. - 2010. - № 3. - С. 37-44 : табл. - Бібліогр.: с. 44-45
Рубрики: Сільські місцевості--Сталий розвиток
   Сільські території--Управління--Реформування

   Аграрна політика в Україні--Сільський розвиток

Кл.слова (ненормовані):
Територіальна інфраструктура -- Сталий розвиток -- Сільське населення
Анотація: Проаналізовано нормативно-правові документи та сучасні дослідження вчених з метою конкретизації поняття сільських територій, визначення їх складових та функцій. Наведено європейський досвід управління розвитком сільських територій.


Знайти схожі

2.


    Притула, Х. М.
    Класифікація сільських територій у контексті формування пріоритетів їх розвитку: регіональні акценти [Текст] / Х. М. Притула // Економіка АПК. - 2013. - № 9. - С. 71-78 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Людські ресурси--Україна
   Регіональна економіка--Львівська область

Кл.слова (ненормовані):
людські ресурси -- демографічний критерій -- прикордонні райони
Анотація: Окреслено пріоритетні напрями розвитку сільських територій на основі здійснення їх класифікації (на прикладі Львівської області).


Знайти схожі

3.


    Притула, Х. М.
    Особливості ідентифікації сільських територій України в умовах чинної адміністративно-територіальної системи [Текст] / Х. М. Притула // Регіональна економіка. - 2014. - № 3. - С. 162-170 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Землекористування--Україна
   Територіальна економіка--Сільські території--Розвиток--Україна

   Місцеве самоврядування--Адміністративно-територіальні одиниці--Принципи самоврядування

Кл.слова (ненормовані):
сільська територія -- територіальна громада -- сільське поселення -- землі комунальної власності
Анотація: Констатовано, що в Україні досі не визначено і законодавчо не закріплено статус сільських територій, не окреслено територію юрисдикції кожної сільської територіальної громади, не сформовано економічну базу та загалом інституційне середовище розвитку сільських територій. Обґрунтовано нагальність здійснення реформи інститутів державної влади, реформи місцевого самоуправління (максимальна децентралізація) та територіальної реформи, що стане передумовою забезпечення самодостатнього розвитку сільських територій та забезпечить успішне проведення адміністративно-територіальнох реформи.


Знайти схожі

4.


   
    Сучасний стан і перспективи розвитку транскордонного співробітництва за участю прикордонних регіонів України: соціологічна оцінка [Текст] / Х. М. Притула, Ю. О. Цибульська, Я. Я. Калат, О. Б. Цісінська // Регіональна економіка. - 2016. - № 2. - С. 181-190. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Транскордонне співробітництво
   Європейська інтеграція--Україна

   Соціально-економічний розвиток--Регіональна політика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Політика регіональна -- Діяльність економічна -- Форми ТКС
Анотація: Досліджено особливості сучасного розвитку транскордонного співробітництва (ТКС), наведено показники асиметрії у розвитку суміжних прикордонних регіонів України та країн, з якими вона межує.


Дод.точки доступу:
Притула, Х. М.; Цибульська, Ю. О.; Калат, Я. Я.; Цісінська, О. Б.

Знайти схожі

5.


   
    Особливості соціально-економічного розвитку прикордонних областей в умовах дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: за результатами експертних оцінок [Текст] / Х. М. Притула, О. І. Пастернак, Я. Я. Калат [та ін.] // Регіональна економіка. - 2017. - № 4. - С. 91-101. - текст ст. англ. мов. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Прикордонні регіони--Україна--Європейський Союз
   Соціально-економічний розвиток--Регіональна політика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Євроінтеграція -- Зона вільної торгівлі -- Підприємництво -- інвестиції
Анотація: Оцінено вплив підписання Угоди, досліджено сфери, на які найбільш вплинуло пооглиблення євроінтеграції. Виявлено найпривабливіші види економічної діяльності для прикордонних регіонів з точки зору іноземних інвестицій.


Дод.точки доступу:
Притула, Х. М.; Пастернак, О. І.; Калат, Я. Я.; Цісінська, О. Б.; Демедюк, О. П.

Знайти схожі

6.


    Притула, Х. М.
    Виклики розвитку прикордонних територій у контексті здійснення реформи децентралізації [Текст] / Х. М. Притула, Я. Я. Калат, І. М. Кирик // Регіональна економіка. - 2019. - № 2. - С. 79-89 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Місцеве самоврядування--Україна
   Регіональна політика--Прикордонні регіони--Україна

Кл.слова (ненормовані):
виклики розвитку прикордонних регіонів -- ризики децентралізації -- реформа децентралізації -- прикордонні регіони -- регіональна політика -- об'єднані територіальні громади
Анотація: У статті основний акцент автори зробили на аналізі низки викликів розвитку прикордонних регіонів у контексті здійснення реформи дицентралізації.


Дод.точки доступу:
Калат, Я. Я.; Кирик, І. М.

Знайти схожі

7.


    Притула, Х. М.
    Науковий потенціал регіонів України в контексті забезпечення формування національної інноваційної екосистеми [Текст] / Х. М. Притула, О. П. Демедюк // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 37-52 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Науковий потенціал--Інноваційність
   Національна економіка--Розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
науковий потенціал -- інноваційна екосистема -- дослідницькі інфраструктури -- інноваційність -- технологічність
Анотація: Охарактеризовано науковий потенціал регіонів України за показниками кількості організацій, які здійснювали науково-дослідні роботи (НДР), кількості працівників, задіяних у виконанні НДР, витрат на виконання НДР. Визначено шість наукових центрів з найбільшим потенціалом розвитку - м. Київ, Харківська, Дніпропетровська, Львівська, Запорізька та Одеська області. Здійснено порівняння розвитку наукового потенціалу України та країн-членів ЄС за показниками валових витрат на НДР на одну особу, кількості дослідників на 1000 зайнятих, валових витрат на НДР на одного працівника наукової сфери, валових витрат на одного дослідника. Проаналізовано структуру витрат на виконання НДР за джерелами фінансування в розрізі регіонів України та порівняно з країнами-членами ЄС та ОЕСР. Вивчено роль функціонування дослідницьких інфраструктур в ЄС та охарактеризована ситуація з розвитком їх в Україні. Проаналізовано показники знаннєвомістких послуг регіонів, обсягів реалізованої інноваційної продукції та експорту високо - та вище середньої технологічної продукції регіонами України. Наведено заходи, які слід здійснити для досягнення ефективної реалізації наукового потенціалу та економічного розвитку країни та її регіонів на основі інноваційної моделі розвитку.


Дод.точки доступу:
Демедюк, О. П.

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)