Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Прибиткова, Ірина$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Прибиткова, Ірина.
    Статистичний аналіз і вимірювання в соціологічних дослідженнях / Ірина Прибиткова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг : Науково-теоретичний часопис. - 2012. - № 3. - С. 99-113
Рубрики: Населення--Соціальна мобільність--Статистична інформація--Аналіз
Анотація: Розглянуто методи статистичного аналізу та вимірювання, застосовувані всоціологічних дослідженнях для здійснення первинної систематизації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Прибиткова, Ірина.
    Презентація міста у функціонально-діяльнісній парадигмі / Ірина Прибиткова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2013. - № 2. - С. 3-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міста--Структура--Функції--Розвиток
Анотація: Розглянуто методологічні проблеми опрацювання систематизованої класифікації функціональної структури міських поселень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Прибиткова, Ірина.
    Презентація: місто в просторово-часовій парадигмі [Текст] / Ірина Прибиткова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2013. - № 3. - С. 3-25 : табл. - Бібліогр. с. 23-25. - Зміст: Просторово-часова концепція Гетерстранда та її прикладне значення ; Основні поняття просторово-часової теорії міста ; Як вимірювати простір сучасного міста
Рубрики: Соціологія міста--Соціальний простір
Кл.слова (ненормовані):
простір дійових осіб -- арена життя людини -- цикли життєдіяльності людей -- ресурсно-бар’єрні властивості -- просторовий -- часовий -- міські системи
Анотація: Обговорюються основні поняття просторово-часової теорії міста. Окрему увагу приділено концепції соціального простору міста, або простору дійових осіб як арени життя людей. Розглядаються сутнісні характеристики арени життя.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

4.


    Прибиткова, Ірина.
    Місто і просторова організація життя суспільства [Текст] / Ірина Прибиткова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 3. - С. 73-103
Рубрики: Суспільство--Життя--Проторова організація
Кл.слова (ненормовані):
міська аґломерація -- мегалополіс -- трудова міґрація -- територіальна труктура
Анотація: Обговорюється поняття просторової організації життя суспільства як супідрядної системи стосовно соціальної структури суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Прибиткова, Ірина.
    Якість життя як оцінна категорія [Текст] / Ірина Прибиткова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2016. - № 3. - С. 78-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна соціологія--Якість життя--Рівень життя
Кл.слова (ненормовані):
гуманітарна безпека -- права людини
Анотація: Якість життя розглядається як категорія, зорієнтована на оцінювання рівня задоволення потреб людини, що не піддаються прямому кількісному вимірюванню. Уявлення про якість життя формується на підставі оцінок сукупності умов фізичного, розумового та соціального благополуччя згідно з розумінням окремих індивідів, соціальних груп або населення в цілому. Автор дотримується думки, що концепції якості життя і рівня життя не тотожні, хоча явно пов’язані й не є взаємовиключними. Рівню життя надається роль інструменту, який може і має бути використаний для досягнення вищої якості життя для кожного індивіда і кожної соціальної групи. Наголошується важлива функція концепції рівня життя, що її автор визначає як службову, оскільки вона спрямовує і вводить у певні рамки інформацію про сферу, де політичний механізм так чи інакше впливає на умови життя різних груп населення через конкретну соціальну політику. Гуманітарна безпека і права людини розглядаються в контексті концепції якості життя. Автор доходить висновку про існування дуже високого рівня загроз гуманітарній безпеці громадян України, першою чергою збереженню їхнього життя. Аналіз впливу реформ на оцінки якості життя населенням країни вказує на їхню неефективність і дуже низький рівень довіри народу до реформаторів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Прибиткова, Ірина
    Парадокси радянського класоутворення: поява та ліквідація класу куркулів як синхронний процес [Текст] / Ірина Прибиткова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 2. - С. 98-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна політика--Історія--Колективізація--СРСР, 1930-ті рр.
   Депортація--Селяни--СРСР, 1930-ті рр.

Кл.слова (ненормовані):
куркульство як клас -- конфіскація майна -- колонізаційні селища -- примусове використання робочої сили
Анотація: Автор використовує архівні документи в дослідженні масової насильницької колективізації селянських: господарств у СРСР у 1930-х роках XX століття. Зокрема, проаналізовано законодавчі акти, що регламентують їх класифікацію і вирізнення з-поміж них куркульських за низкою ознак. Документи свідчать: ліквідація куркульства як класу супроводжується масовим виселенням репресованих селян у віддалені малообжиті райони країни і створенням там мережі колонізаційних селищ. Конфіскація майна відсувається на другий план, пріоритетного значення набуває завдання забезпечення народного господарства примусово використовуваною дешевою робочою силою.

Є примірники у відділах:
(вільний)

Знайти схожі

7.


    Прибиткова, Ірина.
    Поліцейський характер радянської паспортної системи / Ірина Прибиткова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 3. - С. 112-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Паспортна система--Радянська--Поліцейський характер
Анотація: Досліджується поліцейська природа єдиної паспортної системи, запровадженої в СРСР у 1932 р. з метою підтримки політики колгоспного будівництва та здійснення державного курсу на пришвидшену індустріалізацію країни. Автор використовує архівні документи в аналізі паспортної системи як комплексу правових санкцій для обмеження права вибору місця проживання та прямого закріплення громадян країни за ним на засадах інституту прописки. Увага акцентується на тісному зв’язку правової системи СРСР в її конкретному втіленні в 1930-х рр. із житловою системою, що стає невіддільною частиною чинної економічної системи, якій влада нав’язала економічну функцію примусу до трудової діяльності, залучення робочих кадрів та їх закріплення на виробництві. Автор доходить висновку, що за допомогою механізму безкоштовного розподілу житла адміністративно-командна система СРСР спромоглася розв’язувати питання, котрі вимагали раніше застосування прямих репресій. Радянське законодавство не заперечувало класову сутність своєї паспортної системи, пояснюючи необхідність її упровадження вимогами часу: складними умовами “класової боротьби і виконання завдань диктатури робітничого класу на різних етапах побудови соціалізму".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)