Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Неустроєв, Ю. Г.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Неустроєв, Ю. Г.
    До проблеми визначення критеріїв економічної безпеки [Текст] / Ю. Г. Неустроєв // Економіка та держава. - 2021. - № 2. - С. 118-122. - Бібліогр. с. 122 (13 назв)
Рубрики: Економічна безпека
Анотація: Статтю присвячено проблемі економічної безпеки, котра значно актуалізувалася в останні роки, бо результати ліберальних реформ в Україні виявилися досить суперечливими. Держава не отримала вільної та конкурентоздатної економічної системи. Автор статті висловив думку, що певною мірою така ситуація може бути пояснена несприятливими зовнішніми та внутрішніми факторами, суперечливим економічним середовищем, у якому функціонує бізнес. На основі аналізу досягнень провідних вчених в Україні та за кордоном щодо розробки критеріїв економічної безпеки, у цій роботі зроблено наступні висновки: 1) економічна безпека уявляє собою реально існуючий стан економіки, котрий може бути описаний за допомогою багатьох методів та методик; 2) на сьогодні є велика кількість різноманітних індексів та показників економічної безпеки, котрі дають змогу з різних сторін описати проблему економічної безпеки; 3) економічну безпеку на основі згаданих показників слід описувати та досліджувати системно; орієнтиром може бути розвиток продуктивних сил держави та характер соціально-економічних відносин. Автор проаналізував доробок Міністерства економіки України, яке розробило детальний перелік з 9-ти середньозважених субіндексів (складових економічної безпеки), котрі можуть бути використані у якості основи для вивчення економічної безпеки, у тому числі такі субіндекси як: 1) виробнича безпека; 2) демографічна безпека; 3) енергетична безпека; 4) зовнішньоекономічна безпека та інші. Результати дослідження дають змогу з іншого ракурсу поглянути на нестабільність світової фінансової системи, яка виступає додаткової економічною загрозою для багатьох країн. Автор вказав, що важливим фактором економічної безпеки, на котрий мало хто звертає увагу, це та обставина, що створення комплексної системи економічної безпеки країни завжди уявляє собою досить затратну статтю бюджету. У цьому сенсі, на думку автора, витрати на економічну безпеку необхідно розглядати як інвестиції у майбутнє, які необхідні для досягнення корисного ефекту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Неустроєв, Ю. Г.
    Стратегія економічної інтеграції регіонів [Электронный ресурс] / Ю. Г. Неустроєв. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 7. - С. 62-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіони України--Економічна безпека
Анотація: У статті розглядаються питання стратегії економічної інтеграції деяких регіонів світу. Проблема вироблення стратегії регіональної інтеграції значно загострилася у зв'язку з суперечливими трендами, котрі реалізуються у сучасному глобалізованому світі. Світова економічна криза, спричинена серед іншого коронавірусної пандемією та глобальною перебудовою економічної системи, примушує задуматися про формування деталізованої концепції регіональної інтеграції. Досліджено актуальну наукову літературу, у якій серед іншого вказано, що створення нової стратегії регіональної інтеграції та її втілення є складним процесом, котрий повинен супроводжуватися систематичними змінами та підтримкою з боку влади. Крім цього, деякі експерти наголошують на тому, що виникла необхідність удосконалення інструментарію стратегічного планування як на національному, так і на місцевому рівнях. Проаналізовано досвід ЄС, Карибського регіону, Західної Африки. Розкрито практику регіональної інтеграції ЄС. У цій співдружності вжито серйозних заходів для покращення спроможності національних урядів здійснювати регіональне співробітництво, зокрема шляхом з'ясування управлінських повноважень урядових агентів.

Перейти к внешнему ресурсу: Неустроєв Ю.Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)