Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Попович, Олександр Сергійович$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Попович, Олександр Сергійович.
    Оцінка можливостей відновлення кадрового потенціалу НАН України [Текст] / Олександр Сергійович Попович, Олена Петрівна Костриця // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 3. - С. 67-72 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Академії наук України--Кадри наукові
Анотація: На основі розробленого авторами методу прогнозування еволюції кадрового потенціалу науки показано, що збереження, а тим більше нарощування чисельності дослідників НАН України неможливе без істотного зростання приходу молоді в наукові колективи. Розраховано необхідні темпи такого зростання для кількох сценаріїв розвитку Академії.


Дод.точки доступу:
Костриця, Олена Петрівна; \про неї\

Знайти схожі

2.


    Вашуленко, Олександр Сергійович.
    Еволюція залежності публікаційної активності вчених від віку за останні півстоліття [Текст] / Олександр Сергійович Вашуленко, Олена Петрівна Костриця, Олександр Сергійович Попович // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 3. - С. 79-84 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометрія--Наукові публікації--Вчені
   Видавнича справа

Анотація: У статті досліджено зміни публікаційної активності дослідників НАН України з віком. Проаналізовано перелік наукових публікацій 118 дійсних членів НАН України і кількох десятків докторів наук, які не є членами Академії. Встановлено, що максимум публікаційної активності вчених настає в середньому у віці 55-65 років, тобто на 20-25 років пізніше, ніж це спостерігалося у першій половині ХХ ст. На основі аналізу хронологічних показників друкованих праць зроблено висновок, що найбільш цитовані роботи здебільшого публікуються у віці від 55 до 59 років. Автори пояснюють це тим, що за останні півстоліття у характері наукової праці і в самій науці відбулися істотні зміни, які потребують внесення певних коректив в управління науковими колективами та кадрову політику в науці.


Дод.точки доступу:
Костриця, Олена Петрівна; Попович, Олександр Сергійович

Знайти схожі

3.


    Попович, Олександр Сергійович.
    «Патонівський маневр» в історії розвитку НАН України [Текст] / Олександр Сергійович Попович // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 11. - С. 59-65 : рис. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Національна академія наук України--Історія розвитку
Кл.слова (ненормовані):
розвиток академічної науки -- Національна академія наук України -- академік Б.Є. Патон
Анотація: У статті висвітлено специфічні особливості розвитку НАН України, пов’язані з діяльністю Б.Є. Патона після обрання його президентом Академії. Показано, що реалізація проголошеного ним курсу на зміцнення зв’язків науки з виробництвом і прискорення практичного використання отриманих результатів досліджень та розробок у народному господарстві дала змогу практично подвоїти загальне фінансування Академії завдяки залученню коштів замовників. При цьому кардинально змінилася її структура: поряд з новими науковими інститутами з’явилися конструкторсько-технологічні бюро та дослідні заводи, створювалися потужні науково-технологічні комплекси та інженерні центри. Значно зміцнилася матеріально-технічна база наукових досліджень, було зведено два академмістечка, збудовано численні інститутські корпуси та великі обсяги житла для працівників Академії. Показово, що все це відбувалося в так званий «період стабілізації науки», коли переважна частина наукових центрів і філіалів АН СРСР та академій наук союзних республік не мала можливості так інтенсивно розвиватися. Така специфіка розвитку української Академії зумовлена ініціативою її президента академіка Б.Є. Патона та його наполегливістю у здійсненні цього курсу. У статті використано матеріали офіційної статистики, доповнені враженнями і спостереженнями автора, адже йому довелося спостерігати ці процеси як зсередини, працюючи в НАН України, так і ззовні, відвідуючи більшість наукових центрів та філіалів АН СРСР.


Дод.точки доступу:
Патон, Борис Євгенович (1918-2020) \про нього\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)