Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Мриглод, Олеся Ігорівна$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Мриглод, Олеся Ігорівна.
    Від фізики до наукометрії: задачі аналізу складних систем [Текст] : за матер. наук. повідомлення на засіданні Президії НАН України 29 березня 2017 року / Олеся Ігорівна Мриглод // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 7. - С. 54-63 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометрія--Оцінювання наукової праці
   Наукометричні задачі

Анотація: Наука як об'єкт вивчення належить до складних систем з особливими типами соціальних взаємодій. Отже, наукометричні проблеми стали прикладом новітнього застосування в тому числі методів статистичної фізики. У доповіді проілюстровано приклади таких задач: у першій досліджено еволюцію наукового напряму; у другій здійснено аналіз процесу онлайн-завантажень наукових публікацій як основи для кількісної оцінки їх привабливості; у третій перевірено кореляції між експертними оцінками наукових установ та відповідними цитат-індексами.


Знайти схожі

2.


    Мриглод, Олеся Ігорівна.
    Наукометрія та управління науковою діяльністю: вкотре про світове та українське [Текст] / Олеся Ігорівна Мриглод, Сергій Андрійович Назаровець // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 9. - С. 81-94 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометрія--Оцінювання наукової праці--Україна
Кл.слова (ненормовані):
оцінка досліджень -- наукометрія -- Scopus -- Web of Science -- h-індекс -- журнальні метрики
Анотація: Метою цієї роботи є короткий огляд проблеми використання в Україні наукометричних показників для оцінювання результатів наукової діяльності. Обговорено особливості вживання ключових наукометричних термінів у нормативних документах. Наведено низку прикладів, що ілюструють неоднозначність застосування окремих індикаторів для порівняння авторів, колективів, установ та наукових журналів. Автори звертають увагу на те, що в національній системі оцінювання результатів наукової діяльності потрібно знайти баланс між експертною оцінкою та впровадженням кількісних методів оцінювання, а також наголошують на неприйнятності маніпуляцій наукометричними термінами і поняттями.


Дод.точки доступу:
Назаровець, Сергій Андрійович

Знайти схожі

3.


    Мриглод, Олеся Ігорівна.
    Колективне авторство в українській науці: маргінальний ефект чи нове явище? [Текст] / Олеся Ігорівна Мриглод, Ігор Миронович Мриглод // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 7. - С. 34-48 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометрія--Колективний автор--Україна
   Співпраця--Групова наука

Кл.слова (ненормовані):
колективний автор -- наукометрія -- групова наука
Анотація: Однією з ознак сучасної науки є формування великих стійких колаборацій науковців, які працюють у рамках проєктів, виконання яких потребує концентрації значних матеріальних і людських ресурсів. Результати їхніх досліджень публікуються за авторства колективів, що іноді налічують до кількох тисяч учасників. Метою нашої роботи є дослідити вплив таких статей на наукометричні індикатори публікаційної діяльності окремих учених, дослідницьких центрів та всього сегменту української науки. Проведено аналіз бібліометричних даних, отриманих з наукометричної бази Scopus. Показано, що, попри незначну частку публікацій за авторством великих колективів, їхній вплив на наукометричні показники може бути статистично значущим. Отримані результати свідчать про необхідність внесення змін в усталені наукометричні методики та підходи для адекватного врахування цього явища.


Дод.точки доступу:
Мриглод, Ігор Миронович

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)