Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Мулярчук, Євген$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Мулярчук, Євген Іванович.
    Проблема соціальної реалізації настанов релігійної моралі [Текст] / Є.І. Мулярчук // Філософська думка. - 2006. - № 1. - С. 110-130. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія релігії--Моральність--Етика
Кл.слова (ненормовані):
есхатологія -- етос -- добро -- зло -- свобода
Анотація: Однією з головних особливостей релігійного світогляду є подвоєння світу на поцейбічний та потойбічний. Ця конфігурація має велике значення для моральної свідомості особистості та моралі релігійних спільнот. Існування в цьому світі визначене постійною невідповідністю реального та ідеального. Розібратися в протиріччях ідеального та реального в релігійному світі дає змогу розгляд моральних феноменів через співвідношення понять етосу та моралі.


Знайти схожі

2.


    Мулярчук, Євген.
    Про поняття покликання [Текст] / Євген Мулярчук // Філософська думка. - 2017. - № 3. - С. 94-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософські поняття--Покликання
Анотація: У своїй розвідці автор зосереджується на індивідуальному рівні виявлення феномену покликання, залишаючи ідею колективного покликання поза розглядом. Дослідник спирається на досвід живого спілкування з людьми про їхні покликання. Починається стаття з екскурсу в історію формування цього поняття.


Знайти схожі

3.


    Мулярчук, Євген.
    Громадянське самовизначення та громадянський етос [Текст] / Євген Мулярчук // Філософська думка. - 2018. - № 3. - С. 79-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна філософія--Громадянське суспільство--Самовизначення
Анотація: У статті аналізується громадянське самовизначення як сукупність конструктивних, скерованих на взаємну користь з іншими громадянами та суспільне благо загалом орієнтацій та дій людини. Розглядаються чинники формування громадянської самосвідомості, суперечності та особливості цих процесів у сучасному світі загалом та в Україні зокрема. Автор розвиває етосний підхід до аналізу засад формування громадянських чеснот, що дає можливість осягнути комплекс етнонаціональних, соціально-політичних та цивілізаційних чинників громадянського самовизначення.


Знайти схожі

4.


    Мулярчук, Євген.
    Феномен поклику: голоси і тиша у досвіді покликання [Текст] / Євген Мулярчук // Філософська думка. - 2019. - № 4. - С. 93-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Онтологія--Буття
   Філософія буття--Поняття покликання

Анотація: Статтю присвячено аналізу покликання в екзистенційно-феноменологічному аспекті. Розкрито виявлення поклику в чутті та розумінні людини як її спрямування до буття у світі та як подію її особистісного існування. Показано, що покликання відповідає потребі людини у виході поза межі власної самості до співбуття з людьми, служіння справі та ідеалам. Проаналізовано проблему екзистенційної та релігійної істини поклику.


Знайти схожі

5.


    Мулярчук, Євген.
    Ідея покликання людини у соціально-орієнтованих релігійних рухах: реформаційне християнство та хасидизм в Європі та Україні [Текст] / Євген Мулярчук // Ucrainica mediaevalia. - 2019/20. - № 2/3. - С. 197-204. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Релігія--Покликання людини


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)