Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Мацюк, Г. П.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Мацюк, Г. П.
    До типології мовних ситуацій в історичній соціолінгвістиці. Мовна ситуація на Холмщині та Підляшші в 1815–1915 рр. [Текст] / Г. П. Мацюк // Мовознавство. - 2021. - № 3. - С. 25-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна ситуація--Історична соціолінгвістика--Геополітика--Суспільна функція мови
Анотація: Стаття присвячена дослідженню нового періоду в типологічній характеристи­ці мовних ситуацій, пов’язаних з функціями української мови. Проаналізовано зміни мовної ситуації і причиново-наслідкову взаємодію суспільних функцій мов, що ними послуговувалося автохтонне українське населення на окраїнній етнічно українській території Холмщини й Підляшшя в 1815–1915 рр. Розкрито політичні чинники, що зумовили перебіг періодів мовної ситуації, комунікативні практики та асимілятивні процеси. В основу аналізу покладено результати міждисциплінарних досліджень історії, політики й культури Холмщини та Підляшшя, а також праць з історичної соціолінгвістики.


Знайти схожі

2.


    Мацюк, Г. П.
    Соціолінгвістичне "зчитування" світу повсякденності: мовні практики українців Холмщини та Південного Підляшшя в Першу світову війну (1914-1918 рр.) [Текст] / Г. П. Мацюк // Мовознавство. - 2021. - № 4. - С. 17-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціолінгвістика--Геополітика--Українська спільнота--Депортації--Україна
   Соціолінгвістика--Перша світова війна (1914-1918 рр.)--Українці, 20 ст.

Анотація: Стаття присвячена розкриттю одного з маловідомих періодів мовної ситуації, в якій проживали своє життя автохтонні українці з крайньо західних етнічних українських земель. Розкриті зв'язки мовних практик (мікроісторичного рівня життя індивіда) з геополітикою (як макроісторією) дозволяють стверджувати, що лінгвістичний вимір комунікативної повсякденності мовної спільноти українців постає через набір ознак, реалізованих до та під час війни.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)