Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Лебідь, М. В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Спітковський, А. І.
    Аналіз коефіцієнтів проміжного споживання таблиць «витрати-випуск» за даними статистичних служб України та Євросоюзу [Текст] / А. І. Спітковський, І. Ч. Лещенко, М. В. Лебідь // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 4. - С. 40-51. - Бібліогр.: с. 51 (4 назви)
Рубрики: Загальна енергетика
   Витрати--Інформаційне забезпечення

Анотація: Наведено опис та результати роботи нового програмно-інформаційного блоку «LEON», який використовується для підготовки вихідних даних для розрахунків з використанням моделей міжгалузевого балансу. Цей блок дозволяє агрегувати дані міжгалузевого балансу, який щорічно розробляється Державною службою статистики України у форматі електронних таблиць MS Excel, та проводити обробку даної інформації з метою визначення коефіцієнтів проміжного споживання. Наведено розраховані коефіцієнти з використанням даних Держстату України за 2012–2015 роки та даних Статистичного бюро Європейського Союзу за 2005–2007 роки. Показано, що дані Держстату України не можуть бути використані у моделях міжгалузевого балансу через значні розбіжності за роками, водночас, дані Євросоюзу виявляються повністю придатними для використання у моделі Леонтьєва.


Дод.точки доступу:
Лещенко, І.Ч.; Лебідь, М.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Лебідь, М. В.
    Аналіз ринкових механізмів регулювання викидів парникових газів у світі та їх врахування в існуючих моделях прогнозування розвитку енергетики [Текст] / М. В. Лебідь // Проблеми загальної енергетики. - 2018. - № 1. - С. 51-58. - Бібліогр. с. 57-58 (14 назв)
Рубрики: Атмосферне забруднення--Парнікові гази
Анотація: У статті представлено огляд системи торгівлі квотами на викиди парникових газів. Наявний досвід показує, що за умови правильно впровадженої системи торгівля квотами на викиди може бути ефективним, надійним і прозорим інструментом для досягнення економічно ефективних скорочень викидів парникових газів. Водночас досягається мобілізація представників приватного сектору, залучаються інвестиції та активізується міжнародне співробітництво. Найбільша з таких систем діє в Європейському Союзі з 2005 р. Угодою про асоціацію між Україною та ЄС у сфері екологічної безпеки та сталого розвитку передбачено впровадження подібної системи в Україні. В статі надано огляд моделей, що використовуються для моделювання розвитку енергетики, зокрема ціни на викиди. Автор спирається на концептуальний аналіз та на деякі найбільш практичні уроки, отримані станом на сьогодні внаслідок впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів у Європейському Союзі та по всьому світі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Парасюк, Н. В.
    Перспективи впровадження внутрішньої системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні [Текст] / Н. В. Парасюк, М. В. Лебідь // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 2. - С. 53-59. - Бібліогр. с. 59 (9 назв)
Рубрики: Енергетика--Екологічні аспекти
   Парникові гази--Викиди--Регулювання

Анотація: Стаття присвячена аналізу одного з ефективних заходів зі скорочення викидів парникових газів у світі та перспектив його впровадження в Україні для виконання Україною зобов’язань за Паризькою угодою, а саме ринкового механізму – системи торгівлі квотами на викиди парникових газів. На даний час приблизно 40 країн та понад 20 міст, штатів і регіонів, на долю яких припадає чверть світових викидів парникових газів, визначають ціну на квоти викидів парникових газів, як основний інструмент зі скорочення обсягів викидів парникових газів та/або забезпечення їхнього помірного зростання. Все більше таких юрисдикцій впроваджують плату за викиди парникових газів шляхом розробки та впровадження схем торгівлі квотами на викиди парникових газів. В той самий час, як світ оцінює наслідки Паризької кліматичної угоди, увага переноситься від визначення напрямів скорочення обсягів викидів парникових газів (у формі національно визначених внесків) на важливі питання шляхів досягнення цих скорочень, та звітування про них в рамках майбутніх механізмів міжнародного обліку скорочень викидів парникових газів. У цій статті визначено найбільш важливі кроки при створенні структури системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні. Водночас автори спираються на концептуальний аналіз та на деякі найбільш практичні уроки, отримані станом на сьогодні внаслідок впровадження систем торгівлі по всьому світові, включаючи Європейський Союз, декілька провінцій і міст у Китаї, Каліфорнію, Квебек, північно-східні штати Америки, Альберту, Нову Зеландію, Казахстан, Республіку Корею, Токіо і Сайтама. Перехід економіки України на шлях низьковуглецевого зростання є важливою складовою політики держави із забезпечення сталого розвитку, зокрема у контексті глобальних цілей сталого розвитку на довгострокову перспективу. Основні заходи та політики, спрямовані на запобігання зміні клімату включають енергозбереження, енергоефективність, відновлювану енергетику, податок на викиди вуглецю, системи торгівлі квотами на викиди та інші.


Дод.точки доступу:
Лебідь, М.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)