Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Нарівська, Валентина$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Нарівська, Валентина.
    Дисонанси романтизму у повісті Я. Галана "Гори димлять" [Текст] / В. Нарівська // Слово і час. - 2006. - № 1. - С. 14-26
Рубрики: Українська література--Історія--Західна Україна, ХХ ст.
   Художні методи у літературі--Романтизм

Анотація: Автор підкреслює, що Я. Галан "можливо, останнім в європейській літературі, розвіяв міф про рятівну силу "ефекту романтизму".


Дод.точки доступу:
Галан, Ярослав \про нього\

Знайти схожі

2.


    Нарівська, Валентина.
    "... Про літературу як феномен естетики" [Текст] / Валентина Нарівська // Слово і час. - 2013. - № 11. - С. 73-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українське літературознавство--Історія літератури, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
філософія художньої творчості -- міф -- модернізм
Анотація: У статті йдеться про українське письменство, естетику літератури та історію української літератури.


Знайти схожі

3.


    Нарівська, Валентина.
    Світанки і лабіринти філолога [Текст] / Валентина Нарівська // Слово і час. - 2016. - № 3. - С. 108-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.
Анотація: У статті йдеться про книгу відомого українського літературознавця Михайла Наєнка "Вечірні світанки: Берибіське Гуляйполе, "Від Києва до Лубен" і літературні візії", в якій поєднались геокультурні топоси "умоспоглядальних мандрів" авторської постаті просторами і глибинами своєї пам'яті.


Дод.точки доступу:
Наєнко, Михайло Кузьмович (укр. літературознавець, д-р філол. наук, проф. ; 1938-) \про кн.\

Знайти схожі

4.


    Нарівська, Валентина.
    Проблеми й ресурси інтермедіальності [Текст] : рецензия / Валентина Нарівська // Слово і час. - 2017. - № 10. - С. 106-109
Рец. на кн. : Філологічні семінари. - Вип. 19. Інтермедіальність: теорія і практика. - Київ: Логос, 2016. - 232 с.

Рубрики: Рецензії
Анотація: Цей збірник привертає увагу науковців, передусім компаративістів, до актуальної нині теми інтермедіальності, її теорії і практики, осмисленої в нас поки що вибірково. Він став результатом роботи дев'ятнадцятого філологічного семінару "Теоретичні і методологічні проблеми літературознавства" Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


Знайти схожі

5.


    Нарівська, Валентина.
    "Енеїда" Анатолія Базилевича: малюнкова міфологізація поеми Івана Котляревського [Текст] / Валентина Нарівська // Слово і час. - 2019. - № 3. - С. 92-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поема, 20-21 ст.
Анотація: У статті проаналізовано 120 малюнків А. Базилевича до видань "Енеїди" І. Котляревського 1969 і 1970 рр. у статусі малюнкового авторського міфу. Предмет розгляду - специфіка "зорового мислення" художника, продемонстрованого в міфологізованому прочитанні поеми Котляревського як феномену барокової книжності на засадах концепції Д. Чижевського, італійсько-української сміхової культури та історії, колоса.


Дод.точки доступу:
Базилевич, Анатолій Дмитрович (укр. худож., заслуж. діяч мистецтв ; 1926-2005) \про нього\; Котляревський, Іван Петрович (укр. письм., поет, драматург, засновник нов. укр. літ. ; 1769-1838) \про твір\

Знайти схожі

6.


    Нарівська, Валентина.
    Травматичний досвід Першої світової війни в щоденнику Володимира Винниченка: катеринославські рефлексії [Текст] / Валентина Нарівська // Слово і час. - 2019. - № 10. - С. 22-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Епістолярна спадщина, 19-20 ст.
Анотація: У статті аналізуються щоденникові записи відомого українського письменника, художника, політичного діяча Володимира Винниченка (1880 – 1951), що висвітлюють початок Першої світової війни. Предмет розгляду – специфіка авторського осмислення масового травматичного досвіду перших днів війни, пережитих письменником у Катеринославі (нині Дніпро). Розкривається вплив травми війни як на масову свідомість, що виявився в радикальній зміні моделі людської поведінки, так і на свідомість творчу, екфрастичну, реалізовану у формуванні основ нового художньо-естетичного і щоденникового мислення.


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир Кирилович (укр. політик, держ. діяч, письм. і худож. ; 1880-1951) \про нього\

Знайти схожі

7.


    Нарівська, Валентина.
    Сучасна французька компаративістика: проблеми й методи [Текст] / Валентина Нарівська, Наталя Пахсар'ян // Слово і час. - 2020. - № 3. - С. 48-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Компаративістика
Кл.слова (ненормовані):
інтертекстуальність -- культурний трансфер -- трансверсальність -- мультикомпаративізм
Анотація: У статті подано огляд проблем і методів сучасної французької компаративістики. Розкриті розбіжності між європейськими підходами (уже не з пошуками культурних відмінностей, а з орієнтацією на загальноєвропейську спільність), і американськими (з їх пріоритетністю феміністських і постколоніальних методів компаративістів). Акцентовано французьку специфіку щодо заміни терміна «вплив» на «інтертекстуальність», увиразнено роль інтермедіальних та міждисциплінарних компаративних досліджень. Продемонстровані концепції: етики порівняльних досліджень, вивчення другорядних письменників і жанрів (Ф. Лавока); співвідношення компаративістики з концепціями європейської та світової літератури (А. Томіш); ролі й місця компаративістики в літературі й культурі (Ф. Тудуар-Сюрлап’єр); точності та універсальності визначення дисципліни (Б. Франко); вивчення зв’язків між літературою і мистецтвом (Дж. Штайнер). Висвітлені дискусії щодо поняття «світова література» (передусім П. Казанова), тлумачення змісту «культурного трансферу» та «мультикомпаративізму».


Дод.точки доступу:
Пахсар'ян, Наталя

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)