Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Ожелевська, Т. С.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Новікова, Н. Л.
    Соціальна відповідальність бізнесу: інституціональний підхід [Текст] / Н. Л. Новікова, Л. В. Овчаренко, Т. С. Ожелевська // Економіка АПК. - 2020. - № 2. - С. 93-103. - англ. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна відповідальність бізнесу
Дескриптори: корпоративна соціальна відповідальність -- інституціональна теорія -- пошук політичної ренти -- опортуністична поведінка -- методологічний індивідуалізм
Анотація: Мета статті - оцінити природу та наслідки впровадження соціальної відповідальності бізнесу (СВБ) у практичну діяльність суб'єктів господарювання. Полягає у можливості використання запропонованого підходу при інституціоналізації СВБ.


Дод.точки доступу:
Овчаренко, Л. В.; Ожелевська, Т. С.

Знайти схожі

2.


    Ожелевська, Т. С.
    Економічна теорія та економічна реальність України: інституційна пастка [Электронный ресурс] / Т. С. Ожелевська. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 8. - С. 98-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна теорія
Анотація: У статті постулюється, що українська економіка не може стати процвітаючою без розвитку відповідної економічної теорії (ЕТ). У той час, як уряди та бізнес інших країн вже успішно використовують доробки гетеродоксальної ЕТ та визнають її прикладну цінність, відзначаючи їх представників Нобелівською премією, в Україні науковці лише обмежуються констатацією певних парадигмальних зрушень в економічній теорії ХХІ ст. Автор називає сучасну українську ЕТ "мертвою", оскільки вона базується на неокласичній економічній теорії, а відповідно на хибній методології — моделях людини "homo economicus" та загальної рівноваги, які абсолютно відірвані від реальної економіки.Дається авторське визначення гетеродоксальної ЕТ, як сукупності наукових шкіл ЕТ, що застосовують методологію, яка є протилежною ортодоксальній, тобто є несумісною з принципами оптимізації та моделлю раціональної поведінки індивіда, і особливістю якої є міждисциплінарність та доведений прикладний характер. На відміну від світових тенденцій швидкого розвитку гетеродоксальної ЕТ, українська наукова спільнота блокує її розвиток, впровадження у навчальний процес, а це в свою чергу створює умови для вульгаризації її ідей науковцями, які не вивчали її основ у вищій школі. Таким чином, українська ЕТ та економіка України потрапили в інституційну пастку, яка блокує їх розвиток. Автор погоджується, що гетеродоксальна ЕТ ще немає чіткої структури та методологічної бази, тому поки що вона не може стати мейнстримом ЕТ. Але вона також не може входити до складу ортодоксальної ЕТ, яка сьогодні залишається мейнстримом, оскільки спирається на протилежні до мейнстриму методологічні засади. Наголошується, що сучасна ЕТ повинна бути плюралістичною, де ортодоксальна та гетеродоксальна економічні теорії повинні стати як "різні боки однієї медалі", тобто мати однаковий рівень значущості та можливості для розвитку як на теренах наукових дискурсів, так і у викладанні дисциплін ЕТ у вищій школі.??Автор закликає живити українську ЕТ не тільки "мертвою водою" неокласичного мейнстриму, але й "живою водою" гетеродоксу, а для популяризації та захисту гетеродоксальної ЕТ в Україні пропонує її захисників об'єднуватися в наукові та науково-дослідні спільноти.

Перейти к внешнему ресурсу: Ожелевська Т.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Ніколаєць, К. М.
    Сучасна освітня міграція і Україна [Электронный ресурс] / К. М. Ніколаєць, Т. С. Ожелевська. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 9. - С. 52-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міграція населення--Освіта
Анотація: Визначено умови розвитку сучасної освітньої міграції із урахуванням реалій вдосконалення інформаційно-комунікаційних технологій. Проаналізовано динаміку кількості освітніх мігрантів та умови надання освітніх послуг із окресленням особливостей здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів. Висвітлено специфіка розвитку дистанційної освіти в умовах поширення пандемії COVID-19. Визначено перспективи розвитку зовнішньої освітньої міграції в умовах поглиблення глобалізаційних процесів та зростання вимог до професійної підготовки кваліфікованих працівників. Окреслено загрози національній безпеці держави, пов'язані із зростанням темпів зовнішньої освітньої міграції. Визначено виклики вітчизняної вищої школи, обумовлені обмеженням підтримки з боку держави, а також загостренням конкуренції у сфері надання освітніх послуг в умовах поглиблення процесу євроінтеграції.

Перейти к внешнему ресурсу: К.М. Ніколаєць та ін.

Дод.точки доступу:
Ожелевська, Т.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Ніколаєць, К. М.
    Матеріальні чинники зовнішньої трудової міграції [Текст] / К.М. Ніколаєць, Т.С. Ожелевська // Економіка та держава. - 2022. - № 5. - С. 37-43. - Бібліогр.: 20 назв
Рубрики: Міграція населення--Працевлаштування
Анотація: Визначено вплив оцінок рівня оплати праці в Україні та у країнах Західної Європи на настрої українських зовнішніх трудових мігрантів різних вікових категорій, а також значення уявлень про можливості кар'єрного зростання для ухвалення рішення про виїзд у пошуках роботи. Охарактеризовані основні чинники, які спонукають до зовнішньої трудової міграції українських працівників із різних регіонів держави. Підкреслено залежність темпів і масштабів зовнішньої трудової міграції від економічної політики українських урядів. Висвітлено ставлення зовнішніх трудових мігрантів до змісту праці та конкурентної боротьби на ринку трудових ресурсів. Проаналізована динаміка ставлення молоді до виїзду поза межі України на постійне місце проживання. Окреслена залежність міграційних настроїв від оцінок рівня життя та можливостей самореалізації працівників в Україні та поза межами держави.


Дод.точки доступу:
Ожелевська, Т.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)